آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

شایعات خرید ۱ میلیون بیت‌کوین توسط عربستان سعودی و قطر در هفته آینده😶

تحلیلگر: شایعه شده است که عربستان سعودی و قطر خرید 1 میلیون بیت کوین ممکن است در هفته آینده انجام شود

شایعات خرید ۱ میلیون بیت‌کوین توسط عربستان سعودی و قطر در هفته آینده

به گزارش زوم ارز، در ویدیوی اخیری، جاستین ورنگیا، مجری کانال محبوب CryptoNewsAlert درباره ارزهای دیجیتال، اعلام کرد که دولت‌های عربستان سعودی و قطر در حال اندازه‌گیری سرمایه‌گذاری عظیمی در بیت‌کوین هستند که ممکن است در هفته آینده اعلام شود.

وی بیان کرد که دو دولت ممکن است با استفاده از وجوه دولتی خود به دنبال به دست آوردن حدود یک میلیون بیت‌کوین باشند. این تعداد بیت‌کوین به مقایسه با کیف پول ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت‌کوین، که حدود ۱.۱ میلیون بیت‌کوین در آن وجود دارد، قابل توجه است.

این خریدهای مورد شایعه، که اکنون به جریان اصلی تبدیل شده‌اند، پس از اینکه ماکس کایزر، یک ماکسیمالیست مشهور بیت‌کوین، این اطلاعات را به اشتراک گذاشت، به وجود آمد. او اظهار داشت که سرمایه‌گذاری دولتی در بیت‌کوین، سرمایه‌گذاری‌های قبلی شرکت‌های بزرگ مانند BlackRock و MicroStrategy را کم‌کم جایگزین خواهد کرد.

همانطور که در ویدیو مذکور اشاره شد، تغییر به دارایی ارزهای دیجیتال پرچمدار پس از این صورت گرفت که یک روحانی سعودی اعلام کرد که بیت‌کوین تحت اسلام قابل قبول است. پس از آن، Verrengia به گزارشی اشاره کرد که نفتکش عربستان سعودی، آرامکو، با SBI Holdings در حوزه کشف فضای دارایی دیجیتال همکاری می‌کند. این تحلیلگر تصریح کرد که انتظار می‌رود بیت‌کوین از این همکاری بهره‌برداری کند.

علاوه بر این، گزارشی نیز اشاره کرد که دولت قطر با استفاده از صندوق ثروت مستقل خود  به سرمایه‌گذاری حدود ۵۰۰ میلیارد دلار در بیت‌کوین می‌پردازد. این شایعه مربوط به خریدهای حسی است که پس از راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) در ایالات متحده، به وجود آمده است.

تحلیلگران تأکید می‌کنند که راه‌اندازی ETF در ۱۱ ژانویه، پس از مدت‌ها تأخیر به دستورتنظیم کننده‌ها در ایالات متحده، بیت‌کوین را به عنوان یک دارایی سرمایه‌گذاری اصلی تأیید کرده است. با این حال، عملکرد بازار این دارایی تا حد زیادی ناامیدکننده بوده است، زیرا قیمت آن پس از تأیید ETF به بالاترین مقدار ۴۸ هزار دلار رسید و سپس به پایین‌ترین حد ۴۰ هزار دلار نزول یافت. بر اساس داده‌های CoinMarketCap در زمان نوشتن این متن، بیت‌کوین با قیمت ۴۰،۷۳۵ دلار در حال فروش است.


منبع: coinedition.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده