آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بلک راک در حال نزدیک شدن به حجم معاملات گریسکیل

بلک راک در حال نزدیک شدن به حجم معاملات گریسکیل

به گزارش زوم ارز، مسابقه بین ETF بیت کوین ها روز به روز بیشتر شدیدتر می‌شود و IBTC بلک راک در حال پیشگیری از GBTC گریسکیل از نظر حجم معاملات است.

جریانهای خروجی در حال ضبط در مقیاس خاکستری

در پایان روز سیزدهم معاملات، حجم معاملات ETF بیت کوین به میزان ۲۴۷ میلیون دلار رسید. از این حجم معاملات، ETF بیت کوین Spot Grayscale حدوداً ۲۲۱ میلیون دلار را تشکیل می‌دهد. گفته می‌شود که IBTC بلک راک با حجم معاملاتی مشابه GBTC معامله شده است. به طور دقیق، در تاریخ ۳۰ ژانویه، Grayscale با حجم معاملات ۳۹۷.۲ میلیون دلار و BlackRock با حجم معاملات ۳۸۵.۸ میلیون دلار قرار گرفته‌اند.

از زمانی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ETF خود را برای عموم باز کرده است، IBTC جریان ورودی قابل توجهی را تجربه کرده است. بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط BitMEX Research، BlackRock، Fidelity Investments و Bitwise تقریباً ۳ میلیارد دلار جریان ورودی در چهار روز اول معاملات ثبت کرده‌اند. این حجم معاملات باعث قرارگیری این سه نفر در صدر لیست می‌شود، ولی به دلیل عدم وجود محصول GBTC در بازار جدید، Grayscale جایگاه خاصی ندارد.

برای یک ETF، نزدیک شدن IBTC به GBTC Grayscale قبل از راه‌اندازی رسمی آن (در بازار پیش) تعجب‌انگیز نیست. اکثر حجم معاملات Grayscale توسط جریان خروجی تشکیل می‌شود. لازم به ذکر است که در روز اول معاملات، GBTC در بازار تسلط داشت، اما بعدها شروع به ثبت حجم خروجی عظیمی کرد.

جنگ بازاریابی ETF بیت کوین نقطه ای Brewing

اخیراً، BlackRock و Fidelity آغاز به جذب بیشتری کردند که تهدیدی برای تسلط Grayscale محسوب می‌شود.

از نظر حجم معاملات و علاقه سرمایه‌گذاران، ETF بیت کوین در هر دو شرکت مدیریت دارایی عملکرد بهتری نسبت به Grayscale داشته است. این رقابت در بین صادرکنندگان ETF بیت کوین قابل پیش‌بینی بود و اکثریت آنها شروع به کشف چندین تاکتیک برای ایجاد موقعیت خود در اکوسیستم کرده‌اند.

Invesco و Galaxy Investment Management هزینه اسپانسری برای ETF بیت کوین خود را با کاهش ۱۴ پایه‌نقطه  اعمال کردند. این تغییر باعث کاهش کارمزد BTCO از ۳۹ BPS به ۲۵ BPS شده و ETF بیت کوین را در کنار FBTC، BRRR و IBTC قرار می‌دهد.

Grayscale همچنان به کارمزد ۱.۵ درصدی خود اقدام می‌کند و ادعا می‌کند که صادرکنندگان ETF با کارمزدهای پایین‌تر تنها به منظور جذب سرمایه‌گذاران هستند.

در میان سایر رویدادهای مربوط به ETF بیت کوین، اکنون صاحبان می‌توانند تبلیغاتی را برای این پیشنهاد در Google اجرا کنند. این اقدام پس از بازنگری سیاست تبلیغاتی توسط Google صورت گرفته و زمینه رقابت در بازاریابی ETF را گسترش داده است.


منبع: coingape.com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده