آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پیش بینی مدیر اجرایی StanChart: تا پایان سال ۲۰۲۵ ۲۰۰ هزار دلار بیت کوین وجود خواهد داشت!

پیش بینی مدیر اجرایی StanChart: تا پایان سال ۲۰۲۵ ۲۰۰ هزار دلار بیت کوین وجود خواهد داشت!

به گزارش زوم ارز، جفری کندریک، رئیس استاندارد تحقیقات کریپتو، پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین در طی ۲۴ ماه آینده به رشد خود ادامه داده و تا پایان سال ۲۰۲۵ به قیمت ۲۰۰ هزار دلار برای هر سکه برسد.

این بیانیه را کندریک در یک مصاحبه با CNBC در تاریخ ۲۹ فوریه ارائه کرده است. او اظهار داشت که شاخص‌های کلان و بنیادی همگی به افزایش پایدار در بازار بیت‌کوین اشاره می‌کنند.

قبلاً، Standard Chartered نیز پیش‌بینی‌های مشابهی را قبل از تأیید ETF بیت‌کوین ارائه کرده بود. در آن زمان، وام دهنده تأکید کرده بود که تأیید ETF برای رسیدن بیت‌کوین به قیمت ۲۰۰ هزار دلار بسیار مهم است.

بالاترین رکورد جدید قبل از هاوینگ

کندریک اظهار داشت که افزایش تقاضا به احتمال زیاد به بازار بیت کوین کمک خواهد کرد تا قبل از اتمام فرایند نصف کردن، به قیمت بالاترین حد خود برسد. او پیش‌بینی کرد که بیت کوین تا پایان سال جاری به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید، زیرا نصف کردن عرضه آن تأثیری بیشتر روی کاهش قیمت خواهد داشت.

رویداد نصف کردن، که پاداش استخراج بیت کوین جدید را به نصف می‌کند، منجر به کاهش تقریبی ۰.۸٪ در نرخ تورم بیت کوین می‌شود، در حالی که در حال حاضر در حدود ۱.۷٪ است. پاداش استخراج در هر بلوک از ۶.۲۵ به ۳.۱۲۵ کاهش می‌یابد.

این کاهش باعث می‌شود که عرضه روزانه بیت کوین از ۹۰۰ به ۴۵۰ بیت کوین کاهش یابد. در تاریخ، کاهش ۵۰٪ در عرضه جدید، عاملی اساسی برای افزایش قیمت در چرخه‌های قبلی بوده است.

یکی از عوامل مهم دیگر در پشت چشم‌انداز رشد، جریان ورودی قابل توجه به ETF بیت کوین است که در ابتدای سال ۲۰۲۴ راه‌اندازی شده‌اند.

ETF ها تقاضا را افزایش می دهند

کندریک تأکید کرد که جریان خالص ورودی ETF بیت کوین جدید، به طور مجموع حدود ۱۴ میلیارد دلار است، بدون در نظر گرفتن جریان خروجی گریسکیل (Grayscale) که حدود ۶ میلیارد دلار است. این بیانات تقریباً معادل ۱۱۰۰۰۰ بیت کوین جدید است که به طور قابل توجهی بازار را تقویت می‌کند.

ETFهای جدید، با میانگین روزانه ۱۰۰۰۰ بیت کوین، جریان ورودی را جذب می‌کنند، در حالی که تنها ۹۰۰ بیت کوین در روز تولید می‌شود – این بدان معنی است که تقاضا در حال حاضر حدود ۱۰ برابر عرضه است.

کندریک همچنین به شرایط بازار گسترده‌تر و تغییرات بالقوه در سیاست‌های فدرال رزرو به عنوان پشتوانه‌های حمایتی برای روند صعودی بیت کوین اشاره کرد. با انتظار کاهش نرخ بهره فدرال رزرو تا اواسط سال، سیاست پولی تسهیل کننده ممکن است به نفع دارایی‌های پرخطر، از جمله کریپتو، باشد.

علاوه بر این، او گفت که روند رشد کلی همراه با چشم‌اندازهای مثبت بازار سهام، همراه با تأثیرات مستقیم جریان ورودی ETF و رویداد نصف کردن، عواملی قانع‌کننده برای رشد بیت کوین هستند.


منبع: cryptoslate.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده