آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

TD Cowen: بعید است SEC به این زودی ETF‌های اسپات اتریوم را تأیید کند.😶

TD Cowen: بعید است SEC به این زودی ETF‌های اسپات اتریوم را تأیید کند.

TD Cowen: بعید است SEC به این زودی ETF‌های اسپات اتریوم را تأیید کند.

به گزارش زوم ارز، به نظر می‌رسد SEC در آینده نزدیک تأییدی برای ETF اتریوم را نخواهد صادر کرد. این انتظار مبتنی بر نوشته‌ای است که توسط تیم تحقیقاتی TD Cowen واشنگتن به رهبری جارت سایبرگ ارائه شده است. آنها معتقدند که SEC قصد دارد تجربه‌ای کسب کند و ابتدا ETF بیت کوین  را تأیید کند قبل از آنکه ETF‌های مرتبط با اتریوم یا سایر رمزارزها را تأیید کند. این تصمیم ممکن است تا حدود ۲۶ ماه طول بکشد و پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در نوامبر ۲۰۲۴ اتفاق بیفتد.

SEC پس از گذشت بیش از ۱۰ سال از رد شدن درخواست‌های ETF بیت کوین، در اکتبر ۲۰۲۱ ETF بیت کوین را تأیید کرد. از آن زمان تاکنون، معامله‌گران در حال شرط‌بندی بر تأیید ETF اتریوم هستند، زیرا قیمت اتر در هفته‌های اخیر افزایش یافته است. اگرچه برخی تحلیل‌گران به تأیید ETF اتریوم نسبت بهای خوش‌بین هستند، اما برخی دیگر، مانند نیکولاوس پانیگیرتزوگلو از JPMorgan، این امکان را به دست نمی‌دهند. پانیگیرتزوگلو می‌گوید برای تأیید ETF اتریوم، SEC باید اتر را به عنوان یک کالای مشابه بیت کوین در نظر بگیرد، که این امر خیلی دشوار است و احتمالاً احتمال موفقیت آن کمتر از ۵۰٪ است.

چندین شرکت بزرگ اخیراً، از جمله بلک‌راک و فیدلیتی، درخواست ثبت ETF اتریوم را ارائه کرده‌اند.

‘Gensler عجله ای برای اقدام ندارد’

در حین تأیید ETF بیت کوین، رئیس SEC، گری گنسلر، اعلام کرد که یک دادگاه فدرال به آژانس گزینه کمی جز تأیید این وجوه داد زیرا SEC در یک پرونده حقوقی که توسط Grayscale Investments علیه آن مطرح شده بود، ضرر کرده بود. گنسلر اظهار کرد که در حالی که امروز ما فهرست و معامله برخی از سهام ETP بیت کوین را تأیید کردیم، بیت کوین را تأیید یا تأیید نکردیم و باید قوانین فدرال اوراق بهادار را رعایت کنیم.

بانک TD Cowen نیز اعلام کرد که این تأیید نقدی ETF بیت کوین را مطابق با تیم خود می‌داند که گنسلر “رویکرد آهسته‌ای را اتخاذ می‌کند که الگوی چگونگی وضع قوانین توسط آژانس برای بازار ABS [اوراق بهادار با پشتوانه دارایی] است.” آنها اظهار کردند که این تأییدیه تسریع برنامه قانونی ساختار بازار کریپتو را نمی‌کند و اقدامات اجرایی و دادرسی گنسلر با محدود کردن مسائلی که کنگره باید حل کند، به این روند کمک می‌کند.

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط TD Cowen، دوره ریاست گنسلر در ژوئن ۲۰۲۶ به پایان می‌رسد و او می‌تواند تا آن زمان اکثریت دموکرات‌ها را در SEC حفظ کند. آنها افزودند که این یک دلیل دیگر است که گنسلر برای اقدام عجله ندارد.

TD Cowen همچنین بیان کرد که این تأییدیه به ایالات متحده اجازه می‌دهد تا قبل از تصویب یک رژیم نظارتی که تغییر آن پس از تصویب دشوار است، از سایر حوزه‌های قضایی بیاموزد.


منبع: theblock.co

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده