آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

SingularityNET: مصاحبه با پروژه هوش مصنوعی مربوط به کریپتو

SingularityNET: مصاحبه با پروژه هوش مصنوعی مربوط به کریپتو

SingularityNET: مصاحبه با پروژه هوش مصنوعی مربوط به کریپتو

به گزارش زوم ارز،

Cryptonomist با SingularityNet COO، Janet Adams مصاحبه کرد تا در مورد پروژه هوش مصنوعی مرتبط با رمزنگاری، گام‌های آینده آنها برای توکن AGIX، بازار و موارد دیگر صحبت کند.

خلاصه

 

مصاحبه های SingularityNET: فکر می کنید بازار هوش مصنوعی شما واقعاً چه پتانسیلی می تواند داشته باشد؟ (در حال حاضر خیلی شلوغ به نظر نمی رسد)

ما بازار خود را ایجاد کردیم زیرا شاهد معایب قابل توجهی برای توسعه دهندگان روزمره در فضای هوش مصنوعی بودیم. بازار غیرمتمرکز ما این پتانسیل را دارد که دسترسی به هوش مصنوعی را دموکراتیک کند، و همچنین موانع سنتی را که باعث کند شدن پیشرفت در این زمینه می‌شوند، از بین ببرد.

نوآوری واقعی به ندرت در شرکت های بزرگ فناوری آغاز می شود، اما در عوض با رویاپردازان، دانشگاهیان و دانشجویان شروع می شود. با این حال، به روشی که فضای فناوری در حال حاضر راه اندازی شده است، پیشرفت ها برای شرکت های بزرگتر که منابع لازم برای خرید یا تقلید از پروژه های در حال انجام را دارند محفوظ است و اغلب آنها را به پروژه های سودآور تبدیل می کند.

با ایجاد یک بازار دموکراتیک بدون کنترل‌کننده مرکزی، شرکت‌کنندگان می‌توانند بدون نیاز به ایجاد یک استارت‌آپ یا فروش راه‌حل‌های خود به یک شرکت بزرگ، به سرعت نوآوری کنند، بسازند و مزایای آن را ببینند. بازار ما در حال ایجاد یک فضای هوش مصنوعی همه جانبه است.

وضعیت پل بین کاردانو و اتریوم چگونه است؟ برخی اعداد و آمار؟

توسعه پل در اوایل سال ۲۰۲۲ توسط تیم بنگلور ما آغاز شد و بعداً به طور کامل به NAINT منتقل شد. ایده اصلی محصول این است که توکن های یک نوع بدون درز و بدون تلفات را از یک شبکه کریپتو به شبکه دیگر ارائه دهد، به عنوان مثال. بین اتریوم و کاردانو.

اولین جفت توکن‌هایی که Bridge شروع به خدمت کرد AGIX و NTX بودند. ما الگوریتم را دقیق تنظیم کردیم، UI را صیقل دادیم و مذاکره API را روی این توکن ها بهینه کردیم. بعداً، NAINT دو توکن دیگر را ادغام کرد: RJV و CGV. بعداً، HypC نیز اضافه خواهد شد.

اکنون ما سخت کار می کنیم تا به شبکه محبوب زنجیره هوشمند Binance متصل شویم و پل بین Binance و Ethereum را با توکن CGV ​​«پرتاب کنیم». کار بسیار سخت و پیچیده ای است، اما مطمئن هستیم که به زودی قادر خواهیم بود آن را به جهانیان ارائه کنیم.

مجموع تراکنش‌ها از سال ۲۰۲۲ (از آوریل) تا سال ۲۰۲۳، ۶۸% افزایش یافته است.

حجم کل نقل و انتقالات از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ ۵۰ درصد افزایش یافته است

می‌توانید در مورد دزدمونا بیشتر به من بگویید؟ چه تفاوتی با صوفیه دارد؟

دزدمونا یک ربات دیوا و خواننده گروه Jam Galaxy Band است. او در چندین نمایش در سراسر جهان از جمله در انجمن ملی بازرگانان موسیقی (NAMM) بازی کرده است. خودش و سوفیا کاملاً متفاوت هستند، دسدمونا بیشتر شخصیتی جسورانه و حس لباس جایگزین دارد که به خوبی با سبک زندگی دیوای او سازگار است.

همکاری با بن دیتو چگونه پیش می رود؟ چگونه شروع شد؟

همکاری با بن دیتو شروعی چشمگیر دارد. اخیراً، در ماه جولای، ما با موفقیت راه‌اندازی نرم Yaya Labs، یک پروژه جدید SingularityNET را در WebX Tokyo انجام دادیم. آزمایشگاه یایا به عنوان یک استودیوی خلاق عمل می کند که بر پروژه های Web3 و روباتیک تمرکز دارد. پروژه افتتاحیه ما شامل شکل دادن به شخصیت ربات Desi، با هدف نهایی سوق دادن او به صحنه جهانی به عنوان یک سلبریتی برجسته هوش مصنوعی در حوزه فرهنگ پاپ است.

سال گذشته، ادوین ایر، رهبری شراکت ما در SingularityNET، با بن دیتو به دلیل اجرای استثنایی مفاهیمی که ترکیب غیرعادی و آرمان‌شهری، شامل عناصر زیبایی و فناوری است، تماس گرفت. بن یک کارگردان باتجربه در رسانه‌های مختلف است، از جمله تصویر متحرک، CGI، پروژه‌های کدنویسی خلاق، واقعیت افزوده، VR و تجربیات زنده. او اکنون نقش مدیر خلاقیت را در آزمایشگاه یایا دارد. این دامنه در حال ظهور بدون شک مستلزم مشاهده دقیق در هفته ها و ماه های آینده است.

نظر شما در مورد ایلان ماسک و پروژه های هوش مصنوعی او چیست؟

الون ماسک بیشتر از بسیاری از مدیران فنی آینده هوش مصنوعی را پیشاپیش دیده است. و برخی از شرکت‌های او مدتی است که در اطراف لبه‌های هوش مصنوعی می‌رقصند – کار تسلا در جهت خودرانی کامل، کار NeuraLink به سمت ابزارهایی برای بررسی شناخت انسان. گفته می‌شود، بخش‌های هوش مصنوعی شرکت‌های ایلان تاکنون موفق‌ترین کارهایی نبوده‌اند که او انجام داده است – موفقیت‌های بزرگ اثبات‌شده او شامل طراحی سخت‌افزار و نوآوری بوده است.

من هیچ مدرکی ندیده‌ام که الون یا هر یک از افراد درگیر در شرکت‌هایش ایده‌های منحصربه‌فرد بزرگی با قابلیت جهش به سمت AGI داشته باشند. و من می گویم تجربه با توییتر (er, X) باید به عنوان یک زنگ بیدارباش برای هر کسی باشد که هنوز فکر می کند هر چیزی که الون لمس کند بلافاصله به طور جادویی به طلا تبدیل می شود.

او فردی باهوش است که می‌خواهد ریسک کند، و یکی از پیامدهای این موضوع این است که بسیاری از قمارهای او شکست می‌خورند، به‌خصوص زمانی که از حوزه‌های شایستگی اصلی او دور باشند.

از آنچه من دیده‌ام، رویکرد کلی به هوش مصنوعی که در دنیای ایلان اتخاذ می‌شود، اساساً مستقیماً از یادگیری تقویتی عمیق “ارتدوکس” گرفته شده است، یعنی از نظر روحی شبیه به آنچه در Deepmind، OpenAI و سایر مکان‌های مشابه انجام می‌شود. بعید می دانم ایلان از سایر سازمان هایی که رویکردهای مفهومی مشابهی را دنبال می کنند، پیشی بگیرد.

به عنوان یک نکته جداگانه، من به عنوان یک محقق هوش مصنوعی باور نمی کنم که رویکرد شبکه عصبی عمیقی که این روزها توسط شرکت های فناوری بزرگ در پیش گرفته شده است، و به نظر می رسد که تسلا به احتمال زیاد سعی در تقلید از آن دارد، در موفقیت آمیز خواهد بود. دستیابی به اهداف بلندپروازانه‌تر حوزه هوش مصنوعی، مانند هوش مصنوعی عمومی.

شهود تحقیقی من این است که، در حالی که LLMها و سایر شبکه‌های عصبی عمیق نقش مهمی در دستیابی به AGI ایفا می‌کنند، یک سیستم AGI با قابلیت در سطح انسانی یا فراتر از آن، باید جنبه‌های مهم دیگری را نیز در بر بگیرد. این همان چیزی است که من در پروژه OpenCog Hyperon و شرکت TrueAGI سازمانی-AGI کار می کنم، با همکاری نزدیک با تیم هوش مصنوعی بنیاد SingularityNET، که در آن شبکه های عصبی عمیق با استدلال منطقی و موتورهای یادگیری تکاملی در چارچوب یک بزرگ ترکیب می شوند. نمودار دانش غیر متمرکز

جامعه تحقیقاتی AGI شامل انواع دیگری از رویکردهای غیر منطبق برای ایجاد هوش مصنوعی پیشرفته است، با این حال ماسک تا کنون چنین مسیر خلاقانه‌ای را دنبال نکرده است، در عوض نشانه‌ها حاکی از آن است که او از یک جریان اصلی عصبی عمیق عمیق فناوری بزرگ استفاده می‌کند. رویکرد خالص، اما از داده‌هایی استفاده می‌کند که به آنها دسترسی منحصربه‌فرد دارد، مانند داده‌های خودروهای تسلا یا توییتر.

پیش بینی شما (۵ یا ۱۰ سال) برای بازار خدمات هوش مصنوعی چیست؟

من معتقدم که طی ۵ تا ۱۰ سال آینده پیشرفتی در AGI در سطح انسانی ایجاد خواهد شد، که باعث اختلالات گسترده در جامعه و اقتصاد جهانی خواهد شد، بسیار فراتر از آنچه که از ChatGPT یا سایر سیستم‌های هوش مصنوعی مولد خواهیم دید. پس از این پیشرفت، بازار خدمات هوش مصنوعی به بزرگترین بخش اقتصاد جهانی تبدیل خواهد شد.

اما یک سوال جالب، پویایی است که بر اساس آن این امر در طول سال‌های شاید اندکی که در آن AGI به سطح انسانی و سپس فراتر از آن پیشرفت می‌کند، آشکار می‌شود. کدام صنایع در کدام مناطق جهان ابتدا خدمات هوش مصنوعی به شکل گسترده ای فراگیر خواهند شد و کدام یک از آنها عقب خواهند ماند؟

این را نمی توان با توجه به عدم قطعیت های متعدد در پیشرفت دقیق فناوری و خود اقتصاد جهانی به طور قطعی دانست، اما به نظر واضح است که صنایعی که قبلاً کاملاً کامپیوتری و اینترنتی شده اند، زودتر تحت سلطه خدمات هوش مصنوعی قرار خواهند گرفت. . بنابراین به عنوان مثال، امور مالی و پزشکی و زنجیره تامین سریعتر اتفاق می افتد. در حالی که آموزش و کشاورزی کندتر خواهد بود.

چه مشوق هایی برای توسعه دهندگان ارائه می شود تا ابزارهای هوش مصنوعی خود را در بازار SingularityNET بفروشند؟

بازار ما فرصتی را برای توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی ایجاد می‌کند تا نوآوری‌های خود را در اختیار داشته باشند و در ازای آن حقوق مناسبی دریافت کنند. توسعه هوش مصنوعی منابع سنگینی است و اغلب تنها می تواند در مقیاس توسط سازمان های بزرگ انجام شود. با این حال، بازار ما راه جدیدی را برای توسعه‌دهندگان ایجاد می‌کند که به‌جای اینکه مجبور باشند از شرکت‌های بزرگ استخدام شوند یا ایده‌ها و پروژه‌های اشتیاق خود را بفروشند، به طور منصفانه برای کار خود دستمزد دریافت کنند.

چشم انداز رشد برای استفاده از چارچوب هایی مانند OpenCog چیست؟

در حال حاضر، سیستم های هوش مصنوعی عملکردهای محدودی دارند – به این معنی که می توانند یک کار را به خوبی انجام دهند اما نمی توانند کار دیگری را انجام دهند. هدف OpenCog Hyperon ادغام انواع مختلف هوش مصنوعی باریک، ایجاد سیستمی است که قادر به انجام وظایف مختلف است. این به ما امکان می دهد تا به هوش عمومی مصنوعی (AGI) دست یابیم، فناوری که قادر به انجام هر کاری بالاتر از سطح انسان است.

رویدادهای بزرگ بعدی که در SophiaVerse پیشنهاد می‌شوند چیست؟

رویدادهای هیجان انگیز زیادی برای SophiaVerse در راه است، از جمله انتشار عمومی آزمایشگاه هوش مصنوعی سوفیا و عرضه تدریجی ویژگی ها. ما همچنین تعداد زیادی از اعضای تیم جدید در راه داریم و اطلاعات بیشتری در مورد توکن GUARD در راه است.

آیا فکر می کنید که آینده هوش مصنوعی برای singularityNet عمدتاً بر روی نرم افزار متمرکز خواهد بود یا دستگاه های سخت افزاری نیز یکپارچه خواهند شد؟

هسته اصلی آنچه برای پیشرفت از هوش مصنوعی محدود به AGI نیاز داریم، هوش مصنوعی که قادر به تکمیل وظایف بالاتر از سطح انسان است، البته معماری های شناختی مناسب و الگوریتم های یادگیری و استدلال است. با این حال، بدون سخت افزار مناسب، حتی بهترین ریاضیات و نرم افزارها نمی توانند به اندازه کافی کارآمد اجرا شوند تا تأثیر عملی داشته باشند.

توسعه هوش مصنوعی در حال حاضر به دلیل محدودیت‌های سخت‌افزاری گران است، به این معنی که فضا تا حد زیادی توسط شرکت‌های بزرگ‌تر اشغال شده است. به عنوان مثال، پیشرفت‌های فعلی در این زمینه عمدتاً به استفاده از واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) مربوط می‌شود که به دستگاه‌ها در مدیریت گرافیک، جلوه‌ها و ویدیوها کمک می‌کند. برای اینکه پیشرفت‌های بیشتری در این فضا اتفاق بیفتد، به نوآوری‌های سخت‌افزاری بیشتری نیاز است.

این چیزی است که ما را ترغیب کرد تا با توسعه دهنده سخت افزار پیشرو Simuli همکاری کنیم. این همکاری بر روی ایجاد یک تراشه تطبیق الگوی متاگراف (MPMC)، یک قطعه سخت افزار جدید که دو الگوریتم کلیدی جستجوی نمودار دانش، جستجوی عرض (BFS) و جستجوی اول عمق (DFS) را در بر می گیرد، تمرکز خواهد کرد. الگوریتم‌های BFS و DFS بلوک‌های مهمی برای سیستم‌های هوش مصنوعی هستند، زیرا برای نمایش دانش، استدلال و تصمیم‌گیری استفاده می‌شوند. ترکیب این دو الگوریتم در یک تراشه به هوش مصنوعی بهتری امکان می‌دهد که بتواند وظایف را تا سطحی بالاتر از آنچه در حال حاضر ممکن است انجام دهد.

مورد استفاده اصلی توکن AGIX چیست و چه پیش‌بینی‌هایی برای آینده وجود دارد؟

توکن AGIX ما کلید باز کردن قفل امکانات بی پایان با هوش مصنوعی است. با استفاده از آن، مدیریت هوش مصنوعی، خود سازماندهی، حل مشکل و تراکنش ها امکان پذیر می شود. پلتفرم و توکن ما در خدمت آینده هوش مصنوعی است و به هر کسی اجازه می‌دهد در هوش مصنوعی مشارکت کند و از آن درآمد کسب کند، به این معنی که شرکت‌ها، سازمان‌ها و توسعه‌دهندگان می‌توانند الگوریتم‌های هوش مصنوعی را در مقیاس خریداری و بفروشند.

نظر شما در مورد WorldCoin که توسط Sam Altman توسعه یافته است چیست؟

فکر می‌کردم تفسیر عمیق ویتالیک در مورد WorldCoin بسیار منطقی است. به نظر می‌رسد نظرات او توسط بسیاری از رسانه‌های بلاک چین منفی تفسیر شده است، اما در واقع من فکر می‌کردم که اکثراً مثبت و بسیار خوب فکر شده بودند.

نکته کلیدی که او به آن اشاره کرد این بود که هیچ راه حلی برای تأیید هویت و مدیریت وجود ندارد – برای مقابله با پیچیدگی اعتماد در چشم انداز اجتماعی و فناوری فعلی نیاز به جنبه های متعددی وجود دارد و فناوری WorldCoin احتمالاً می تواند کمک کند. به طور قابل توجهی مخلوط شود.

اعتماد کامل به مدیریت یا تأیید هویت خود در یک شرکت، پروژه یا فناوری اشتباه است، اما WorldCoin ممکن است در این زمینه جایگاه مهمی در وب جهانی اعتماد کسب کند، که باید دید. .

این یک فناوری واقعی و نوآورانه با پتانسیل قابل توجهی برای انجام کارهای خوب برای جهان است – اگر به طور مناسب در زمینه یک اکوسیستم هویت غیرمتمرکز ادغام شود، شامل پالتی از ابزارهای متنوع که توسط مجموعه ای از سیستم های شهرت غیرمتمرکز رتبه بندی و هماهنگ شده است.


منبع: en.cryptonomist.ch

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده