اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

ناآرامی کاربران دنیای ارزهای دیجیتال بخاطر فقدان قانون

ناآرامی کاربران دنیای ارزهای دیجیتال بخاطر فقدان قانون

به گزارش زوم ارز و به نقل از فارس، شهباز حسن پور نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت قانون گذاری در حوزه رمز ارزها، بیان کرد: نه تنها در حوزه رمز ارزها بلکه در تمام فناوری های روز دنیا ما نیازمند به روزرسانی قوانین و یا قانون گذاری با نگاهی نو داریم. قوانین ما باید پاسخگوی نیازهای امروز جامعه باشند. بحث رمز ارزها و تبادل آن امروز یکی از مسائل مطرح در اقتصاد دنیا به شمار می رود و مورد استقبال مردم قرار گرفته اند.

وی در ادامه اظهار کرد: جوانان ما در داخل کشور در ارتباط با فناوری های نو نظیر رمز ارزها  ابتکار عمل و ظرفیت های خوبی دارند که در کم تر نقاط دنیا می شود یافت. یکی از مشکلات ما در حوزه رمز ارزها فقدان قانون است که باعث سردرگمی فعالان این حوزه شده است.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه ما در حوزه قانون گذاری در زمینه فناوری های نو نظیر رمز ارزها ضعیف عمل کرده و باید هرچه سریع تر برای ساماندهی این حوزه و استفاده حداکثری از ظرفیت دانش داخلی نسبت به قانون گذاری در این بخش عمل کنیم. بنده همواره تاکید کردم که قوانین مزاحم باید کنار گذاشته شود. در بحث مسائل روز دنیا ما نیازمند یک بازنگری در قوانین موجود و قانون گذاری جدید هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد: عدم قانون گذاری در حوزه رمز ارزها و اتخاذ تصمیمات مقطعی باعث بلاتکلیفی عده زیادی از فعالان این حوزه شده که در نهایت باعث از دست رفتن فرصت ها می شود. این روند باعث سلب آرامش از فعالان حوزه رمز ارز شده و آن ها نمی دانند در آینده چه برخوردی باآنان صورت می گیرد. باید هرچه سریع تر با همکاری مجلس و دولت در حوزه رمز ارزها قانون گذاری صورت گیرد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

این نماینده مجلس افزود: نباید با تعلل بخش های مختلف شاهد از دست رفتن فرصت تبادل ارزهای دیجیتال در پلتفرم های داخلی باشیم. شرکت ها و پلتفرم های داخلی فعال در این حوزه از ظرفیت خوبی برخوردار هستند و با تصویب قانونی جامع در این حوزه می توان مدیریت شفافی را در بحث رمز ارزها رقم زد و از سوی دیگر فرصتی جدید برای افزایش درآمد دولت ایجاد کرد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: FARS


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا