لایت فارکس

اولین ضرب‌الاجل‌های SEC برای تأیید ۷ ETF بیت‌کوین در هفته آینده

اولین ضرب‌الاجل‌های SEC برای تأیید ۷ ETF بیت‌کوین در هفته آینده

اولین ضرب‌الاجل‌های SEC برای تأیید ۷ ETF بیت‌کوین در هفته آینده

به گزارش زوم ارز، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با اولین ضرب‌الاجل‌های خود برای تصمیم‌گیری در مورد هفت برنامه جدید صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (BTC) مواجه است که آخرین مورد در ۴ سپتامبر و در بحبوحه شکست خود در Grayscale است. سرمایه گذاری در دادگاه تجدید نظر فدرال ایالات متحده.

شرکت سرمایه‌گذاری Bitwise متوجه می‌شود که آیا ETF آن تأییدیه SEC را در ۱ سپتامبر کسب می‌کند، در حالی که BlackRock، VanEck، Fidelity، Invesco و Wisdomtree همگی در انتظار SEC هستند یا خیر. بر اساس چندین پرونده SEC، تا تاریخ ۲ سپتامبر برای وجوه خود تصمیم بگیرند.

در همین حال، Valkyrie قرار است در ۴ سپتامبر از SEC پاسخ دهد.

لیست آخرین تاریخ‌ها و مهلت‌های درخواست متقاضی ETF بیت‌کوین. منبع: بلومبرگ
لیست آخرین تاریخ‌ها و مهلت‌های درخواست متقاضی ETF بیت‌کوین. منبع: بلومبرگ

دادگاه استیناف ایالات متحده در ۲۹ اوت حکم داد که SEC رد درخواست Grayscale برای تبدیل Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به بیت کوین ETF نقطه ای “خودسرانه و دمدمی مزاج” است – اما این بدان معنا نیست که SEC باید جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، می‌گوید: برنامه Grayscale یا برنامه‌های دیگر را در آینده تأیید کنید.

در مصاحبه بلومبرگ در ۲۹ اوت، سیفارت توضیح داد که پیروزی گری اسکیل “قطعا” شانس موفقیت آمیز بودن موج بعدی متقاضیان را افزایش می دهد.

او مطمئن نیست که چه زمانی ممکن است آن روز فرا برسد، زیرا SEC می تواند تصمیمات خود را به تعویق بیندازد و قبل از اینکه مجبور شود تصمیم نهایی را در ۲۴۰ روز پس از تشکیل پرونده اتخاذ کند، دو مهلت پیشنهادی دیگر برای هر صندوق دارد.

برای متقاضیان در انتظار، آخرین مهلت‌های SEC تا اواسط مارس سال آینده است.

گزینه های SEC پس از تصمیم گیری در مقیاس خاکستری چیست؟

پس از حکم امروز به نفع Grayscale، تنظیم‌کننده ۹۰ روز فرصت دارد تا درخواست تجدیدنظر به دادگاه عالی ایالات متحده ارائه دهد یا برای بازبینی En banc درخواست کند – جایی که یک دادگاه تمام مدار می‌تواند حکم صادر شده توسط هیئتی متشکل از سه قاضی را لغو کند.

با این حال، SEC مشخص نکرده است که حرکت بعدی آن چه خواهد بود.

اگر SEC درخواست تجدید نظر نکند، دادگاه باید نحوه اجرای حکم خود را مشخص کند که می‌تواند شامل دستور دادن به SEC برای تأیید درخواست Grayscale یا حداقل بازبینی مجدد آن باشد.

در هر صورت، سیفارت فقط دو گزینه قابل اجرا برای تنظیم کننده دید.

اولین مورد این است که شکست را بپذیرد و تبدیل GBTC توسط Grayscale به یک ETF بیت کوین را تایید کند.

سیفارت گفت: در عوض، SEC باید فهرست ETFهای آتی بیت کوین را به طور کامل لغو کند یا برنامه Grayscale را بر اساس یک استدلال جدید رد کند.

با این حال، اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، احتمال لغو ETFهای آتی بیت کوین توسط SEC را “بسیار بعید” به دلیل باز بودن گزارش SEC برای ETFهای آتی اتریوم در نظر گرفت.


منبع: cointelegraph.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسس کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده