آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

“بدون تضمین” هاوینگ بیت کوین برای ماینرها: پلتفرم های Riot مطلوب خواهد بود

“بدون تضمین” هاوینگ بیت کوین برای ماینرها: پلتفرم های Riot مطلوب خواهد بود

به گزارش زوم ارز،

یکی از بزرگترین امکان استخراج بیت کوین، Riot Platforms، به سهامداران هشدار داده است که نصف کردن بیت کوین “هیچ تضمینی” وجود ندارد. تأثیر مثبتی بر سودآوری آن خواهد داشت.

تقریباً هر چهار سال یک‌بار، بیت‌کوین به‌طور برنامه‌ریزی برای «نصف کردن» تنظیم می‌شود که پاداش استخراج بلاک‌های جدید را به نصف کاهش می‌دهد تا تورم را کنترل کند. بیت کوین برای نصف شدن بعدی خود در ماه آوریل آماده می شود و برخی از دلالان فکر می کنند که قیمت بیت کوین را افزایش می دهد .

اما Riot Platforms به سرمایه‌گذاران هشدار می‌دهد که بیش از حد در معرض خطر قرار نگیرند.

“در حالی که قیمت بیت کوین به طور تاریخی حول این رویدادهای نصف شدن افزایش یافته است، هیچ تضمینی وجود ندارد که تغییر قیمت مطلوب باشد یا کاهش قیمت را جبران کند. پاداش استخراج.” Riot در گزارش سالانه ۲۰۲۳ خود گفت.

«درآمدی که ما از عملیات استخراج بیت‌کوین به دست می‌آوریم شاهد کاهش خواهد بود»، Riot افزود: «که می‌تواند تأثیر نامطلوبی بر نتایج عملیات و وضعیت مالی ما داشته باشد.

برای اینکه یک ماینر بتواند پاداش بلاک دریافت کند، باید یک معمای رمزنگاری پیچیده را حل کند که به برق زیادی نیاز دارد – یکی از بزرگترین انتقادات پایدار مکانیسم اجماع اثبات کار بلاک چین. اعتقاد بر این است که نصف شدن این تقاضا برای برق را افزایش می دهد و به نوبه خود هزینه ها را افزایش می دهد.

آکی بالوگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت ارائه دهنده قرارداد هوشمند بیت کوین DLC.Link<:

“بسیاری از ماینرها اکنون سودآور ماندن با نرخ برق فعلی را غیر ممکن می دانند.” span>، به رمزگشایی گفت. “نصف کردن اساساً مقدار برق را برای تولید همان مقدار بیت کوین دو برابر می کند. نرخ ثابت می ماند، اما سود ماینر به نصف می رسد.”

در نتیجه، ماینرها نگران حاشیه سود خود هستند. کارشناسان به ویژه برای ماینرهای سطح پایین با ماشین های ناکارآمد نگران هستند.

“ماینرها با عملیات کارآمد – یعنی هزینه انرژی پایین و آخرین نسل ASIC – به کار خود ادامه خواهند داد در حالی که نسل های قبلی ASIC ها به احتمال زیاد زیان آور است و به دلایل اقتصادی تعطیل می شود.» متیو نیمرگ، یکی از بنیانگذاران شبکه بلاک چین لایه ۱ Aleph Zero، به Decrypt< گفت. span>.

او افزود: “چگونه آماده شویم؟ برای خاموش کردن ماشین‌های بی‌سود آماده شوید.”

از آخرین هاوینگ در ماه مه ۲۰۲۰، ماینرهای بیشتری وارد این فضا شده‌اند که هش ریت را افزایش می‌دهد – معیاری برای اندازه‌گیری میزان استخراج قدرت کامپیوتر در هر زمان معین.

گرگ بیرد، مدیر عامل و رئیس استرانگهولد دیجیتال ماینینگ

“با افزایش رقابت در فضای ماینرها، شاهد افزایش بیش از پنج برابری هش ریت از آخرین هاوینگ بودیم.” ، به رمزگشایی گفت. بنابراین در حالی که همه در مورد نصف شدن هیجان‌زده هستند، ما قبلاً شاهد یک چهارم شدن اقتصاد استخراج بوده‌ایم زیرا ماینرها با ماشین‌آلات خود ظرفیت اضافه کردند بدون اینکه قیمت بیت‌کوین همگام شود.

این بدان معنی است که اکنون، بیش از هر زمان دیگری، بهره وری استخراج یک اولویت بزرگ است.

بیرد توضیح داد: «نصف برای استخراج‌کنندگانی که هزینه انرژی پایینی دارند بسیار مطلوب خواهد بود. ماینرهایی که می توانند هزینه ها را پایین نگه دارند، ماینرهایی هستند که با افزایش قیمت بیت کوین برنده نصف شدن هستند.”

علی‌رغم پیش‌بینی‌های کارشناسان مبنی بر اینکه ماینرهای کم‌بازده ممکن است مجبور شوند عملیات خود را ببندند، Riot Platforms پیش‌بینی می‌کند که نرخ هش جهانی همچنان در حال افزایش است.

گزارش Riot می‌گوید: «ما انتظار داریم که تقاضا برای بیت‌کوین جدید به همین ترتیب افزایش یابد، زیرا شرکت‌های استخراج بیشتری از این تقاضا به این صنعت کشیده می‌شوند. “بنابراین، همانطور که ماینرهای جدید و فعلی هش ریت اضافی را اعمال می کنند، هش ریت شبکه جهانی همچنان افزایش می یابد، به این معنی که سهم ماینر از هش ریت شبکه جهانی (و در نتیجه شانس کسب پاداش بیت کوین) کاهش می یابد.” p>

از آنجایی که استخراج‌کنندگان به دنبال گزینه‌های کارآمدتر می‌گردند، صنعت می‌تواند حرکت به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر را تسریع بخشد تا هزینه‌های انرژی را کاهش دهد، یا نوآوری را برای نوآوری کم‌هزینه تقویت کند. ماشین آلات معدن.

ویرایش شده توسط اندرو هیوارد


منبع: decrypt.co

 

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده