آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

صرافی کریپتوی Bithumb در کره جنوبی، کارمزد کمیسیون را پس از ۴ ماه بازگرداند!😳

صرافی کریپتوی Bithumb در کره جنوبی، کارمزد کمیسیون را پس از ۴ ماه بازگرداند!😳

صرافی کریپتوی Bithumb در کره جنوبی، کارمزد کمیسیون را پس از ۴ ماه بازگرداند!

به گزارش زوم ارز، صرافی کریپتوی کره‌ی جنوبی Bithumb، در تاریخ ۵ فوریه، به پایان کمپین چهارماههٔ خود برای معاملات بدون کمیسیون در ارزهای دیجیتال رسید.

به گزارش Insight Korea، Bithumb از تاریخ ۵ فوریه شروع به دریافت کارمزد ۰.۰۴٪ برای تمامی تراکنش‌های رمزارزی کرد.

Bithumb در مقابل Upbit: رقبای تبادل کریپتو کره جنوبی به جنگ می روند؟

صرافی مذکور در تلاش است تا سهم بازار خود را از رقیب بزرگتر خود، یعنی Upbit، بازپس‌گیرد. در سال‌های اخیر، Upbit باعث شده است که Bithumb در سایه قرار بگیرد و به رهبر بازار کریپتو در کره جنوبی تبدیل شود.

علاوه بر این، این صرافی قصد دارد با تبدیل شدن به اولین صرافی کریپتو در کره جنوبی که در شاخص بورس عمومی KOSPI نمایه می‌شود، از Upbit پیشی بگیرد.

در تاریخ ۴ اکتبر سال گذشته، Bithumb اعلام کرد که کارمزد کمیسیون را حذف خواهد کرد. این تصمیم منجر به افزایش حجم معاملات در Bithumb شده و باعث شده است که Upbit کنترل کامل خود را بر بازار از دست بدهد.

حجم معاملات در مبادلات رمزنگاری Bithumb و Upbit در سه ماه گذشته. (تصویر ایجاد شده با استفاده از مواد CoinGecko)
حجم معاملات در مبادلات رمزنگاری Bithumb و Upbit در سه ماه گذشته. (تصویر ایجاد شده با استفاده از مواد CoinGecko)

صرافی‌های رقیب Bithumb و Upbit، یعنی Coinone و Korbit، همچنین تصمیم گرفتند که کمیسیون را از بین ببرند، در حالی که Upbit از این اقدام خودداری کرد. یک رسانه نوشت:

“تجارت بدون کمیسیون، نیروی محرکه‌ای برای رشد Bithumb در چهار ماه گذشته بوده است. سهم بازار Bithumb که در سپتامبر سال گذشته تنها ۱۰ درصد بود، به سرعت افزایش یافت و در پایان دسامبر به ۵۱ درصد رسید.”

با این حال، برخی از افراد از سیاست Bithumb انتقاد کرده‌اند و می‌گویند که صرافی باید بر روی عملکرد مالی خود تمرکز کند.

در سه ماهه سوم، پلتفرم معاملاتی با کاهش ۴۶ درصدی در سود خالص نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بود. این رسانه گفت: “اجماع” صنعت این است که “فشار برای بهبود عملکرد، دلیلی برای اتخاذ تصمیم Bithumb در خصوص تجارت بدون کمیسیون بود.”

منتقدان به این نکته اشاره کرده‌اند که کارمزدها “منبع اصلی درآمد” برای صنعت مبادلات رمزنگاری در کره جنوبی هستند. با این حال، مقامات Bithumb این ادعا را رد کرده و گفته‌اند:

“دلیل اجرای [تجارت بدون کارمزد]، جشن گرفتن دهمین سالگرد تأسیس ما بود و در عین حال، ما سهم بیشتری از بازار را تضمین کردیم.”

سخنگوی آنان اظهار کرده است که در صنعت، “کارمزدها مستقیماً با درآمد مرتبط هستند.” و این بدان معناست که Bithumb “نمی‌تواند برای همیشه تجارت بدون کارمزد را ارائه دهد.” این مقام به این نتیجه رسیده است:

“ما در حال تلاش برای رفع نگرانی‌ها ناشی از لغو سیاست تجارت بدون کمیسیون خود هستیم. ما می‌خواهیم مشتریان خود را حفظ کنیم. ما با معرفی نرخ کمیسیونی با کمترین مقدار ۰.۰۴٪، کمترین نرخ کمیسیون در صنعت را ارائه می‌دهیم.”

ناظر کره جنوبی به شرکت‌های مالی درباره مدیریت ریسک هشدار می‌دهد.

این پلتفرم همچنین سعی دارد با اارائه برنامه‌های پاداش سودآور، مشتریان را جذب کند.

قبل از این، هان چانگ جون، مدیر مالی سابق Terraform Labs، به درخواست پلیس مونته نگرو به کره جنوبی تحویل داده شده است.


منبع: cryptonews.com

😳

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده