آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بنیانگذار Oaktree، بیت کوین و طلا را در بحث ارزش ذاتی برابر می داند.

بنیانگذار Oaktree، بیت کوین و طلا را در بحث ارزش ذاتی برابر می داند.

به گزارش زوم ارز، در یک اظهارنظر اخیر، هاوارد مارکز، یکی از بنیانگذاران Oaktree Capital Management، دیدگاه جدیدی را درباره نقش بیت کوین و طلا در جامعه معرفی کرده است. مارکز تأکید می‌کند که در مورد ارزش ذاتی، هر دو دارایی، یعنی بیت کوین و طلا، در شرایط برابری قرار دارند.

این نگاه جدید از دیدگاه سنتی متمایز می‌شود زیرا Oaktree Capital Management، یک شرکت مدیریت دارایی با بیش از ۱۸۰ میلیارد دلار دارایی مدیریتی که در سال ۱۹۹۵ تأسیس شده است، بهره‌برداری می‌کند. با توجه به نقطه شناخته‌شده مارکز در ارزیابی بازارها، او یک تغییر پارادایم در دیدگاه سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌دهد و به سرمایه‌گذاران توصیه می‌کند تا در شرایطی که او آن را به‌عنوان یک محیط دگرگون‌شده تشخیص می‌دهد، صندوق‌های اوراق قرضه با بازده بالا را در نظر بگیرند.

بنیانگذار Oaktree تفاوت کمی بین بیت کوین و طلا می بیند

به گزارش بلومبرگ، در یک مصاحبه اخیر در پادکست پول Merryn Talks، هاوارد مارکز نظر غیر معمول خود را درباره ارزش ذاتی بیت کوین و طلا بیان کرد. او برخلاف دیدگاه رایج که طلا به عنوان یک دارایی معتبرتر در نظر گرفته می‌شود، به استدلال کرد که طلا فاقد پایه تحلیلی قوی است.

مارکز اظهار داشت: “طلا کمی مورد آزمایش قرار گرفته است و واقعی تر است، اما همچنین فاقد هرگونه پایه تحلیلی است.” این دیدگاه با باور گسترده او همخوانی دارد که چشم‌انداز سرمایه‌گذاری دچار تغییرات اساسی شده است و نشان می‌دهد که دوره‌ای با نرخ بهره ۰% به پایان رسیده است.

علاوه بر این، مارکز به عنوان جایگزینی امن‌تر، وجوه اوراق قرضه با بازده بالا را پیشنهاد می‌کند و بر بازده قابل توجه آنها در صورتی که در سناریوی بازار فعلی در نظر گرفته شوند، تأکید می‌کند. نظرات مارکز نشان می‌دهد که احساسات قبلی او در طول بحران بانکی همچنان باقی است، جایی که او انعطاف‌پذیری بیت کوین را به عنوان یک “بازی ضد بانکی” تأیید می‌کند. در آن دوره پر از سختی و نوسانات در سال ۲۰۲۳، او اظهار داشت:

“این (بیت کوین) یک بازی ضد بانکی است و نقص بانک قدرت بیت کوین را نشان می‌دهد و در امسال عملکرد بسیار خوبی داشته است.”

مناظره در حال انجام با دیدگاه های مختلف

بحث درباره شایستگی‌های مقایسه‌ای بین طلا و بیت کوین هنوز جدید نیست و کارشناسان و تحلیلگران بازار اغلب خطوطی را بین این دو دارایی ترسیم کرده‌اند و دیدگاه‌های مختلفی را ارائه می‌دهند.

به عنوان مثال، قبل از تایید مشتاقانه ETF بیت کوین، مایک مک‌گلون، استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ، دیدگاه منحصر به فردی را به اشتراک گذاشت. طبق گزارش رسانه CoinGape، مایک مک‌گلون پیشنهاد داد که طلا ممکن است در سال ۲۰۲۴ از بیت کوین پیشی بگیرد و این احتمال را به عدم اطمینان در مورد راه‌اندازی بالقوه ETF بیت کوین نسبت می‌دهد که به عنوان یک تغییر بالقوه بازی در بازار ارزهای دیجیتال در نظر گرفته می‌شود.

بحث ماهیت پویا بیت کوین در مقابل بحث طلا همچنان ادامه دارد و کارشناسان صنعت پیش‌بینی‌های متضادی را ارائه می‌دهند. ادعای هاوارد مارکس مبنی بر اینکه هر دو دارایی فاقد ارزش ذاتی هستند، یک لایه اضافه به گفتمان فعلی می‌دهد و متعارفات در دنیای سرمایه‌گذاری را به چالش می‌کشد.

در همین حال، در زمان نگارش این متن، معاملات آتی طلا با ۰.۴۶ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته به قیمت ۲۰۳۰.۸۵ دلار در معامله شده است. از سوی دیگر، قیمت بیت کوین نسبت به روز گذشته با ۳.۳۵ درصد کاهش داشته و در همان زمان به قیمت ۴۱۲۹۲.۶۴ دلار معامله شده است.


منبع: coingape.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده