آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

روش های بازیابی کلید خصوصی در کیف پول ارز دیجیتال

روش های بازیابی کلید خصوصی در کیف پول ارز دیجیتال

روش های بازیابی کلید خصوصی در کیف پول ارز دیجیتال

خرید ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این بازار به پیش نیاز های مختلفی نیاز دارد که یکی از مهمترین پیش نیاز ها داشتن یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب و ایمن و البته آشنایی با روش کار با آن است. داشتن کیف پول ارز دیجیتال یکی از مهمترین ملزومات سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها است که اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده و اگر شما آشنایی و آگاهی لازم برای استفاده از این ابزار را نداشته باشید احتمالا برای خرید ارز دیجیتال با چالش‌های بسیار زیادی روبرو خواهید شد. یکی از مهمترین چالش‌ های عدم شناخت کافی با شرایط استفاده از انواع کیف پول ها از بین رفتن دارایی ها و گم کردن کلید خصوصی کیف پول ارز دیجیتال است. در چنین مواقعی عملا امکان دسترسی به رمز ارزهای موجود در داخل کیف پول وجود نداشته و نیاز است تا کاربران از روش های بازیابی کلید خصوصی در کیف پول ارز دیجیتال استفاده نمایند. با توجه به اهمیتی که این موضوع دارد در این مقاله بر آن شدیم تا مهم ترین مسیر ترین روش های بازیابی کلید خصوصی در کیف پول ارز دیجیتال را برای شما تشریح کرده و البته نکات لازم برای استفاده از آنها را نیز برای شما تشریح نماییم.

چه زمانی نیاز به بازیابی کیف پول ارز دیجیتال داریم؟

بازار رمز ارزها یکی از مدرن ترین بازارهای مالی و سرمایه گذاری است که از تکنولوژی های بسیار پیشرفته و به روز در آن استفاده می شود. بنابراین کاملا بدیهی است که بسیاری از کاربران شناخت کافی نسبت به ابزارهای موجود در این بازار نداشته و نیاز به آموزش های لازم در این باره را داشته باشند. همین نداشتن شناخت کافی نسبت به ابزارها و تکنولوژی های تعریف شده در بازار ارز دیجیتال باعث شده تا چالش‌های بسیار زیاد و پرسش هایی که ذهن کاربران را به خود مشغول سازد. به عنوان مثال بسیاری از کاربران همیشه با این چالش ذهنی روبرو هستند که آیا امکان ریزش استیبل کوین ها نیز وجود دارد؟ این چالش دقیقاً به دلیل نداشتن شناخت کافی نسبت به استیبل کوین ها و این دسته از رمز ارزها در بازار است. دقیقا چنین شرایطی برای انواع کیف پول ارز دیجیتال نیز وجود دارد و سوالات بسیار زیادی ذهن کاربران را در باره این تکنولوژی‌ها به خود مشغول کرده است.

کیف پول ارز دیجیتال یک نرم افزار و یا یک دستگاه فیزیکی است که می‌توان از آن برای نگهداری و ذخیره کردن ارزهای دیجیتال مختلف استفاده کرد. هر کیف پولی دارای یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی است که دارنده این کلیدهای عمومی و خصوصی در واقع مالک کیف پول مورد نظر نیز خواهد بود. پرواضح است که مالکیت کیف پول ها به هیچ وجه با هیچ روش دیگری مشخص نمی شود و در صورتی که شما کلید خصوصی و کلید عمومی کیف پول خود را نداشته باشید عملاً هیچ مالکیتی روی آن نداشته و رمز ارزهای موجود در آن نیز دیگر به شما تعلق نخواهد داشت. بنابراین در صورتیکه شما کلید خصوصی کیف پول ارز دیجیتال خود را به هر دلیلی گم کنید و آن را فراموش کنید عملاً نیاز است تا از روش های بازیابی کیف پول ارز دیجیتال استفاده نمایید.

گم کردن کلید خصوصی کیف پول ممکن است به دلایل مختلفی مانند به سرقت رفتن موبایل یا لپ تاپ، حذف شدن نرم افزار کیف پول مورد نظر به هر دلیلی از محیط موبایل و یا لپ تاپ و البته فراموش کردن کلید خصوصی اتفاق بیفتد. در چنین مواقعی استفاده از روش های بازیابی کیف پول ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی برای کاربران خواهد داشت که در ادامه به معرفی این روش ها می پردازیم.

چه زمانی نیاز به بازیابی کیف پول ارز دیجیتال داریم؟
چه زمانی نیاز به بازیابی کیف پول ارز دیجیتال داریم؟

بازیابی کیف پول ارز دیجیتال با استفاده از عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای

یکی از مهمترین و اصلی ترین روش های بازیابی کیف پول ارز دیجیتال استفاده از عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای است که در زمان باز کردن حساب کاربری در کیف پول ارائه می شود. در حال حاضر هم در انواع کیف پول های نرم افزاری و هم در کیف پول های سخت افزاری یک عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای و در برخی مواقع ۲۴ کلمه ای و حتی ۱۸ کلمه ای در اختیار کاربر قرار می گیرد. تعداد کلمات عبارات بازیابی به نوعی کیف پول و برند تولید کننده آن بستگی دارد. کاربران می بایست این عبارت بازیابی را در جایی کاملا ایمن و مطمئن نگهداری نمایند تا در زمانی که کلید خصوصی کیف پول خود را گم کرده باشند با استفاده از آن امکان بازیابی کیف پول خود را به راحتی داشته باشند.

اگر شما نرم افزار کیف پول خود را در هر دستگاهی دوباره نصب کرده و عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای در دسترس خود را در آن وارد کنید دوباره به کیف پول خود متصل شده و می توانید تمام رمز ارزهای موجود در آن را در اختیار داشته باشید. در این روش بیشترین اهمیت را برای امنیت کیف پول شما به دنبال خواهد داشت.

با تیم پشتیبانی تماس بگیرید

در برخی مواقع لازم است تا شما برای بازیابی کلید خصوصی کیف پول ارز دیجیتال خود با تیم پشتیبانی کننده کیف پول مورد نظر تماس بگیرید. شرکت های معتبر و شناخته شده در حال حاضر راه های مختلفی برای تماس با تیم پشتیبانی در نظر می گیرند و شما می توانید از این طریق اطلاعات لازم برای بازیابی کیف پول خود را از تیم پشتیبانی کننده دریافت کنید.

بازیابی کیف پول ارز دیجیتال با استفاده از عبارت بازیابی 12 کلمه ای
بازیابی کیف پول ارز دیجیتال با استفاده از عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای

بازیابی کیف پول ارز دیجیتال با استفاده از خدمات شرکت های نرم افزاری

در حال حاضر در سطح جهان شرکت های مختلف نرم افزاری و برنامه نویسی نیز وجود دارند که با راهکار های فوق العاده حرفه ای و تخصصی شرایط لازم برای بازیابی کلید خصوصی کیف پول ارز دیجیتال را برای کاربران فراهم می آورند. امکان استفاده از خدمات این شرکت ها نیز برای شما وجود دارد. البته ذکر دو نکته بسیار مهم درباره استفاده از خدمات این شرکت های نرم افزاری حائز اهمیت است که به شرح زیر هستند:

  • در درجه اول باید به خاطر داشته باشید که احتمال به نتیجه رسیدن خدمات این شرکت ها بسیار اندک است و حتی به یک درصد هم نمی رسد.
  • در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات بازیابی کیف پول ارز دیجیتال توسط این شرکت ها شما می بایست هزینه ی مربوط به این خدمات را پرداخت کنید که معمولاً درصد قابل توجهی از دارایی های شما در کیف پول مورد نظر خواهد بود.

آیا امکان بازیابی کیف پول ارز دیجیتال وجود دارد؟

با توجه به تمامی نکات و موارد یک سوال منطقی در ذهن بسیاری از کاربران وجود دارد که آیا واقعا امکان بازیابی کیف پول ارز دیجیتال وجود دارد و یا اینکه تمام این روش ها چیزی جز امید واهی نیستند؟ واقعیت این است که اگر شما عبارت بازیابی کیف پول مورد نظر خود را در اختیار داشته باشید به راحتی و تنها در چند ثانیه می توانید برای بازیابی کیف پول مورد نظر خود اقدام نمایید. اما در صورت عدم دسترسی به عبارت بازیابی کیف پول ارز دیجیتال امکان بازیابی آن بسیار پایین خواهد بود و عملاً این احتمال نزدیک به صفر است.

بنابراین در انتها باید یادآوری کنیم که شما حتماً باید از عبارت بازیابی کیف پول ارز دیجیتال خود به خوبی نگهداری کرده و تحت هیچ شرایطی زمینه لازم برای گم شدن آن را فراهم نکنید.

واحد تبلیغات
واحد تبلیغات
واحد تبلیغات پایگاه خبری زوم ارز
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده