آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

SEC از دادگاه می‌خواهد که درخواست Coinbase برای تجدیدنظر موقت را رد کند

SEC از دادگاه می‌خواهد که درخواست Coinbase برای تجدیدنظر موقت را رد کند

SEC از دادگاه می‌خواهد که درخواست Coinbase برای تجدیدنظر موقت را رد کند

به گزارش زوم ارز، کمیسیون بورس و اوراق بهادار از دادگاه خواست که درخواست تجدیدنظر موقت کوین بیس در روز جمعه را رد کند. یک سال قبل، آژانس نظارتی و صرافی رمزارز به یک برگزاری حقوقی وارد شد که با آژانس Coinbase را به اتهام عدم ثبت به عنوان یک صرافی، مواجه کرد. این آژانس ادعا کرد که فعالیت‌های آن نه تنها مخالف قوانین و مقررات مربوط به اوراق بهادار بود، بلکه قوانین مربوط به سهامداری را نیز نقض می‌کند. از آن زمان تا به امروز، این دو طرف در یک نبرد حقوقی مستمر و پیچیده قرار دارند.

“بازبینی بین‌المللی به دلیل پیشنهاد قانونی جدید کوین‌بیس و عدم تایید آن توسط دادگاه، نه تنها موجه نیست، بلکه نمی‌توان آن را با توجه به نظرات کوین‌بیس حمایت کرد. سرعت بیشتر بررسی اختراع ارایه شده توسط SEC”، به گفته‌های پرونده.

SEC همچنین ادعا کرد که “پایه اساسی برای تضاد” وارد نشده است، چرا که این معنای دارد که یک تعارض آشکار بین دو طرف وجود دارد. SEC اظهار کرد که Coinbase هنوز “شک اساسی” در رابطه با تصمیم دادگاه ایجاد نکرده است.

همچنین ممکن است که کوین‌بیس نتوانسته باشد به آسانی با پاسخی که از سوی SEC و دادگاه‌ها دریافت کرده است موافقت کند، زیرا این شرکت تصمیم گرفته است که فعالیت‌های تجاری خود را به نحوی تنظیم کند که اکنون ممکن است پیروی از قوانین بازار سرمایه را مشکل یا پرهزینه کند. SEC اعلام کرد: کنگره و SEC بر بازار سرمایه‌ها حدود یک قرن است که نظارت می‌کنند.

اما میل کوین بس برای اصلاح قوانین، اجرای سریع این عمل، و استفاده از سازمان قضاییات فدرال در این تلاش، هیچ اساس مشخصی برای تأیید درخواست تغییر نظر ارائه نمی‌کند.

پس از درخواست تجدید نظر موقت Coinbase، SEC پاسخ خود را اعلام کرد. درخواست تجدید نظر از سوی Coinbase به دادگاه بالاتری ارجاع شد تا مورد بررسی قرار گیرد که آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار مجاز است اجازه هاوی را برای تراکنش‌های رمزنگاری صادر کند یا خیر.

شرکت بیان کرد که تعداد گوناگون نظراتی که از تنظیم‌کننده‌ها تا سیاستمداران در کاپیتول هیل وارد می‌شود، نشان‌دهنده “چالش موضوع” است.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

در دسامبر گذشته، کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا (SEC) درخواست قانون‌سازی مربوط به کوین‌بیس که در سال ۲۰۲۲ مطرح شده بود، رد کرد. SEC از رگولاتورها خواسته بود تا قوانین جدیدی برای ارزهای دیجیتال ایجاد کنند و اظهار کرده بر اساس اوضاع فعلی، قوانین موجود در زمینه اوراق بهادار برای صنعت رمزارزهای دیجیتال کارایی ندارد. این ادعای معکوس به ویژه توسط SEC مطرح شده بود و نشان می دهد که این موضوع توسط این نهاد به ریاست جنسلر با مقررات به اجرا درآمده است.

در یک اطلاعیه اخیر، Coinbase بیشترین درخواست را رد کرد، اما دادگاه به این نتیجه رسید که ادعاهای SEC در باره خدمات کیف پولش بی پایه است. SEC مدعی شده بود که Coinbase به عنوان یک کارگزار ثبت نشده عمل کرده است.

قاضی کاترین پولک در فایل خود نوشت: “ادعاهای واقعی درباره والت برای حمایت از این استنباط قابل قبول است که Coinbase فقط با انجام معاملات در اوراق بهادار برای حساب خود، از طریق برنامه کیف پول خود کافی نیست.”

فایلا اعلام کرد که SEC می‌تواند به ادامه ادعاهای خود در مورد سرویس Staking و نقش Coinbase به عنوان یک صرافی ثبت نشده بپردازد. او بیان کرد که SEC تصریح کرده است که Coinbase به طور قابل قبول برخی از مفاد قانون امنیتی را نقض کرده است.

به گفته او، دلیل این اقدام این است که بیس می‌تواند با “تلاش مدیریتی” به استانداردهای هاوی برسد که این امر باعث تبدیل آن به یک پیشنهاد امنیتی می‌شود.

منبع: blockworks.co


تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده