آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گزینه‌های ETF بیت کوین در حال آماده‌سازی برای عرضه هستند، این ابزارهای پوششی را برای موسسات فراهم می‌کنند.

گزینه‌های ETF بیت کوین در حال آماده‌سازی برای عرضه هستند، این ابزارهای پوششی را برای موسسات فراهم می‌کنند.

گزینه‌های ETF بیت کوین در حال آماده‌سازی برای عرضه هستند، این ابزارهای پوششی را برای موسسات فراهم می‌کنند.

به گزارش زوم ارز، بعد از تصویب نقطه عطف توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درباره ETF های بیت کوین، احتمالاً به زودی گزینه هایی برای سرمایه گذاران در دسترس قرار خواهند گرفت.

با توجه به نظرات صنعت، این نوع مشتقات می‌توانند ابزار مهمی برای سرمایه گذاران نهادی باشند که به دنبال مدیریت ریسک هستند و انتظار می‌رود بدون موانع زیادی عرضه شوند.

گزینه قراردادی است که حق خرید یا فروش یک محصول مالی را با قیمت مشخص برای یک دوره زمانی خاص نشان می‌دهد. بر اساس داده‌های Options Clearing Corporation (OCC)، حجم روزانه معاملات گزینه های ETF در سال ۲۰۲۳ تقریباً ۱۷.۹ میلیون قرارداد بوده است که نسبت به سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشته است.

Cboe Options Exchange در تاریخ ۵ ژانویه پیشنهادی به SEC ارائه کرد که مطالبهٔ فهرست کردن گزینه های مرتبط با محصولات قابل معامله در بورس (ETP) که بیت کوین را شامل می‌شوند، را دارد. این پیشنهاد تقریباً یک هفته قبل از آنکه رگولاتور به طور رسمی مجوز ETF های مشابه را بدهد، ارائه شد.

NYSE Arca و Nasdaq چند روز پس از آن پیروی کردند، همچنین اعلام جداگانه‌ای داشتند.

Cboe در مورد این موضوع اظهار کرد: “با دریافت تأییدیه های نظارتی مورد نیاز، این گزینه ها را در اسرع وقت فهرست خواهیم کرد و انتظار می‌رود که این اتفاق در پایان سال ۲۰۲۴ روی دهد”.

در پرونده های تاریخ ۱۹ ژانویه، SEC خواستار نظر عمومی در مورد پیشنهادات سه بورس برای یک دوره ۲۱ روزه شد.

پرونده مربوط به نزدک مستقیماً به iShares Bitcoin Trust  BlackRock اشاره دارد. صرافی حداقل یک ماه انقضا را برای گزینه های اعتماد باز می کند. همچنین می تواند چنین گزینه هایی را برای تجارت به صورت هفتگی یا سه ماهه فهرست کند.

نزدک معتقد است که گزینه‌های موجود در IBIT به سرمایه‌گذاران «یک ابزار سرمایه‌گذاری اضافی و نسبتاً کم‌هزینه برای قرار گرفتن در معرض بیت‌کوین نقطه‌ای و همچنین یک وسیله پوشش ریسک برای برآوردن نیازهای سرمایه‌گذاری آنها در ارتباط با محصولات و موقعیت‌های بیت‌کوین را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد». .

چیس وایت، تحلیلگر ارشد در شرکت Compass Point Research and Trading، در یک مصاحبه با Blockworks اظهار داشت که گزینه‌های موجود در ETF بیت کوین احتمالاً جذاب برای سرمایه‌گذاران نهادی هستند که به دنبال حفاظت از ریسک نزولی خود در صندوق‌ها هستند، به طوری که می‌توانند به صورت طولانی یا کوتاه در ETF سرمایه‌گذاری کنند.

وی اظهار داشت: “از آنجایی که بسیاری از سرمایه‌گذاران نهادی مجبور به معامله در اختیارات و مشتقات مرتبط با بیت کوین نیستند، گزینه‌ها می‌توانند سطحی از حدس و گمان در این زمینه ایجاد کنند. به عبارت دیگر، آنها می‌توانند از گزینه‌ها برای محافظت در برابر ریسک نزولی استفاده کنند بدون اینکه نیازی به دریافت سود مالیاتی در موقعیت‌های ETF داشته باشند.”

علاوه بر این، مت لاسون، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری صندوق تامینی کریپتو Globe 3 Capital، اظهار داشت که گزینه‌های موجود در ETF بیت کوین نشان‌دهنده پیشرفت طبیعی در ابزارهای مالی است و با تأیید SEC برای این صندوق‌ها، “سد باز شده است”. او افزود که SEC می‌تواند به سرعت گزینه‌ها را در ETF بیت کوین مجاز کند، زیرا برای این کار نیاز به مالکیت دارایی اساسی ندارد، اما این گزینه‌ها و مشتقات مالکیت مستقیم بیت کوین، نقدینگی بیشتری را برای بیت کوین فراهم می‌کنند که این نقطه مهمی در معادله دارایی است.

با توجه به اینکه ETF‌ها قبلاً تأیید شده و در حال معامله هستند، وایت توجه به این نکته دارد که SEC دلیل قانونی مناسبی برای رد درخواست‌ها ندارد. او همچنین معتقد است که به دلیل برگزاری انتخابات، احتمالاً کمیسیون SEC نمی‌خواهد در نزدیکی انتخابات تصمیماتی جنجالی اتخاذ کند.

او افزود: “با توجه به اینکه سال انتخاباتی است، کمیسیون SEC احتمالاً نمی خواهد کاری جنجالی نزدیک به انتخابات انجام دهد، بنابراین ما تمایل داریم فکر کنیم تا قبل از تابستان تاییدیه ها را دریافت کنیم.”


منبع: blockworks.co

 

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده