آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

محبوبیت کریپتو در روسیه افزایش می یابد، ۱۸۵ هزار تراکنش ثبت شده در سال ۲۰۲۳!!📌

محبوبیت کریپتو در روسیه افزایش می یابد، ۱۸۵ هزار تراکنش ثبت شده در سال ۲۰۲۳!!📌

محبوبیت کریپتو در روسیه افزایش می یابد، ۱۸۵ هزار تراکنش ثبت شده در سال ۲۰۲۳!!📌

به گزارش زوم ارز، در مصاحبه‌ای اخیر، یوری چیخانچین، مدیر Rosfinmonitoring، به افزایش توجه و محبوبیتی که بازار ارزهای دیجیتال یا کریپتو در روسیه در سال ۲۰۲۳ تجربه می‌کند، اشاره کرد. او اعلام کرد که در ۹ ماه اول این سال بیش از ۱۸۵,۰۰۰ تراکنش ارزهای دیجیتال در کشور انجام شده است. چیخانچین همچنین تاکید کرد که اعمال مقررات و نظارت دقیق‌تر بر صنعت کریپتو بسیار حیاتی است به علت وقوع فعالیت‌های غیرقانونی در این زمینه.

Rosfinmonitoring: پذیرش کریپتو در روسیه افزایش می‌یابد

به گفته‌ی یوری چیخانچین، مدیر Rosfinmonitoring، خدمات فدرال نظارت مالی، فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در روسیه در حال افزایش قرار دارند. چیخانچین در مصاحبه با ایزوستیا درباره افزایش اخیر تراکنش‌های رمزنگاری در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۳ و چگونگی رشد آن نسبت به تراکنش‌های انجام شده در سال ۲۰۲۲ توضیحات داد.

وی اظهار کرد:

“با توجه به داده‌های ما، تعداد تراکنش‌ها با ارزهای دیجیتال در ۹ ماه سال جاری به بیش از ۱۸۵,۰۰۰ مورد رسیده است (که در مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۰,۰۰۰ تراکنش ثبت شده بود).”

حجم تراکنش‌های انتقال وجه همچنین افزایش یافت. چیخانچین اعلام کرد که در مدت زمان مشخص شده، حجم ثبت شده برای تراکنش‌های ارز دیجیتال تقریباً دو برابر شده است.

چیخانچین توضیح داد که Rosfinmonitoring از “Transparent Blockchain” بهره می‌برد، یک ابزار نرم‌افزاری که با همکاری بانک VTB، دومین بانک بزرگ کشور، برای ردیابی تراکنش‌های رمزنگاری راه‌اندازی شده است. این نرم‌افزار به ادارات امکان ردیابی تراکنش‌ها در بیش از ۳۰ بلاکچین مختلف و دسترسی به هویت فرستنده و گیرنده در این تراکنش‌ها را فراهم می‌کند.

این ابزار اکنون توسط کشورهای عربی، آفریقایی و آمریکای لاتین نیز مورد توجه قرار گرفته و بانک‌ها را قادر به انجام وظایف مرتبط با رمزنگاری می‌کند.

مقررات لازم است

در ادامه، چیخانچین به وضعیت مقررات ارزهای دیجیتال در روسیه اشاره کرد و خواستار تکمیل یک چارچوب نظارتی در اسرع وقت شد، حتی اگر ارز دیجیتال را به طور کامل ممنوع کند. در مورد موقعیت این موسسه نسبت به مقررات ارزهای دیجیتال پرسیده شد، وی توضیح داد:

“هر چه زودتر تصمیم گیری شود، بهتر است. ما از قبل می دانیم که در صورت قانونی شدن پرداخت های رمزنگاری و در صورت ممنوعیت کامل، چگونه کار خواهیم کرد. اما ما باید قوانین بازی را درک کنیم.”

دلیل ارائه شده برای موضع چیخانچین این است که کریپتو به عنوان بخشی از فعالیت های غیرقانونی در روسیه استفاده می شود و فروشندگان مواد مخدر، تروریست ها و مقامات فاسد از آن به عنوان جایگزینی برای پول نقد استفاده می کنند.

این موسسه دیدگاه متفاوتی نسبت به روبل دیجیتالی آینده، ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه دارد که در حال حاضر در مراحل آزمایشی خود است. مدیر Rosfinmonitoring نتیجه گرفت: “روبل دیجیتال پروژه ای است که به شما امکان می دهد توالی عملیات را مشاهده کنید، که محاسبات را شفاف می کند.”

منبع: news.bitcoin.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده