آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

حجم معاملات نقدی ETF بیت کوین در روز سوم معامله به ۱.۸ میلیارد دلار رسید!🤯

حجم معاملات نقدی ETF بیت کوین در روز سوم معامله به ۱.۸ میلیارد دلار رسید!

به گزارش زوم ارز، به تازگی، ETF بیت کوین Trust، که به تازگی به شکل ETF تبدیل شده است، در روز سه‌شنبه حجم معاملاتی حدود ۲۵ میلیون سهم یا ۹۷۰ میلیون دلار را به خود اختصاص داد.

این حجم معاملات پس از آنکه در روزهای پنجشنبه و جمعه به ترتیب حجمی بالغ بر ۲.۳ و ۱.۸ میلیارد دلار داشت، رقم قابل توجهی است.

مقدار بالای حجم معاملات GBTC به معنی جذب قوی سرمایه نیست. گزارش CoinShares اعلام کرده است که در هفته گذشته، خروجی خالص معادل ۵۷۹ میلیون دلار از این ETF رخ داده است. گرچه GBTC به شکل ETF تبدیل شده است، اما این صندوق از سال ۲۰۱۳ فعالیت خود را آغاز کرده و دارای دارایی‌هایی به ارزش تقریبی ۲۷ میلیارد دلار است.

ناظران بازار، خروجی‌های GBTC را در طول زمان پیش‌بینی کرده بودند، تا حدی به دلیل هزینه بالای آن نسبت به رقبا که حدود ۱.۵ درصد است.

در روز سه‌شنبه، حجم معاملات iShares Bitcoin Trust از BlackRock نیز نزدیک به ۱۵ میلیون سهم یا تقریباً ۳۷۰ میلیون دلار بود. همچنین، حدود ۸.۲ میلیون سهم معادل ۳۱۰ میلیون دلار از Fidelity Wise Origin Fund Bitcoin   نیز در آن روز معامله شد.

اریک بالچوناس، تحلیلگر Bloomber Intelligence، در یک پست ایکس اظهار داشته است که IBIT بلک راک در حال تبدیل شدن به یک صندوق است که “احتمالاً جایگاه GBTC به عنوان پادشاه نقدینگی را پشت سر خواهد گذاشت”.

ناظران صنعت نقدینگی برچسب‌گذاری کرده‌اند که عواملی مانند پیشنهادات اسپردها و ظرفیت معاملات بزرگ بدون تأثیر قیمت، عوامل کلیدی هستند که سرمایه‌گذاران خصوصی در نظر گرفتن ETF بیت کوین نقطه‌ای آنها را ارزیابی می‌کنند.

ETF بیت کوین نقدی توسط Ark Invest و ۲۱Shares همچنین به همرامتأسفانه، متنی که ارائه کردید ناقص است و به نظر می‌رسد بخشی از آن از دست رفته است. لطفاً متن کامل را ارسال کنید تا بتوانم به درستی به آن پاسخ دهم.


منبع: blockworks.co

 

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده