آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مقررات رمزنگاری روسیه ممکن است تا سال ۲۰۲۵ به تعویق بیفتد

مقررات رمزنگاری روسیه ممکن است تا سال ۲۰۲۵ به تعویق بیفتد

به گزارش زوم ارز، مقررات ارزهای دیجیتال در روسیه ممکن است تا سال ۲۰۲۵ به تعویق بیفتد زیرا تصمیم‌گیرندگان در این کشور موارد دیگر را در اولویت قرار می‌دهند.

با توجه به گزارش آریگوس، آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته بازارهای مالی دومای دولتی، باور دارد که قانونی کردن ارزهای دیجیتال در فدراسیون روسیه تنها مسئله زمان است. او به تأخیر احتمالی در تصویب “لوایح مربوطه” در بازه زمانی ۲۰۲۴-۲۰۲۵ اشاره کرد.

معاون رئیس تنظیم کننده داخلی مبارزه با پولشویی Rosfinmonitoring نیز در اواخر فوریه از دولت خواست تا فرایند تدوین مقررات ارزهای دیجیتال را افزایش دهد. به عبارت دیگر، موازنه بین وزارتخانه‌های مختلف بر سر راه اجرای این مقررات همواره بحث بوده است.

با وجود این شرایط بن‌بستی برای روسیه ایجاد شده که ممکن است سختی برای آن به همراه داشته باشد. شرکت‌های داخلی اکنون از تکنولوژی رمزنگاری برای پرداخت‌های بین المللی استفاده می‌کنند حتی در صورت عدم وجود یک چارچوب قانونی مستقر و مشخص.

همچنین، تجارت ماینینگ کریپتو در روسیه رونق دارد، علیرغم کمبودی در حوزه قانونی برای استخراج ارزهای دیجیتال. این واقعیت منجر به وجود یک بازار P2P غیر تنظیم شده است که به سرعت در حال گسترش است.گسترش است

برخی رسانه‌ها ادعا می‌کنند که حدود ۲۹٪ از جمعیت روسیه در رده‌ی سنی ۲۲ تا ۴۴ سال دارای دارایی‌های رمزنگاری شده هستند، در حالی که دولت روسیه تخمین می‌زند که حدود ۱۰٪ از شهروندان دارای کیف پول رمزنگاری هستند.

چالشی بزرگ برای کرملین؟

اما به نظر می‌رسد قانون‌گذاران و نظامیان فکر می‌کنند که باید به مسائل مهم‌تری بپردازند.

آنها برنامه ریزی و قوانین مربوط به دارایی‌های مالی دیجیتال و ارز ملی دیجیتال روسیه، روبل دیجیتال را به عنوان اولویت قرار داده‌اند.

آکساکوف به نظر می‌رسد بی‌تحرک است. او اعتقاد دارد که مسکو در زمان مناسب به موضوع مقررات پیرامون ارزهای دیجیتال روسیه می‌پردازد. این رسانه اضافه می‌کند:

همچنین این منبع به وضوح اظهار می‌کند که آکساکوف «در نظر داشت تا از سال ۲۰۲۲ ارزهای دیجیتال را در روسیه قانونی کند، اما برنامه‌های او همیشه تغییر می‌کند.»

وجود یک چارچوب قانونی برای استخراج ارزهای کریپتو، سالیانه میلیاردها روبل درآمد مالیاتی را به دنبال دارد.

منبع: cryptonews.com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده