آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

افزایش ۱۴.۶ میلیارد دلاری ارزش ETF های بیت کوین در ۴۳ روز پس از عرضه

1708765213-e8c66f90af2778455f19e6d50efc287f246220b5.jpg

افزایش ۱۴.۶ میلیارد دلاری ارزش ETF های بیت کوین در ۴۳ روز پس از عرضه

به گزارش زوم ارز، تاکنون، ۴۳ روز از آغاز به کار ETFبیت کوین در بازار سهام آمریکا می‌گذرد و در این مدت، هیچ ETF جدیدی راه‌اندازی نشده است. در مجموع، ۲۸۷,۳۱۵ بیت کوین به ارزش تقریبی ۱۴.۶ میلیارد دلار جمع‌آوری شده است. بین صندوق‌های موجود، IBIT Blackrock با داشتن ۱۲۶,۹۵۰.۱۲ بیت کوین در ترازنامه خود، به عنوان پیشرو در این صندوق‌ها محسوب می‌شود.

چشم انداز بیت کوین ETF به سرعت گسترش می یابد، ۹ سرمایه ۲۸۷,۳۱۵ بیت کوین جمع می کنند

از زمان تایید آنها برای معامله در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۴، ۹ ETF بیت کوین به طور قابل توجهی دارایی های BTC خود را افزایش داده‌اند. از تاریخ ۲۳ فوریه، صندوق IBIT Blackrock دارای بیت کوین به ارزش ۶.۴۶ میلیارد دلار گزارش شده است که به ۱۲۶,۹۵۰.۱۲ بیت کوین با نرخ ارز فعلی تبدیل می‌شود.

این مبلغ ۴۴.۱۸ درصد از کل دارایی‌های نگهداری شده در هر ۹ ETF را نشان می‌دهد. پس از آن، Fidelity Bitcoin ETF  با دارایی بالغ بر ۹۱,۶۴۵.۴۴ بیت کوین، اکنون به ارزش ۴.۶۶ میلیارد دلار می‌باشد.

دارایی‌های FBTC نیز قابل توجه است و ۳۱.۸۹٪ از کل ۲۸۷,۰۰۰ بیت کوین را تشکیل می‌دهد. رتبه سوم را صندوق ARKB متعلق به Ark Invest با ۳۰,۲۰۵ بیت کوین به ارزش ۱.۵۳ میلیارد دلار اشغال کرده است.

اگرچه در مقایسه با IBIT یا FBTC کوچکتر است، اما سهم ARKB با ۱۰.۵۱٪ قابل توجه است. صندوق BITB Bitwise با داشتن ۲۲,۸۸۳ بیت کوین، در رتبه بعدی در میان بزرگترین ETF های بیت کوین قرار دارد و پس از آن، BTCO Invesco با ۶,۱۰۳ بیت کوین قرار دارد.

همچنین، صندوق HODL Vaneck دارای ۳,۷۹۰.۰۷ بیت کوین است، در حالی که صندوق BRRR Valkyrie از ۳,۱۰۵.۹۳ بیت کوین محافظت می‌کند. نهادهای کوچکتر در میان ETF های بیت کوین نقطه ای شامل EZBC فرانکلین تمپلتون با ۱,۹۴۳ بیت کوین و BTCW Wisdomtree با ۶۹۰ بیت کوین در خزانه خود دارند.

همچنین، Grayscale Bitcoin Trust ، که با نام GBTC هم شناخته می‌شود، اکنون دارای کمتری بیت کوین نسبت به آخرین گزارش‌های Bitcoin.com News از ذخایر بیت کوین ETF های بیت کوین در ایالات متحده است. در حال حاضر، دارایی GBTC شامل ۴۴۶,۴۷۶.۳۶ بیت کوین است که ارزش آن ۲۲.۷۲ میلیارد دلار است.

این نشان دهنده کاهش حدود ۱۷۰,۶۰۳.۶۳ بیت کوین از ۱۲ ژانویه ۲۰۲۴ است که معادل کاهش ارزش تقریباً ۸.۶۸ میلیارد دلاری طی ۴۳ روز است. با این حال، GBTC بزرگترین ذخایر بیت کوین را در بین تمام ETF های نقطه ای در بازار ایالات متحلیلات Bitcoin.com News نشان می‌دهد که از ۱۲ ژانویه ۲۰۲۴، Grayscale Bitcoin Trust ، که با نام GBTC هم شناخته می‌شود، دارای کمتری بیت کوین نسبت به گزارش‌های قبلی است. در حال حاضر، GBTC دارای ۴۴۶,۴۷۶.۳۶ بیت کوین است که ارزش آن حدوداً ۲۲.۷۲ میلیارد دلار است.

این نشان می‌دهد که در ۴۳ روز گذشته، حدود ۱۷۰,۶۰۳.۶۳ بیت کوین (معادل تقریباً ۸.۶۸ میلیارد دلار) از ذخایر GBTC کاهش یافته است. با این حال، GBTC همچنان بزرگترین ذخایر بیت کوین را در میان تمام ETF‌های نقطه ای در بازار ایالات متحده دارد.

نظر شما در مورد ETF های بیت کوین نقطه ای تازه معرفی شده و بیت کوینی که در ۴۳ روز گذشته به دست آمده است چیست؟ نظر خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.


منبع: news.bitcoin.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده