آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

سیفارت: احتمال ۶۰٪ تأیید ETF اتریوم در ماه مه

سیفارت: احتمال 60٪ تأیید ETF اتریوم در ماه مه

سیفارت: احتمال ۶۰٪ تأیید ETF اتریوم در ماه مه

به گزارش زوم ارز، به گفتهٔ جیمز سیفارت، تحلیلگر اطلاعات بلومبرگ، احتمال تأیید ETFهای اسپات اتر توسط SEC برای ماه مه حدود ۶۰ درصد است.

در ابتدای هفته، تصمیم‌گیری دربارهٔ ETFهای بالقوه BlackRock و Grayscale برای اتر به تأخیر افتاد. علاوه بر BlackRock و Grayscale، Ark 21Shares و VanEck نیز در رقابت برای ETF نقطه اتر هستند.

کارشناسان که انتظار دارند که SEC تا اواخر امسال تصمیم نهایی را به تعویق بیندازد، تأخیرهای اتفاق افتاده شده را غیرمعمول نمی‌دانند. در ابتدای این ماه، SEC تعداد زیادی از ETFهای بیت کوین را تأیید کرده است.

سیفارت ۲۳ مه را به عنوان تاریخ بعدی برای مشاهده حماسه ETFهای اتر مشخص کرده است. این تاریخ به کمیسیون SEC مدت ۲۴۰ روز برای تصمیم‌گیری دربارهٔ پیشنهادات Ark/21Shares و VanEck را نشان می‌دهد.

وی به Blockworks گفت: “به نظر می‌رسد احتمالاً حدود ۶۰ درصد آنها را در آن تاریخ تأیید خواهند کرد. اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توانند آن را به تأخیر بیندازند.”

اگر SEC بخواهد آماده و آماده به عمل شود و می‌خواهد همه‌ی آنها را هم‌زمان مورد بررسی قرار دهد، احتمالاً این کار را در تاریخ ۲۳ مه انجام خواهند داد، مگر اینکه راهی برای رد یا به تأخیر انداختن این روند پیدا کنند و انجام دهند.

در صورتی که تأییدیه تا ماه مه صورت نگیرد، سیفارت قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ را مشاهده کند.

همچنین، Grayscale با تلاش برای تبدیل Grayscale Ethereum Trust به ETF، به رویکرد مشابهی برای ETF بیت کوین خود روی آورده است. کریگ سالم، مدیر ارشد حقوقی این شرکت، در یک مصاحبه رادیویی اعلام کرد که این شرکت در تابستان ۲۰۲۴ به تصمیم SEC نگاه می‌کند و سررسید آن در تابستان امسال خواهد بود.

درخواست تشکیل صندوق ETF بیت کوین در ابتدا توسط کمیسیون SEC رد شد، اما شرکت متقاضی، در ماه اوت، تصمیم به بازنگری درخواست خود گرفت. گروهی از داوران از شرکت Grayscale حمایت کردند و این باعث شد کمیسیون SEC در مورد تجدید نظر درخواست تصمیم‌گیری کند.

«این تصمیم به طور مجازی دروازه‌های سیل را برای بیت کوین باز کرد و همچنین کمیسیون SEC را در یک چارچوب منطقی قرار داد»، اسکات جانسون، شریک عمومی شرکت Van Buren Capital، گفت.

تا به امروز، تقریباً دوازده شرکت، از جمله Grayscale، تأییدیه برای ایجاد صندوق ETF بیت کوین دریافت کرده‌اند. همچنین، این صندوق در اوایل ماه جاری بیشترین حجم خروجی را در میان ETFهای بیت کوین داشت.

جانسون، در یک پست در روز پنجشنبه، اطلاعات خود را دربارهٔ نقشه راه احتمالی صندوق ETF اتریوم ارائه کرد. او به این نکته اشاره کرد که در حال حاضر تفاوت‌های ظریفی میان اتریوم و بیت کوین وجود دارد، اما در دراز مدت، تأیید ETF اتریوم تقریباً تضمین شده است.

با این حال، SEC ممکن است از صندوق‌های ETF پیشنهادی بخواهد درخواست خود را لغو کنند یا زمانی که مهلت موردنظر ماه مه رسید، درخواست‌ها را رد کنند. سیفارت اظهار کرد که اگر SEC از شرکت‌های Ark/21Shares یا VanEck بخواهد عقب نشینی کنند، این نشانه‌ای خوب است که SEC قصد تأیید این صندوق‌ها را دارد.

وی با اشاره به تفاوت‌های میان این دو صندوق، افزود: «ممکن است SEC فقط به زمان بیشتری نیاز داشته باشد تا بتواند در مورد اتریوم به همان سرعتی که دربارهٔ بیت کوین عمل کرده است، پیش برود».

جانسون می‌گوید احتیاط باید در صورت تأیید فوری ETF اتریوم رعایت شود.

وی معتقد است که وجود صندوق‌های ETF اتریوم نقطه روشنی برای تأیید احتمالی است، زیرا SEC قبلاً صندوق‌های ETF بیت کوین راتأیید کرده است و اکنون با تجربه و دانشی که از این فرآیند به دست آورده است، می‌تواند به طور مؤثر تر به بررسی صندوق‌های ETF اتریوم بپردازد.

بنابراین، در حال حاضر، تشکیل صندوق ETF بیت کوین توسط کمیسیون SEC رد شده است، اما تشکیل صندوق ETF اتریوم هنوز در مرحله بررسی است و ممکن است در آینده تأیید شود.

هستر پیرس، کمیسیونر SEC، در یک مصاحبه اخیر، بیان کرد که SEC نباید به دادگاه نیاز داشته باشد تا به آنها بگوید رویکرد آنها خودسرانه و دمدمی مزاجانه است و باید آن را به درستی انجام دهند. او همچنین اظهار کرد که SEC برای تصمیم‌گیری درباره اتریوم، به سابقه تصمیمات قبلی خود رجوع خواهد کرد.

سیفارت، در یک مصاحبه با Blockworks، اشاره کرد که فرآیند تأیید اتریوم او را به یاد جولای سال گذشته می‌اندازد. در آن زمان، شرکت‌هایی مانند بلک راک و سایر ناشران برای دریافت مجوز ETF بیت کوین به مدت تقریباً یک ماه منتظر بودند و تصمیم Grayscale هنوز صادر نشده بود.

او اظهار کرد: «ممکن است جدول زمانی دقیقاً مطابق این نباشد، اما آنچه می‌دانیم و آنچه نمی‌دانیم در یک قایق هستند.


منبع: blockworks.co

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده