آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گری جنسلر، اظهارات جدیدی درباره پست ETF Spot Bitcoin جعلی و هک SEC ارائه کرد!👀

گری جنسلر، اظهارات جدیدی درباره پست ETF Spot Bitcoin جعلی و هک SEC ارائه کرد!

به گزارش زوم ارز، به گفته گری جنسلر، رئیس SEC، این سازمان تعهدات امنیت سایبری خود را جدی می‌گیرد. در نامه‌ای به جمهوری‌خواهان مجلس، جنسلر اعلام کرد که SEC به طور فعال در حال بررسی یک پست نادرست در رسانه‌های اجتماعی است که قبل از تأیید ETF‌های بیت کوین منتشر شده است.

این پست جعلی، که در اوایل ژانویه از طریق حسابی به نام X آژانس منتشر شد، به طور نادرست اعلام کرد که SEC فهرست ETF‌های بیت کوین را تأیید کرده است. این موضوع باعث نگرانی صدها هزار نفر از دنبال‌کنندگان این سازمان شد، زیرا هنوز تأییدیه‌ای صادر نشده بود.

جنسلر به سرعت به پست نادرست در حساب شخصی خود پاسخ داد و اعلام کرد که حساب X SEC در معرض خطر قرار گرفته است. طبق به‌روزرسانی انجام شده در تاریخ ۲۲ ژانویه، SEC احراز هویت چندعاملی را در تمام حساب‌های رسانه‌ای که با نام این سازمان فعالیت می‌کنند، انجام داده است.

بعد از این حادثه، چهار عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، از جمله پاتریک مک‌هنری، رئیس کمیته خدمات مالی، بیل هویزنگا، نماینده میشیگان، فرنچ هیل و نماینده میسوری، آن واگنر، از SEC درخواست کردند.

جنسلر در نامه‌ای اعلام کرد که دفتر امور حقوقی و بین‌دولتی کمیسیون SEC در تاریخ ۱۷ ژانویه جلسه‌ای را برگزار کرده است تا این حادثه و سؤالات مطرح شده در نامه جمهوری‌خواهان را بررسی کند. وی همچنین تأکید کرد که کارکنان SEC آماده پاسخگویی به هرگونه سؤال اضافی هستند.

علاوه بر این، SEC نیز در نظر دارد تعویض سیم کارت را در چارچوب پرونده موردنظر قرار دهد. این تکنیک، که برای انتقال شماره تلفن فرد به دستگاه دیگری بدون اجازه استفاده می‌شود، در حال بررسی توسط مجری قانون است. بر اساس اطلاعات جدید، SEC در حال بررسی روشی است کبه کمک آن، مهاجمان می‌توانند سیم کارت را تغییر داده و به شماره تلفن مرتبط با حساب دسترسی پیدا کنند.

جنسلر در نامه خود افزود: “در حال حاضر، کارکنان SEC هیچ مدرکی از دسترسی غیرمجاز به سیستم‌ها، داده‌ها، دستگاه‌ها یا سایر حساب‌های رسانه اجتماعی مربوط به SEC تشخیص نداده‌اند.”


منبع: en.bitcoinsistemi.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده