آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بازگشت مجدد سم آلتمن به عنوان مدیر عامل OpenAI!🗿

برکناری سم آلتمن به دنبال ادعای پیشرفت خطرناک هوش مصنوعی؟!🗿

بازگشت مجدد سم آلتمن به عنوان مدیر عامل OpenAI!🗿

به گزارش زوم ارز، در روز چهارشنبه، پس از ۷۲ ساعت نوسانات، سام آلتمن به عنوان مدیر عامل OpenAI بازگشت. با این حال، گزارشات جدید نشان می‌دهند که این اخبار ممکن است به‌عنوان نقطه عطفی بزرگ در تاریخ OpenAI در مورد هوش عمومی مصنوعی (AGI) باشد. براساس گزارش رویترز، اعضای تیم تحقیقاتی به هیئت مدیره نامه‌ای نوشته‌اند و هشدار داده‌اند که کشف جدید در حوزه هوش مصنوعی ممکن است تهدیدی برای بشریت باشد، که این امر منجر به اخراج آلتمن واقع شده است.

منابع ناشناس به رویترز اطلاع داده‌اند که Mira Murati، مدیر ارشد فناوری OpenAI، به کارمندان اعلام کرده است که پیشرفت مختصراً به نام “(Q*) یا Q Star” دلیل این اقدام بوده است. این پیشرفت، بدون مشارکت رئیس هیئت مدیره، گرگ براکمن، که به اعتراض از OpenAI استعفا داده بود، شکل گرفته است.

در میان اختلالات OpenAI، یک نبرد ایدئولوژیک بین افرادی که به تسریع توسعه هوش مصنوعی علاقه دارند و کسانی که مخالف افزایش سرعت توسعه به نفع پیشرفت مسئولانه و متفکرانه، به نام “decels”، هستند، شکل گرفته است. پس از معرفی GPT-4، چندین فرد برجسته از صنعت فناوری نامه‌ای باز کردند و خواستار کاهش سرعت توسعه مدل‌های هوش مصنوعی در OpenAI شدند.

روز شنبه، کمتر از ۲۴ ساعت پس از عودت آلتمن، اخبار منتشر شد که OpenAI قصد دارد تا توافقی برای بازگشت او انجام دهد؛ اما صدها کارمند تهدید به استعفا کردند. رقبا همچنین آمادگی خود را برای جذب این کارمندان اعلام کردند.

هوش عمومی مصنوعی به نوعی از هوش مصنوعی گفته می‌شود که قابلیت درک خود را دارد، می‌تواند یاد بگیرد و برای حل مسائل به مانند انسان استفاده شود. AGI قابلیت یادگیری و استدلال خود را به وظایف مختلف تعمیم داده و با مواقع جدید سازگار می‌شود.

تا چند سال پیش، فکر می‌شد که ایده AGI (یا تکینگی) به دهه‌ها فاصله دارد، اما با پیشرفت‌های حاصل در هوش مصنوعی، این تصور تغییر کرده و کارشناسان معتقدند که فاصله زمانی تا AGI سال‌ها یا حتی دهه‌ها نیست.


منبع: decrypt.co

 

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده