آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

افزایش حجم صنعت استخراج کریپتو در روسیه به ارزش ۴ میلیارد دلار

افزایش حجم صنعت استخراج کریپتو در روسیه به ارزش ۴ میلیارد دلار

به گزارش زوم ارز، در یک رویداد رسانه‌ای در ایرکوتسک، سیبری، نمایندگان ادعا کردند که صنعت استخراج کریپتو در روسیه ممکن است به ارزش ۴ میلیارد دلار توسعه یابد.

به گفته رسانه SIA، اگر مسکو برنامه‌هایی را برای اجرای تعرفه‌های جدید برای استخراج‌کنندگان رمزارز اجرا کند، این بخش قادر به گسترش نخواهد بود.

استخراج رمزارز در روسیه: آیا آماده سرمایه‌گذاری در تسهیلات جدید هستید؟

سرگئی بزدلف، رئیس انجمن معدن صنعتی روسیه (IPM)، در این رویداد به خبرنگاران اعلام کرد:

“ما آماده سرمایه‌گذاری به ارزش حدود ۴ میلیارد دلار برای توسعه بیشتر مراکز داده جدید هستیم.”

بزدلف تأکید کرد که این مراکز نه تنها رمزنگاری را استخراج خواهند کرد، بلکه به طور بالقوه به دولت در پیشبرد پروژه جدید اقتصاد داده‌ای کمک خواهند کرد.

این پروژه نتیجه طرح وزارت توسعه دیجیتال است. و بزدلف اظهار داشت که ماینرهای صنعتی روسیه “آماده هستند تا فضا را در مراکز داده نوین و موجود فراهم کنند.”

او بیان کرد که معدن‌کاران با “ظرفیت انرژی و نیروی انسانی برای تعمیر و نگهداری” به مسکو کمک خواهند کرد. بزدلف افزود:

«طبق برآوردهای اولیه ما، این امر به صرفه‌جویی ۳۲.۴ میلیون دلاری برای دولت کمک می‌کند. احداث مراکز داده فعالیت بسیار پرهزینه‌ای است. به علاوه، نیاز به واردات تجهیزاتی وجود دارد که شرکت‌های روسی ممکن است به دلیل تحریم‌ها مشکل داشته باشند.»

به نظر می‌رسد IPM اعتقاد دارد که این می‌تواند برای معدن‌کاران جذاب باشد، چرا که آنها سعی دارند مسکو را متقاعد کنند که از برنامه‌های اجرای تعرفه‌های انرژی صرف‌نظر کند.

ایا معدن‌های روسیه آماده پرداخت قیمت‌های بالاتر برای برق هستند؟

وزارت انرژی معتقد است که افزایش تعرفه‌ها برای ماینرهای کریپتو کمک به کاهش فشار بر شبکه‌ها می‌کند.

این یک نگرانی ویژه در ایرکوتسک است، که این استان به قطب اصلی صنعت استخراج ارز دیجیتال روسیه تبدیل شده است.

استان ایرکوتسک در جنوب شرقی سیبری روسیه.
استان ایرکوتسک در جنوب شرقی سیبری روسیه.
 وزارت انرژی به دلیل صنعت Scupper سیاست‌های خاصی اعلام کرده است. این وزارتخانه معتقد است که تنظیم قیمت‌های انرژی معدن‌کاران جدید را متوقف می‌سازد و امیدوار است که بزرگان این عرصه از گسترش فعالیت‌هایشان منصرف شوند.

سرگئی ساسیم، مدیر مرکز تحقیقات صنعت برق دانشگاه تحقیقات ملی، اظهار داشته که موضع وزارت انرژی قابل درک است. تأکید کرده است که تهدیدات مرتبط با استخراج معادن می‌تواند در سال ۲۰۲۹ منجر به کاهش تولید برق در سیبری شرقی، شرق دور و جنوب کشور شود.

وی اظهار داشت که هرچند این هشدارها وجود دارد، به عقیده او امنیت انرژی کشور به طور کلی حفظ خواهد ماند. ادعا کرد که تنها ۱۴ درصد از این کاهش تولید برق به استان ایرکوتسک تعلق دارد و معدن‌کاری تنها عامل موثر در این موضوع نیست. همچنین بیان کرد که افزایش تعرفه برای معدن‌کاران راه‌حلی جهانی ندارد.

کارشناسان روسی نیز باور دارند که ایرکوتسک تقریباً یک چهارم از صنعت ماینینگ رمزارز کشور را به خود اختصاص داده است. براساس گزارش تاس، بزدلوف در ژانویه امسال به این باور بود که قانونی کردن صنعت ماینینگ کریپتو در روسیه می‌تواند به دولت کمک کند تا ۵۴۰.۳ میلیون دلار درآمد مالیاتی جمع‌آوری کند.

با این وجود، سوالی که پیش می‌آید این است که آیا استخراج کریپتو می‌تواند به روسیه در مبارزه با تحریم‌ها کمک کند؟ معدن‌کاران تأکید دارند که این صنعت می‌تواند مزایای اقتصادی بیشتری را به دولت ارایه دهد.راهی برای کمک به روسیه در ایجاد “منبع پرداخت بین المللی جهانی و غیرمتمرکز به جای استفاده از پرداخت‌های تحریم شده” ممکن است ارائه شود. در حال حاضر، برخی از شرکت‌های روسیه از پرداخت‌های رمزنگاری به جای پرداخت‌های فیات برای جلوگیری از تحریم‌ها استفاده می‌کنند. در این راستا، شرکت بزرگ استخراج رمزارز روسیه، BitRiver، اخبار به نفع میلیون‌ها دلار برای ایجاد یک مرکز جدید در بوریاتیا اعلام کرده است.

همچنین، بسیاری از افراد انتظار دارند که نرخ تورم در روسیه به تنها ۴ درصد کاهش یابد و انتظارات خانواده‌ها از افزایش‌های آتی نیز کاهش یابد. مدیر عامل BitRiver همچنین ادعا کرده است که استخراج بیت کوین در روسیه بسیار سودآورتر از ایالات متحده خواهد بود و ادعا کرده است که بیت کوین در روسیه پس از اتفاق بعدی نصف شدن بیت کوین، سودآوری بیشتری خواهد داشت.

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید