آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

اتفاق های مهم این هفته🌅

اتفاق های مهم این هفته🌅

اتفاق های مهم این هفته🌅

به گزارش زوم ارز اخبار مختلف این هفته به شرح زیر است:

سم آلتمن از OpenAI برکنار شد، میرا موراتی CTO به عنوان مدیر عامل موقت انتخاب شد

توسعه‌دهنده ChatGPT، OpenAI، در تاریخ ۱۷ نوامبر بنیان‌گذار خود، سام آلتمن، را از موقعیت مدیرعاملی خود خلع‌شده اعلام کرد. میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری، در حال حاضر به عنوان مدیرعامل موقت خدمت می‌کند. به گفته یک پست در وبلاگ، هیئت مدیره در مراحل بررسی مشورتی قرار گرفته بود که نتیجه آن نشان داد که آلتمن به طور مداوم در ارتباطات خود با هیئت مدیره صادق نبوده و مانع از توانایی ایفای مسئولیت‌های خود شده است. کمی پس از این اتفاق، گرگ براکمن، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل OpenAI، تصمیم به ترک سازمان گرفت.

درخواست BlackRock  برای ایجاد یک صندوق قابل معامله در بورس اتر (ETF)

بلک راک، بزرگترین مدیر دارایی جهان، در تاریخ ۱۵ نوامبر، به طور رسمی درخواست ایجاد یک صندوق قابل معامله در بورس اتر (ETF) با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را داد. این ETF با نام iShares Ethereum Trust طراحی شده است تا به طور کلی عملکرد قیمت اتر را منعکس کند، و نام تجاری iShares به محصولات ETF BlackRock مرتبط است. این اقدام از سوی BlackRock تقریباً یک هفته پس از ثبت iShares Ethereum Trust در بخش Delawares و تقریباً شش ماه پس از ثبت درخواست بیت‌کوین ETF انجام شده است. پس از تشکیل پرونده‌های BlackRock، مدیر دارایی Fidelity نیز به دنبال چراغ سبز برای ETF اتر خود بود.

استرالیا مالیات بر عایدی سرمایه بر توکن های رمزنگاری بسته بندی شده اعمال می کند

دفتر مالیات استرالیا (ATO) دستورالعملی را درخصوص مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) در رابطه با امور مالی غیرمتمرکز و بسته‌بندی توکن‌های رمزنگاری شده برای افراد، منتشر کرده است و تصدیق می‌کند که افراد استرالیایی در زمان بسته‌بندی و باز کردن توکن‌ها مسئول مالیات بر عایدی سرمایه هستند. بر اساس بیانیه‌ی ATO: انتقال دارایی‌های رمزنگاری شده به یک آدرس که فرستنده آن را کنترل نمی‌کند یا دارای موجودی است، به عنوان یک رویداد CGT مشمول مالیات تلقی می‌شود. شروع رویداد CGT به وابستگی به این است که آیا فرد سود یا زیان سرمایه را ثبت کرده است. این رویکرد مشابهی برای مالیات دادن به کاربران استخر نقدینگی، ارائه‌دهندگان و سود و پاداش DeFi در نظر گرفته شده است. همچنین، بسته‌بندی و بازکردن توکن‌ها نیز مشمول ایجاد یک رویداد CGT خواهند بود.

سام آلتمن از OpenAI برکنار شد، BlackRock و Fidelity به دنبال Ether ETF هستند، و موارد دیگر: Hodler's Digest، 12-18 نوامبر

کارمند بنیاد FTX برای پاداش ۲۷۵ هزار دلاری وعده داده شده توسط SBF می جنگد

کارمندی از شاخه خیریه FTX، که توسط سام بنکمن-فرید استخدام شده بود، تصمیم به انجام اقدامات قانونی برای دریافت مبلغ ۲۷۵,۰۰۰ دلار به عنوان بخشی از پاداش حقوق سال ۲۰۲۲ خود گرفته است. وکلای Ross Rheingans-Yoos در یک پرونده قضایی ادعا می‌کنند که تاکنون تنها ۳۷۵,۰۰۰ دلار از مجموع پاداش ۶۵۰,۰۰۰ دلاری او توسط FTX پرداخت شده است. آنها ادعا می‌کنند که مابقی میزان پرداختی به او به عنوان پاداش حقوق، زمانی که صرافی کریپتو FTX در نوامبر ۲۰۲۲ اعلام ورشکستگی کرد، بدهکار مانده است. سرنوشت پاداش Rheingans-Yoos توسط یک قاضی ورشکستگی تعیین خواهد شد که در حال نظارت بر ورشکستگی فصل ۱۱ FTX می‌باشد.

WisdomTree فرم ETF بیت کوین را اصلاح می کند و در انتظار تصمیمات SEC است

در تاریخ ۱۶ نوامبر، WisdomTree یک دفترچه اصلاح شده فرم S-1 را به کمیسیون SEC ایالات متحده ارسال کرد. این به‌روزرسانی چند ماه پس از آن ارائه شد که WisdomTree در ژوئن ۲۰۲۳، درخواست تغییر قوانین ETF بیت‌کوین خود را مجدداً ثبت کرد و پیشنهاد تغییرات در قوانین برای فهرست و معامله سهام WisdomTree Bitcoin Trust ارائه داد. بروشور اصلاح شده به WisdomTree Bitcoin Trust ETF با نماد تیکر BTCW اشاره دارد و Coinbase Custody Trust به عنوان متولی نگهداری از بیت‌کوین تراست برای آن اعلام شده است.

سام آلتمن از OpenAI برکنار شد، BlackRock و Fidelity به دنبال Ether ETF هستند، و موارد دیگر: Hodler's Digest، 12-18 نوامبر
سام آلتمن از OpenAI برکنار شد، BlackRock و Fidelity به دنبال Ether ETF هستند، و موارد دیگر: Hodler's Digest، 12-18 نوامبر

منبع: cointelegraph.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده