آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیلگران Scam Sniffer: کلاهبرداران در ماه ژانویه ۵۵ میلیون دلار از ۴۰ هزار قربانی سرقت کرده اند.

تحلیلگران Scam Sniffer: کلاهبرداران در ماه ژانویه ۵۵ میلیون دلار از ۴۰ هزار قربانی سرقت کرده اند.

به گزارش زوم ارز، طبق تحلیلگران Scam Sniffer، در ژانویه، حملات فیشینگ به صورت همزمان با افزایش فعالیت در جوامع رمزنگاری افزایش یافته است. این حملات منجر به سرقت بیش از ۵۵ میلیون دلار در زنجیره‌های EVM شده است. بر اساس این گزارش، بیش از ۱۱,۴۰۰ وب‌سایت فیشینگ در ژانویه ایجاد شده‌اند که جعل هویت برخی از پروژه‌های معروف رمزنگاری را می‌کنند.

به طور خاص، برخی از پروژه‌هایی که هویت آن‌ها جعل شده است عبارتند از: Manta Network، Frame، SatoshiVM، AltLayer، Dymension، zkSync، Pyth، OpenSea، Optimism و Blast. این کلاهبرداران توانسته‌اند نزدیک به ۵۵ میلیون دلار ارز دیجیتال را در شبکه‌های مبتنی بر ماشین مجازی اتریوم به سرقت ببرند و باعث ضرر برای هفت قربانی اصلی که ۱۷ میلیون دلار را از دست دادند شده‌اند.

Scam Sniffer اعلام کرده است که بیشترین حملات فیشینگ در شبکه اصلی اتریوم و سپس در شبکه‌های Arbitrum، BNB، Optimism و Polygon رخ داده است.

یکی از روش‌های متداول استفاده شده توسط این هکرها، سوء استفاده از عملکرد ERC-20 Permit می‌باشد. آنها کاربران را به انتقال ناخواسته وجوه از کیف پول‌های غیرقانونی خود تحت عنوان عملیات قانونی فریب می‌دهند.

داده ها نشان می دهد که کلاهبرداران تنها در ماه ژانویه 55 میلیون دلار از 40 هزار قربانی به سرقت برده اند


منبع: crypto.news

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده