آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

اکتبر ماه بسیار مهم برای شفافیت ETF ارزهای دیجیتال است

اکتبر ماه بسیار مهم برای شفافیت ETF ارزهای دیجیتال است

اکتبر ماه بسیار مهم برای شفافیت ETF ارزهای دیجیتال است

به گزارش زوم ارز، کمیسیون بورس و اوراق بهادار همچنان تصمیم خود را در مورد ETF بیت کوین به تعویق می اندازد. با این حال، اکتبر ممکن است شفافیتی را که صادرکنندگان وجوه و صنعت کریپتو مشتاقانه به دنبال آن بوده اند، به ارمغان بیاورد.

تنظیم‌کننده باید تصمیم بگیرد که آیا در هفته‌های آینده نسبت به ضرر دادگاه اوت خود در پرونده‌ای علیه Grayscale Investments تجدیدنظر خواهد کرد یا خیر. اولین ETFهای دارای قراردادهای آتی اتر نیز ممکن است ماه آینده وارد بازار شوند.

SEC بایگانی را در روز سه‌شنبه منتشر کرد – هفته‌ها قبل از مهلت انجام این کار در ۱۱ نوامبر – تاریخ تصمیم‌گیری برای ETF بیت‌کوین Ark 21Shares را به ۱۰ ژانویه به تعویق انداخت. افشای اطلاعات نشان می‌دهد که تنظیم‌کننده می‌تواند ۲۴۰ روز کامل را که برای تصمیم‌گیری در مورد محصول اختصاص داده است طول بکشد.

تنظیم‌کننده اوراق بهادار همچنین از ضرب الاجل خود برای تأیید، رد یا تأخیر تصمیم خود در مورد پیشنهاد مشابه توسط Global X تا ۴۵ روز دیگر پشتیبانی کرد.

بعدازظهر چهارشنبه مشخص نبود که آیا SEC تصمیم‌گیری درباره سایر صندوق‌های بیت‌کوین برنامه‌ریزی‌شده توسط BlackRock، Fidelity، Invesco، Bitwise، VanEck، WisdomTree و Valkyrie را به تعویق می‌اندازد یا خیر. ضرب‌الاجل‌ها برای تصمیم‌گیری بعدی، یا به تعویق انداختن حکم در مورد آن پیشنهادها، بین ۱۶ اکتبر و ۱۹ اکتبر است – با پایان یافتن ساعت نهایی در اواسط مارس.

سامیت روی، تحلیلگر ارشد در ETF.com گفت: «این SEC احتمالاً یک دقیقه زودتر از موعد مقرر، ETF بیت کوین را تأیید نخواهد کرد.

سمیر کربیج، مدیر ارشد سرمایه گذاری Hashdex، طی یک وبینار چهارشنبه گفت که تاخیر SEC قبل از مهلت آن در ۱۱ نوامبر احتمالاً به دلیل تعطیلی احتمالی دولت است.

رئیس گری گنسلر در جلسه کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در روز چهارشنبه گفت که چنین سناریویی باعث می شود SEC با یک کارمند “اسکلتی” در SEC باقی بماند.

“من تصور می کنم آنها این کار را فقط برای شفاف سازی انجام دادند اگر دولت چند هفته دیگر تا مهلت مقرر تعطیل بماند، [زیرا] آنها نمی توانند دستوری مبنی بر رد، تایید یا به تعویق انداختن صادر کنند. کربیج اشاره کرد.

درخواست تجدید نظر یا عدم درخواست تجدیدنظر

روی خاطرنشان کرد که اولویت SEC، قبل از بررسی ETF های بیت کوین لحظه ای، این است که احتمالاً تصمیم می گیرد که چگونه به پیروزی دادگاه Grayscale Investments در برابر رگولاتور در ماه اوت پاسخ دهد.

یک هیئت متشکل از سه قاضی در دادگاه استیناف دایره ای دی سی حکم داد که SEC تبدیل Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به ETF را رد کرده است، اما اجازه راه اندازی ETFهای آتی بیت کوین را “خودسرانه و دمدمی مزاج” است. /p>

تصمیم SEC برای تجدیدنظرخواهی در مورد این تصمیم، ۱۳ اکتبر است.

“اگر [برنامه تجدیدنظر] درخواست نشود، ممکن است به این دلیل باشد که یا SEC متوجه می‌شود که دیگر نمی‌تواند ETF‌های بیت‌کوین نقطه‌ای را مسدود کند، یا تصمیم گرفته است رویکرد دیگری برای مسدود کردن آن‌ها اتخاذ کند – شاید با مطرح کردن حضانت به عنوان روی به Blockworks گفت: یک مشکل.

در پاسخ به حکم Grayscale، تحلیلگران هوش بلومبرگ شانس خود را برای تایید ETF بیت کوین از ۶۵% به ۷۵% تا پایان سال ۲۰۲۳ افزایش دادند.

جیمز سیفارت، تحلیلگر اطلاعات بلومبرگ، در پست ایکس چهارشنبه گفت که احتمال پیش بینی شده می تواند پس از تاخیر زودهنگام تاریخ حکمرانی SEC در ETF بیت کوین Ark 21Shares کمتر باشد.

او در این پست خاطرنشان کرد: «اما کاتالیزور اصلی برای سال ۲۰۲۳ همیشه این بوده است که بعداً در مورد پرونده دادگاه GBTC اتفاق می افتد. “اگر بتوان آن را تا سال ۲۰۲۴ به تعویق انداخت، شانس بسیار کمتر می شود. در غیر این صورت، شانس ما به شدت تحت تأثیر این موضوع قرار نمی گیرد.»

کربیج گفت که انتظار ندارد SEC تصمیم دادگاه استیناف ناحیه دی سی را به چالش بکشد. اگر تصمیم بگیرد که درخواست تجدید نظر نکند، SEC ممکن است از Grayscale درخواست کند تا پیشنهاد جدیدی برای تبدیل GBTC به ETF ارائه کند. این یک دوره بررسی ۲۴۰ روزه جدید را آغاز می کند.

مدیر Hashdex افزود: «بر اساس گفتگوهایی که داشتیم، این محتمل‌ترین مسیر است و اگر بخواهند دلایل جدیدی برای رد کردن پیدا خواهند کرد.»

سینتیا مورفی، مدیر تحقیقات ETF Think Tank، در طول وبینار در کنار Kerbage خاطرنشان کرد که انتظار دارد SEC پیشرفت در این موضوع را به هر قیمتی به تاخیر بیندازد.

او گفت: «من فکر می‌کنم آنها هر راهی را که زمان بیشتری برای آنها می‌خرد را انتخاب می‌کنند تا به این روند ادامه دهند تا زمانی که چیزی نتیجه دهد.» چه فشار سیاسی باشد، چه فشار بازار، چیزی باید تغییر کند تا آنها سوزن را به اینجا ببرند.»

سخنگوی SEC از اظهار نظر خودداری کرد.

در حالی که سرنوشت ETF های بیت کوین نقطه ای برنامه ریزی شده در حال حاضر نامشخص است، انتظار می رود اولین ETF هایی که در قراردادهای آتی اتر سرمایه گذاری می کنند ماه آینده به بازار عرضه شوند.

Valkyrie در یک بایگانی در ۴ آگوست پیشنهاد داد که ETF آتی بیت کوین خود را به یکی که دارای آتی اتر نیز می باشد تغییر دهد. Bitwise سپس طرحی را برای تبدیل ETF بهینه استراتژی بیت‌کوین خود (BITC) به بیت‌ویز بیت‌کوین و ETF استراتژی وزن برابر اتریوم فاش کرد.

Bitwise تصمیم گرفت درخواست خود را برای تبدیل BITC، طبق بایگانی ۲۲ سپتامبر، پس بگیرد.

صندوق آتی Valkyrie Ether می‌تواند – در صورتی که توسط SEC مسدود نشود – در تاریخ ۳ اکتبر یا حدوداً اجرا شود.

Volatility Shares ماه گذشته اعلام کرد که قصد دارد ETF استراتژی اتر (ETHU) خود را در ۱۲ اکتبر راه‌اندازی کند. تعداد انگشت شماری از محصولات مشابه از Bitwise، ProShares و دیگران نیز ممکن است در آن روز یا اندکی پس از آن عرضه شوند.

SEC همچنین بررسی یک ETF پیشنهادی Spot Ether توسط Ark Invest و ۲۱Shares و همچنین یکی از صندوق‌های صندوق VanEck را آغاز کرده است، اگرچه تنظیم‌کننده ماه‌ها فرصت دارد تا چنین طرح‌هایی را بررسی کند.


منبع: blockworks.co

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده