آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کتی وود: ETF بیت کوین نقطه ای «مهر تأیید نهایی» برای مؤسسات است. 

کتی وود: ETF بیت کوین نقطه ای «مهر تأیید نهایی» برای مؤسسات است.

کتی وود: ETF بیت کوین نقطه ای «مهر تأیید نهایی» برای مؤسسات است. 

به گزارش زوم ارز، با تأیید ETF های بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار، کتی وود، مدیر عامل Ark Invest، معتقد است که این تأیید می‌تواند به عنوان “مهر تایید نهایی” برای موسساتی باشد که قصد دارند در حوزه رمزنگاری فعالیت کنند.

Ark Invest همکاری با ۲۱Shares را در ارائه یک پرونده فعال برای چنین محصولی دارد. مهلت تصمیم‌گیری توسط SEC در مورد پیشنهاد Ark 21Shares Bitcoin ETF تا ۱۰ ژانویه است.

SEC اجازه داد تا ETF های آینده بیت کوین تجارت خود را از اکتبر ۲۰۲۱ آغاز کنند. وود در یک وبینار در چهارشنبه اظهار کرد که این تأییدها به دلیل ریسک کاهش یافته برای طرف مقابل جالب هستند، در مقایسه با نگهداری بیت کوین در سردخانه. بیشتر صادرکنندگانی که قصد راه‌اندازی ETF بیت کوین دارند، Coinbase را به عنوان نگهبان صندوق‌های بیت کوین معرفی کرده‌اند.

Grayscale Investments در ماه اوت توانست در دادگاه مقابل SEC پیروزی بیابد. قضات حکم دادند که SEC امکان تبدیل ETF بیت کوین به ETF مقیاس خاکستری را رد کند، اما به وجوه مبتنی بر معاملات آتی اجازه دهد که “خودسرانه و دمدمی مزاج” باشد.

وود افزود: “من فکر می‌کنم همه چیز درحال جمع‌آوری است و اگر به انتظارات ما درباره بیت کوین نگاه کنید، فکر می‌کنیم که بخش بزرگی از رشد در پنج تا ۱۰ سال آینده از طریق نهادها خواهد بود”.

وی همچنین اظهار داشت که قیمت یک بیت کوین ممکن است در طولانی مدت به یک میلیون دلار یا بیشتر برسد.

تحلیلگران بلومبرگ اینتلیجنس آمار تأیید ETF بیت کوین توسط ۱۰ ژانویه را ۹۰ درصد می‌دانند.

 

تأیید تغییر در موقعیت یک تنظیم‌کننده اوراق بهادار، که در گذشته ده‌ها پیشنهاد ETF بیت‌کوین را مسدود کرده بود، تایید شده است. در ماه‌های اخیر، ناشران به دنبال تایید این صندوق‌های معاملاتی بودند.

در یک وبینار کنفرانسی، او در کنار وود گفت: “اگر همه چیز همانطور که همیشه پیش می‌رود، در نهایت همان نتیجه را خواهید داشت. من فکر می‌کنم که وجود تفاوت‌های بسیار مادی در این دور از فرآیند نشانه بسیار امیدوارکننده‌ای از یک نتیجه متفاوت است.”

این تغییرات شامل صادرکنندگانی است که به طور مداوم پرونده‌های ETF بیت‌کوین خود را به‌روز می‌کنند. ناظران صنعت به این نکته اشاره کردند که این فعالیت ممکن است نشان دهنده گفتگوی مداوم با SEC باشد. به عنوان مثال، شرکت BlackRock و Bitwise فرم‌های S-1 خود را در روز دوشنبه به‌روز کردند.

این بدان معناست که هنوز مذاکرات در حال ادامه است، بدون آنکه ما به داخل آن پرتاب شویم. هر دو SEC و صادرکنندگان در تلاش سختی هستند تا به توافق برسند. احتمالاً این پرونده‌ها نتیجه‌ای از مکالمات و ساعات کار طولانی بین دو طرف هستند.

 

اصلاحاتی که در بلک راک انجام شده، شامل افزایش سرمایه اولیه به مبلغ ۱۰۰۰۰۰ دلار برای این شرکت است. این سرمایه برای تأمین مالی واحدهای ایجادی استفاده می‌شود که امکان عرضه و معامله سهام در بازار آزاد را فراهم می‌کند.

جیمز سیفارت، تحلیلگر اطلاعات بلومبرگ، به Blockworks گفت: “[این] به معنی است که آنها هر کاری را که برای راه‌اندازی لازم است انجام می‌دهند. اما فکر نمی‌کنم که معنی آن بیشتر از این باشد.”

به‌روزرسانی جالبی در پرونده BlackRock/ISShares S-1 مربوط به نگرانی‌هایی است که SEC ممکن است رویکردی را اتخاذ کند که بیت‌کوین را به‌عنوان یک امنیت بالقمعرفی کند. در بخشی از این به‌روزرسانی آمده است: “به‌عنوان یک نکته حقوقی، این موضوع قابل تأمل است که آیا بیت‌کوین به‌طور قطع به‌عنوان یک امنیت قابل توجه در نظر گرفته می‌شود”.

با این حال، هنوز تأییدیه رسمی از سِک درباره تأیید ETF بیت‌کوین صادر نشده است. این تغییرات و به‌روزرسانی‌ها نشان از تلاش‌های مستمر ناشران ETF بیت‌کوین برای رسیدن به توافق با SEC دارد، اما هنوز باید منتظر تصمیم نهایی از سِک باشیم.

مهم است بدانید که اطلاعات فوق براساس اخبار به‌روز و منبع معتبر بوده‌اند، اما ممکن است در آینده تغییر کنند. برای اطلاعات دقیق‌تر و به‌روزتر، می‌توانید به منابع خبری معتبر و وب‌سایت سِک مراجعه کنید.


منبع: blockworks.co

 

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده