آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

CTO Ripple درباره تلاش برای انجام ۲۵ میلیارد تراکنش XRP توضیح می‌دهد.

CTO Ripple درباره تلاش برای انجام ۲۵ میلیارد تراکنش XRP توضیح می‌دهد.

به گزارش زوم ارز، دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری شرکت Ripple، به تازگی تلاشی با ارزش ۲۵ میلیارد دلار برای انجام یک تراکنش با استفاده از رمزارز XRP انجام داد. او در تلاش بود با استفاده از ویژگی پرداخت جزئی بلاکچین XRP از بیتفینکس بهره‌برداری کند.

اما روز گذشته، Crypto Basic اعلام کرد که Whale Alert، یکی از پیشروهای خدمات ردیابی تراکنش‌ها، به اشتباه یک هشدار برای تراکنشی به ارزش ۲۵ میلیارد XRP ارسال کرده است. این اشتباه باعث شد که به نادرستی فهمیده شود که تراکنش موفقیت‌آمیزی بوده است.

از آنجا که به نظر می‌رسید این تراکنش تقریباً نیمی از کل موجودی XRP در گردش را جابجا کرده است، انتظار می‌رفت که این اطلاعات جدید توجه بسیاری را به خود جلب کند. این تراکنش، بزرگترین تراکنش XRP در تاریخ بود.

با این حال، بعداً مشخص شد که این تراکنش ناموفق بوده است، اما در هنگام تحلیل داده‌های XRPL، منبع ردیابی تراکنش‌ها با خطا مواجه شده است. همچنین، پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری بیتفینکس، بیان کرده که این تراکنش تلاشی بوده است تا از طریق بیتفینکس سوءاستفاده شود.

مهم‌ترین نکته این است که مهاجمان از ویژگی پرداخت جزئی XRPL استفاده کرده‌اند، که به فرستنده اجازه می‌دهد مبلغی خاص را در قسمت “مقدار” تعیین کند ولی مبلغی بسیار کمتر را ارسال کند.

با این حال، این اکسپلویت ناموفق بوده است زیرا بیتفینکس، با تمرکز بر روی “مبلغ تحویل‌شده” و نه “مقدار”، پرداخت‌های جزئی را به درستی انجام می‌دهد.

Ripple CTO هوا را پاک می‌کند

در گزارشی اخیر از رسانه CoinDesk با محوریت رمزارز، عنوان آن نشان می‌دهد که ۲۵ میلیارد XRP در واقع “حرکت کرده است”. در این باره، دیوید شوارتز نظر خود را ابراز کرده و تأکید کرده است که بیان “میلیاردها XRP” که جابجا شده‌اند، گمراه کننده است.

وی تأکید می‌کند که مقدار واقعی تراکنش فقط چند سنت ارزش داشته است. او از Bitfinex و Paolo Ardoino برای خنثی کردن تلاش موثری که برای سوء استفاده از موقعیت صورت گرفته، تشکر کرده است.

شوارتز بیان می‌کند که آنچه در اینجا رخ داده، یک نقص یا آسیب پذیری در XRPL نیست. مقدار واقعی تراکنش به سنت ارزش گذاری شده است، نه میلیاردها. وی تأیید می‌کند که ویژگی پرداخت جزئی یک ویژگی امن در XRPL است و نه یک نقص. این ویژگی مفید است زمانی که فرستنده می‌خواهد هر پرداخت ناخواسته‌ای را بدون هزینه‌ای به آدرس خود بازپرداخت کند.

با این حال، برخی از عوامل مخرب ممکن است سعی کنند از این ویژگی سوء استفاده کرده و از نقص در پیکربندی موسسه برای پرداخت‌های جزئی بهره ببرند.

دیوید شوارتز بیان کرد که حمله به Bitfinex ناموفق بوده است زیرا این صرافی پرداخت‌های جزئی را به درستی انجام می‌دهد.

وی افزود: “این رویداد یک یادآور قوی برای همه مؤسسات و برنامه‌ها است که اهمیت پیکربندی و یکپارچه‌سازی صحیح را نباید نادیده بگیریم.” او به یک منبع پرداخت جزئی برای کسب اطلاعات بیشتر ارجاع داد.

چگونه بهره برداری جزئی پرداخت ها کار می کند؟

براساس گزارشی اخیر از رسانه CoinDesk با موضوع رمزارز، مقدار ۲۵ میلیارد XRP به نظر می‌رسد “جابجا شده است”. در این مورد، دیوید شوارتز، یک نفر از خبرگان در زمینه رمزارز، توضیح داده است که این بیانیه درباره “میلیاردها XRP” که جابجا شده‌اند، می‌تواند به اشتباه برداشت شود.

وی تأکید می‌کند که مقدار واقعی تراکنش فقط چند سنت ارزش داشته است. او از Bitfinex و Paolo Ardoino برای خنثی کردن تلاش موثری که برای سوء استفاده از پرداخت جزئی صورت گرفته، تشکر کرده است.

شوارتز بیان می‌کند که این رویداد ناشی از نقص یا آسیب پذیری در XRPL نیست. در واقع، مقدار واقعی تراکنش به سنت ارزش‌گذاری شده است، نه میلیاردها. او تأیید می‌کند که پرداخت جزئی یک ویژگی امن در XRPL است و نه یک نقص. این ویژگی مفید است زمانی که فرستنده می‌خواهد هر پرداخت ناخواسته‌ای را بدون هزینه‌ای به آدرس خود بازپرداخت کند.

با این حال، برخی از عوامل مخرب ممکن است سعی کنند از این ویژگی سوء استفاده کرده و از نقص در پیکربندی موسسه برای پرداخت‌های جزئی بهره‌برداری کنند.

دیوید شوارتز اظهار کرده است که حمله به Bitfinex ناموفق بوده است زیرا این صرافی پرداخت‌های جزئی را به درستی انجام می‌دهد.

وی همچنین افزوده است که این رویداد یک یادآور قوی برای همه مؤسسات و برنامه‌ها است که اهمیت پیکربندی و یکپارچه‌سازی صحیح را نادیده نگیرند. او به یک منبع پرداخت جزئی برای کسب اطلاعات بیشتر ارجاع داد.


منبع: thecryptobasic.com

 

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده