آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پیتر شیف: بیت‌کوین کم اهمیت و طلا پر رونق💸

پیتر شیف: بیت‌کوین کم اهمیت و طلا پر رونق

پیتر شیف: بیت‌کوین کم اهمیت و طلا پر رونق

به گزارش زوم ارز، در حال حاضر، قیمت بیت کوین به بیش از ۴۱٬۴۰۰ دلار رسیده است و برای اولین بار از ماه مه ۲۰۲۲ فراتر از مرز ۴۰٬۰۰۰ دلار عبور کرده است. اما پیتر شیف، که به عنوان حشره دار طلا شناخته می‌شود، ادعا کرده است که طلا همچنان ارزشمند است و بیان کرده است که این فلز گرانبها “کاملاً شکسته شده است”.

شیف، در توییت‌هایی که با نزدیک به ۱ میلیون دنبال‌کننده خود در پلتفرم میکروبلاگینگ X به اشتراک گذاشته است، به قیمت طلا اشاره کرده است. قیمت طلا برای اولین بار در تاریخ خود به بیش از ۲٬۱۰۰ دلار رسیده و در یک حرکت “به مراتب مهمتر” از قیمت بیت کوین که بیش از ۴۰٬۰۰۰ دلار است، قرار گرفته است.

به نظر شیف، بیت کوین هنوز نیاز به رشد بیش از ۶۰ درصد دارد تا به نقطه بالاترین قیمت خود برسد، در حالی که “طلا در حال حاضر در بازار سریعی قرار دارد”. این فلز گرانبها قبل از تحمل یک اصلاح قابل توجه به بیشترین سطح تاریخی خود، که ۲٬۱۴۰ دلار است، رسیده و در حال حاضر با قیمت ۲٬۰۲۰ دلار معامله می‌شود.

به اعتقاد شیف، معامله طلا به بالای ۲٬۱۰۰ دلار، برای اولین بار در تاریخ، بسیار مهمتر از معامله بیتکوین به بیش از ۴۰٬۰۰۰ دلار است. او ادعا می‌کند که طلا کاملاً شکسته شده است، در حالی که بیت کوین هنوز نیازمند رشد بیش از ۶۰ درصد است تا به بیشترین سطح خود برسد.

تحلیل: افزایش قیمت طلا و بیتکوین؛ نظرات و پیش‌بینی‌ها

به تازگی، قیمت طلا در مقایسه با روزهای قبل حدود ۱۲ درصد افزایش یافته است، در حالی که قیمت بیت کوین، ارز دیجیتال پرچمدار، به دلیل بهبود گسترده‌تر بازار ارزهای دیجیتال، حدود ۱۵۰ درصد رشد کرده است. این رشد تا حدی به دلیل انتظارات مربوط به راه‌اندازی صندوق تبادله‌ناشدنی (ETF) بیت کوین در ایالات متحده بوده است.

قبل از راه‌اندازی اولین صندوق تبادله‌ناشدنی بورسی برای طلا در سال ۲۰۰۴، قیمت طلا حدود ۷۰۰ دلار بود. پس از آن، امکان سرمایه‌گذاری در طلا از طریق سهام صندوق مبادله‌ناشدنی طلا  به سرمایه‌گذاران فراهم شد و به افزایش قیمت طلا تا ۱۷۰۰ دلار تا سال ۲۰۱۱ کمک کرد.

برخی سرمایه‌گذاران معتقدند که راه‌اندازی ETF بیتکوین می‌تواند همین اثر را برای ارز دیجیتال پرچمدار داشته باشد و به سرمایه‌گذاران اجازه دهد بدون نیاز به کنترل کلیدهای خصوصی آدرس بیت کوین، در ارز دیجیتال حضور داشته باشند.

کی یانگ جو، بنیانگذار CryptoQuant، اخیراً در رسانه‌های اجتماعی اشاره کرده است که بیتکوین با شاخص معیار بازار سهام همبستگی منفی دارد، که نشان می‌دهد این ارز دیجیتال به عنوان طلای دیجیتال معامله می‌شود و دیگر به عنوان یک سهم فناوری محسوب نمی‌شود.

شرکت استاندارد چارترد در هفته گذشته، پیش‌بینی قبلی خود را تأیید کرد و اعلام کرد که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال آینده به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

قبل از این، استاندارد چارترد پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال آینده به ۱۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید و این پیش‌بینی نشان دهنده تثبیت شده بیت‌کوین به عنوان یک دارایی امن و قابل اعتماد است. این بانک همچنین تأکید کرده است که بیت‌کوین همچنان تسلط قوی در بازار دارد و تقریباً ۵۰٪ از کل بازار را تشکیل می‌دهد.


منبع: cryptoglobe.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده