آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیا SEC یک ETF بیت کوین را به عنوان ضرورت سیاسی تأیید می‌کند؟

آیا SEC یک ETF بیت کوین را به عنوان ضرورت سیاسی تأیید می‌کند؟

آیا SEC یک ETF بیت کوین را به عنوان ضرورت سیاسی تأیید می‌کند؟

به گزارش زوم ارز، بانک سرمایه‌گذاری TD Cowen پیش‌بینی می‌کند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تا تاریخ ۱۰ ژانویه یک صندوق قابل معامله (ETF) بیت کوین را به عنوان یک “ضرورت سیاسی” تأیید خواهد کرد.

به گفته TD Cowen Washington Research، این اقدام ضروری است زیرا کمیسیون باید نقش خود را به عنوان یک تنظیم‌کننده در حوزه ارزهای دیجیتال تقویت کند، پیش از اینکه کنگره قوانین گسترده‌تری را در این زمینه در نظر بگیرد. بانک TD Cowen همچنین معتقد است که آژانس (SEC) نمی‌خواهد با امتناع از تأیید ETF بیت کوین با چالش‌های قانونی مواجه شود.

مهلت تا تاریخ ۱۰ ژانویه زمانی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار باید تصمیم نهایی خود را در مورد درخواست ARK Investment و ۲۱Shares، اولین گروهی که درخواست یک صندوق معاملاتی (ETF) بیت کوین را ارائه می‌دهند، اعلام کند. تا آن زمان، SEC همچنین می‌تواند در مورد سایر پرونده‌های مشابه تصمیم‌گیری کند. بیش از ده شرکت، از جمله BlackRock و Fidelity، درخواست‌های ETF بیت کوین را ثبت کرده‌اند.

TD Cowen یکی از تحلیلگرانی است که مطمئن است کمیسیون بورس و اوراق بهادار تا هفته آینده ETF بیت کوین را تأیید خواهد کرد. در هفته گذشته، رویترز منابع خود را نقل کرده و گزارش داده که کمیسیون بورس و اوراق بهادار احتمالاً در اوایل هفته جاری تصمیم خواهد گرفت که آیا ۱۴ شرکتی که در رقابت برای انتشار ETF بیت کوین هستند، تأیید شوند یا نه، قبل از تاریخ ۱۰ ژانویه. قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر به دلیل امیدواری به تأیید ETF بیت کوین توسط SEC افزایش یافته است، که منجر به جذب سرمایه بیشتر در صنعت کریپتو شده است. قیمت فعلی بیت کوین حدود ۴۵,۰۰۰ دلار است.

ساختار بازار رمزنگاری و قبوض استیبل کوین

علاوه بر درخواست SEC برای تأیید ETF بیت کوین، در زمینه سیاست ارزهای دیجیتال، تمرکز نیز بر دو لایحه تحت رهبری جمهوری‌خواهان در سال گذشته قرار گرفته است. یکی از این لایحه‌ها به منظور تنظیم استیبل کوین‌ها در سطح فدرال و دیگری برای تأمین یک رویکرد جامع به ساختار بازار کریپتو است. هر دو لایحه در ماه ژوئیه توسط کمیته خدمات مالی مجلس با رهبری پاتریک مک‌هنری، نماینده حزب جمهوری‌خواهان از ایالت کارولینای شمالی، تصویب شد. اما این لایحه‌ها باید به کمیته بانکداری سنا ارائه شوند و این ممکن است در سال جاری چالش برانگیز باشد.

با این حال، براساس گفته‌های TD Cowen، پس از انتخابات و در رابطه با لایحه ساختار بازار ارزهای دیجیتال، هنوز فرصتی برای انجام معامله در دوره “اردک لنگ” وجود دارد. اصطلاح “اردک لنگ” به زمان بین انتخابات و تشکیل دولت جدید اشاره دارد. طبق گفته TD Cowen، مک‌هنری قصد دارد این کار را قبل از بازنشستگی از کنگره در پایان سال ۲۰۲۴ انجام دهد. TD Cowen توضیح داد: “برای اینکه مجلس سنا و کاخ سفید متوجه نیازمندی‌ها باشند، SEC باید در حمایت از سرمایه‌گذاران پیشرو عمل کند.”

درباره لایحه استیبل کوین، TD Cowen اظهار داشت که اگر مک‌هنری نتواند قانون ساختار بازار کریپتو را به صورت گسترده‌تری تصویب کند، این می‌تواند بازگشتی برای مک‌هنری باشد. TD Cowen توضیح داد: “ما این را کمتر از یک تحول سیاسی در ساختار بازار ارزهای دیجیتال می‌بینیم، با این حال موانع همچنان وجود دارند که قابل توجه هستند.”


منبع: theblock.co

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده