آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیلگر ارشد SEC: گزارش ETF از FUD را رد می کند ومی گوید  ETF بیت‌کوین ۹۰% تاییدیه دارد.

تحلیلگر ارشد SEC: گزارش ETF از FUD را رد می کند ومی گوید ETF بیت‌کوین ۹۰% تاییدیه دارد.

تحلیلگر ارشد SEC: گزارش ETF از FUD را رد می کند ومی گوید  ETF بیت‌کوین ۹۰% تاییدیه دارد.

به گزارش زوم ارز، اشتراک گذاری:

  • قیمت بیت کوین ممکن است یک الگوی صعودی بالقوه را نشان دهد، که نشانگر امکان برگشت کاهش ۶ درصدی روز قبل است.
  • یک گزارش از منبعی به نام Matrixport نشان داد که SEC ممکن است برنامه‌های BTC ETF را رد کند.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد بلومبرگ ETF، این گزارش را بی اعتبار اعلام کرد و اظهار داشت که هنوز تاییدی در این زمینه دریافت نکرده‌اند.

قیمت بیت کوین در روز پنجشنبه کاهش یافت و این منجر به افت در کل بازار کریپتو شد. افت ناگهانی قیمت، نتیجه‌ای از واکنش وحشتناک سرمایه‌گذاران به انتشار گزارشی از Matrixport بود. این گزارش در ابتدا دیدگاه منفی نسبت به بیت کوین و قیمت آن و تأیید ETF داشت، اما به زودی توسط خود Matrixport تکذیب شد و اعلام کرد که قیمت بیت کوین به ۵۰,۰۰۰ دلار رسیده است.”

حرکات بازار دیجست روزانه: قیمت بیت کوین پس از گزارش Matrixport سقوط می کند

گزارشی منتشر شد که مدعی است SEC قصد دارد برنامه‌های آینده ETF مرتبط با بیت کوین را رد کند. این خبر به همراه کاهش ۶ درصدی در قیمت بیت کوین، باعث واکنش منفی سرمایه‌گذاران شده است.

تحلیلگران برجسته نیز این گزارش را به طور قاطع تکذیب کرده‌اند. اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد بلومبرگ ETF، این گزارش را بی اعتبار دانسته و تأییدی برای آن ندیده است.

از آنجا که این خبر در جهت مقابله با روند صعودی بازار است، باید انتظار داشت که واکنش سرمایه‌گذاران منفی باشد. کاهش ۶ درصدی در قیمت بیت کوین همان واکنش بوده است.

با این حال، تاریخ تأیید برنامه‌های آینده ETF همچنان تثبیت شده است و هدف‌گذاری برای آنها بین ۸ و ۱۰ ژانویه مشخص شده است. این نشان می‌دهد که گزارش‌هایی که مخالف این تصمیم هستند، اغلب غیرقابل اعتماد هستند.

اریک بالچوناس بیان کرده است که او و دیگر تحلیلگران خبره مثبت‌اند و بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی نگرانی ندارد. بنابراین، تأثیر رد برنامه‌های آینده ETF بر قیمت بیت کوین ممکن است موقتی باشد.

با گذشت زمان و افزایش احتمال تأیید برنامه‌ها در چند روز آینده، شانس برای بازیابی قیمت بیت کوین به ۴۵,۰۰۰ دلار و حتی رشد بیشتر نیز وجود دارد.”

تحلیل تکنیکال: قیمت بیت کوین در معرض افزایش است

قیمت بیت‌کوین، علی‌رغم اصلاح، همچنان تمایلی به پیشرفت مهم در نمودارها نشان می‌دهد که معمولاً با یک نتیجه صعودی همراه است. واگرایی صعودی در حقیقت زمانی شکل می‌گیرد که قیمت به اوج‌ها و سطوح پایین‌تر بیشتر می‌رسد، در حالی که شاخص قدرت نسبی در نقاط پایینی خود قرار می‌گیرد.

یک نکته مثبت این است که علیرغم کاهشی که در روز چهارشنبه رخ داد، قیمت بیت‌کوین همچنان بالای خط روند صعودی قرار دارد و آن را به عنوان حمایت تلقی می‌کند. از دست دادن این خط بدون شک منجر به لغو صعود قیمت خواهد شد و باعث کاهش قیمت بیت‌کوین به ۴۰,۰۰۰ دلار خواهد شد.

تحلیلگر ارشد ETF گزارش رد SEC پر شده از FUD را رد می کند و می گوید ETF بیت کوین 90 درصد تاییدیه دارد.

 

اما اگر واگرایی صعودی با موفقیت اجرا شود، بیت کوین به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و به قیمت ۴۵,۰۰۰ دلار بازمی‌گردد، نه خیلی دیر.

سؤالات متداول ETF رمزنگاری

ETF چیست؟

صندوق قابل معامله در بورس (ETF) یک وسیله سرمایه گذاری یا شاخصی است که قیمت یک دارایی اساسی را ردیابی می کند. ETF ها نه تنها می توانند یک دارایی، بلکه گروهی از دارایی ها و بخش ها را ردیابی کنند. به عنوان مثال، یک ETF بیت کوین قیمت بیت کوین را ردیابی می کند. ETF ابزاری است که توسط سرمایه گذاران برای قرار گرفتن در معرض یک دارایی خاص استفاده می شود.

آیا ETF آتی بیت کوین تایید شده است؟

بله. اولین ETF معاملات آتی بیت کوین در ایالات متحده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در اکتبر ۲۰۲۱ تأیید شد. در مجموع هفت ETF آتی بیت کوین تأیید شده است که بیش از ۲۰ مورد هنوز در انتظار مجوز تنظیم کننده هستند. SEC می گوید که صنعت کریپتوکارنسی جدید است و در معرض دستکاری است، به همین دلیل است که در چند سال گذشته ETF های آتی مربوط به رمزنگاری را به تاخیر انداخته است.

آیا ETF بیت کوین تایید شده است؟

ETF بیت کوین نقطه ای در خارج از ایالات متحده تایید شده است، اما SEC هنوز یک مورد را در این کشور تایید نکرده است. پس از اینکه BlackRock در ۱۵ ژوئن برای یک ETF بیت کوین ثبت نام کرد، علاقه به ETF های رمزنگاری تجدید شد. Grayscale – که درخواست آن برای ETF بیت کوین در ابتدا توسط SEC رد شد – در دادگاه پیروز شد و رگولاتور ایالات متحده را مجبور کرد پیشنهاد خود را دوباره بررسی کند. از دست دادن SEC در این دعوی، امیدها را تقویت کرده است که ممکن است ETF بیت کوین تا پایان سال تایید شود.


منبع: fxstreet.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده