آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کاربرد های NFT | معرفی مهم ترین کاربرد های NFT

کاربرد های NFT | معرفی مهم ترین کاربرد های NFT

این روزها نام NFT ها در بین کاربران کریپتو بسیار عنوان می شود. با توجه به صنعت رو به رشد NFT، این روزها افراد بسیاری به سراغ این حوزه آمده اند اما متأسفانه اکثر آن ها اطلاعات کامل و جامعی درباره آن ها ندارند. تیم زوم ارز سعی کرده است تا با انتشار مقالات مختلف در حوزه NFT گامی مهم در اطلاع رسانی و آموزش این صنعت بردارد. در صورتی که قصد دارید تا از ابتدا با NFT ها آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ بخش NFT در سایت زوم ارز بروید و مقالات موجود را مطالعه کنید.

یکی از نکاتی که درباره NFT ها باید بدانید این است که ان اف تی ها تنها برای خرید و فروش و کسب درآمد نیستند چراکه این روزها کاربرد های مختلفی را می توان از NFT ها مشاهده کرد. با گسترش این حوزه و تکنولوژی به مرور کاربرد ان اف تی ها در سطح جهان قطعاً افزایش پیدا می کند.

برای مثال، ان اف تی ها بسیار می توانند در سوابق پزشکی و همچنین تأیید هویت به کمک دنیای واقعی بیایند و از رخ دادن مشکلات مختلف جلوگیری کنند. همچنین جز موارد فوق از NFT ها می توان در صنعت بازی نیز استفاده کرد.

همان‌طور که احتمالاً تا به این بخش توجه شده اید، در ادامه قصد داریم تا به سراغ کاربرد های NFT برویم و بررسی کنیم که از NFT ها در چه بخش هایی می توانیم استفاده کنیم. در صورتی که شما نیز با کاربرد های NFT آشنا نیستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. اگر در هنگام مطالعه سؤالی برایتان ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

نیم نگاهی به NFT

نیم نگاهی به NFT
نیم نگاهی به NFT

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم، لازم است تا اشاره ای به ان اف تی ها داشته باشیم. NFT ها دارایی های رمزنگاری بی نظیری هستند که در فناوری بلاک چین وجود دارند. به دلیل منحصر به فرد بودن، NFT ها غیرقابل تعویض می باشند، این موضوع به این معناست که نمی توان NFT ها را تعویض و یا همچنین تغییر داد. NFT ها بر اساس امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) هستند. همان‌طور که اطلاع دارید، DeFi دخالت واسطه ها را حذف می کند.

ان اف تی ها با ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین متفاوت هستند زیرا هر NFT منحصر به فرد است و نمی توان آن را با ان اف تی دیگری جایگزین کرد. این موضوع، برعکس ارزهای رمزنگاری شده می باشد چراکه اگر اطلاع داشته باشید شما می توانید بیت کوین را به راحتی با یک رمز ارز دیگر جایگزین کنید. برای اینکه این بخش را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

زمانی که شما در یکی از مارکت پلیس های موجود قصد معامله NFT ها را دارید، نمی توانید برای خرید آن NFT، یک محصول ان اف تی پرداخت کنید. برای انجام این کار حتماً شما باید به سراغ رمز ارز ها و یا ارزهای فیات بروید. همان‌طور که می دانید در معامله بازار های مالی این موضوع دقیقاً برعکس می باشد.

NFT ها، از نظر تئوری ممکن است برای هر محصولی استفاده شوند. NFT ها راه جدیدی برای کسب درآمد از طریق دیجیتالی کردن دارایی ها، تجاری سازی مالکیت معنوی و احراز هویت مالکیت دارایی های واقعی به صورت آنلاین ارائه می دهند.

برای اینکه این قسمت از مقاله بیش از این طولانی نشود، از ادامه توضیحات فاکتور خواهیم گرفت. در صورتی که قصد دارید تا با NFT ها بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به سراغ مقاله اختصاصی NFT چیست سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع درباره ان اف تی ها صحبت کرده ایم.


کاربرد های NFT چیست؟

کاربرد های NFT چیست
کاربرد های NFT چیست

حال که تا حدودی با NFT آشنا شدید، در ادامه بهتر است به صورت مستقیم به سراغ کاربرد های NFT برویم و هر یک را به خوبی برایتان توضیح دهیم. همان‌طور که گفتیم، ان اف تی ها کاربرد های مختلفی دارند اما در این بخش از مقاله ما تنها به شما ۱۳ کاربرد مهم NFT را معرفی خواهیم کرد تا با آن ها بیشتر آشنا شوید. در صورتی که درباره هر یک از کاربرد های ذیل برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. اطمینان از اصالت محصول

شما می توانید از NFT ها برای اعتبار محصولی که خریداری می کنید استفاده کنید. از آنجایی که فناوری بلاکچین Blockchain همواره اطلاعات مربوط به محصول را ذخیره می کنید، می توان گفت که بررسی کمیاب بودن و همچنین اصالت به زودی در محصولات فیزیکی نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

NFT ها همچنین می توانند برای ذخیره اطلاعات در مورد فرآیند تولید محصول استفاده شوند. این موضوع باعث این می شود که مصرف کنندگان اطمینان حاصل کنند که همه چیز در فرآیند تولید به خوبی پیشرفت کرده است.

در حال حاضر، یکی از مشکلاتی که در جهان وجود دارد پخش محصولات غذایی تقلبی مثل مکمل و دارو ها می باشد. ان اف تی ها می توانند با پیگیری و همچنین ردیابی محصولات غذایی به حل این مشکل کمک بزرگی کنند. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم. تصویر کنید که NFT ها در این زمینه به شما کمک می کنند تا تنها با اسکن یک کد QR به راحتی از فرآیند تولید محصول و یا کل مسیر از تولید تا ارسال با خبر شوید.

با توجه به شفافیت هایی که در طول این مسیر صورت می گیرد، محصولاتی که به اشتباه ادعا می کنند که در یک کشور و یا شهر خاص تولید شده اند افشا می شوند چراکه شما می توانید با دریابی محصول متوجه شوید که محصول فوق در چه کشوری تولید شده است.

 1. سابقه های پزشکی و همچنین تأیید هویت

دفتر کل NFT امکان این را دارد که سابقه های پزشکی افراد مختلف را بدون اینکه اطلاعات آن ها در خطر بیفتد و یا فاش و یا دست‌کاری شود ذخیره کند. همان‌طور که اطلاع دارید و بارها اشاره کردیم، زمانی که در بلاکچین اطلاعات خود را ذخیره می کنید، دیگر نمی توان آن اطلاعات را دست‌کاری و یا ویرایش کرد.

برنامه های کاربردی NFT شیوه خاص برای کمک به متخصصان طراحی شده اند. یکی از این نمونه ها مدرک های تولد NFT است که می تواند توسط ارائه دهندگان بخش کودک برای نوزادان صادر شود. در نهایت انجام این کار باعث می شود تا هویت آن دسته از کودکان به صورت مادام العمر در بلاکچین ثبت و محفوظ باشد.

همچنین جز این موضوع، دفتر کل NFT روش های ایمن تری برای ذخیره داده های مهم و حساس پزشکی ارائه دهد. در کل باید عنوان کنیم که موارد استفاده از NFT در مسائل پزشکی بسیار است چراکه جز موارد فوق می توان از NFT در موارد دیگری مثل اطلاعات بیمارستان ها، شرکت های سلامت بیمه و… استفاده کرد.

 1. مدارک های علمی

ان اف تی ها راه بسیار خوبی برای نمایش اعتبار علمی هستند. شما می توانید با کمک NFT ها مدارک حضور، مدارک تحصیلی و همچنین سایز اطلاعات مهم را ارائه دهید. تمامی اطلاعات فوق در بلاکچین NFT ذخیره می شود و به همین دلیل همانند دیگر بخش ها نه می توان آن ها را تغییر داد و نه می توان هک کرد.

با توجه به صنعت رو به رشد NFT و همچنین پیشرفت تکنولوژی می توان گفت که احتمالاً در آینده دیگر صدور مدارک کاغذی کارساز نخواهد بود. با توجه به نوع کاربرد NFT ها، می توان به راحتی ان اف تی را جایگزین مدارک کاغذی کرد.

 1. صنعت گیمینگ

در حال حاضر، صنعت گیمینگ طرفداران بسیاری دارد. در حال حاضر، بازی های مختلفی در حوزه بلاکچین و ان اف تی ها فعالیت می کنند. هر یک از آن ها به نوعی از NFT در سیستم خود استفاده می کنند تا کاربران آن ها نیز بتوانند از این موضوع کسب درآمد کنند.

NFT ها راه دیگری را به توسعه دهندگان بازی می دهند تا برند خود را گسترش دهند و یک جریان برای درآمد ایجاد کنند. این موضوع، به گیمر ها انگیزه می دهند تا بازی های فوق را انجام دهند و از آن ها کسب درآمد کنند. اگر تا به حال به سراغ بازی های بلاکچینی رفته باشید، قطعاً با NFT بازی های بلاکچینی آشنا هستید. معمولاً در اکثر بازی ها شما می توانید NFT کسب کنید و یا اینکه باید یک NFT خریداری نمایید.

اگر برای کسب ان اف تی به سراغ بازی های معروف و معتبر بروید، دیگر نیازی به نگرانی درباره کلاه‌برداری نخواهید داشت چراکه هیچ واسطه ای در کار نیست. در بازی ها نیز اگر ان اف تی خرید و فروش شوند، همانند دیگر پلتفرم ها تراکنش بلافاصله در بلاکچین انجام می شود و کاربر می تواند از این که NFT از آن اوست موضوع اطمینان خاطر پیدا کند.

یکی از سؤالاتی که ممکن است در این بخش برایتان پیش بیاید این است که NFT ها در بازی ها شامل چه چیزهایی می شود؟ محصولات NFT در یک بازی می تواند شامل هر چیزی باشد. از املاک و مستغلات گرفته است تا آواتار، لباس، اسلحه و همچنین کارت. اینکه چه نوع NFT در بازی وجود دارد بستگی به آن گیم دارد.

برخی از NFT ها در صنعت گیمینگ قابلیت همکاری دارند. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که منظور از قابلیت همکاری چیست؟ هر بازی بلاکچینی بر روی یک بلاکچین ایجاد شده است. در حال حاضر، اکثر بازی ها بر روی بلاکچین اتریوم ایجاد شده اند اما بلاکچین های دیگری مثل ترون، ایاس و همچنین نئو نیز وجود دارند.

اگر بخواهیم به صورت ساده و قابل فهم قابلیت همکاری در NFT ها را بیان کنیم، این‌گونه باید بگوییم که منظور از این عبارت این است که بتوانید از یک NFT در یک و یا دو بازی و یا حتی بیشتر استفاده کنید. برای مثال اگر قرار است یک لباس برای آواتار خود خریداری کنید، بهتر است از پلتفرم هایی استفاده کنید که قابلیت همکاری دارند تا شما بتوانید از NFT خریداری شده در تمام پلتفرم ها استفاده کنید. معمولاً این نوع NFT ها ارزش بالایی دارند و نباید انتظار قیمت پایینی از آن ها داشته باشید.

 1. پیگیری آثار هنری

پس از هر جنگ و یا اتفاقات این‌چنینی، آثار هنری، هنرمندان زیادی از بین می رود. در صورتی که هنرمندان، آثار هنری خود را به NFT تبدیل کنند، دیگر موضوعات این‌چنینی نمی تواند برای آن ها مشکل ساز شود و هنر آن ها را از بین ببرد. همچنین جز این موضوع، NFT باعث می شود تا از تقلب آثار هنری نیز جلوگیری شود و با استفاده از ردیابی، آثار هنری تقلبی در گردش کاهش پیدا کند و یا به طور امل ریشه کن شود. جز موارد فوق، باید دزدی را نیز اضافه کنیم. با تبدیل آثار هنری به NFT دیگر نمی توان آن ها را دزدید.

اگر از موارد فوق فاکتور بگیریم، هنرمندان می توانند با تبدیل آثار خود به NFT از آن کسب درآمد کنند. در صورتی که شما هنرمند هستید و قصد تبدیل اثر هنری خود را به NFT دارید، می توانید سؤالات و مشکلات خود را از کارشناسان زوم ارز بپرسید.

 1. تهیه بلیت

تا به حال به این فکر کرده اید که وقتی به شهربازی می روید و بلیت یک دستگاه بازی را خریداری می کنید، به شما یک بلیت NFT تحویل بدهند؟ در آینده ای نزدیک احتمالاً باید شاهد تبدیل بلیت های کاغذی به NFT باشیم! برای مثال، کارت های پارکینگ عمومی را می توان به راحتی با بلیت های NFT جایگزین کرد و به آن‌ها شناسه منحصر به فردی اختصاصی داده شود.

این موضوع می تواند مشکلات مربوط به کلاه‌برداری را حل کند و مصرف کاغذ را کاهش دهد و به موجب موارد فوق هزینه ها را کاهش دهد. شاید برایتان در این بخش سؤال پیش بیاید که این موضوع چگونه می تواند بر روی مصرف کاغذ تأثیر بگذارد؟ زمانی که کارت های بلیت به NFT تبدیل شوند، دارندگان NFT به جای چندین نسخه از آن فقط به یک توکن نیاز دارند و این موضوع باعث می شود تا در مصرف کاغذ صرفه جویی شود. همین مفهوم می تواند درباره بلیت های اتوبوس، مترو و… نیز صدق کند.

 1. رای دادن

قبل از اینکه بخواهیم توضیحات این بخش را ذکر کنیم، خودتان تصور کنید که رای دادن با NFT ها ادغام شود. حال چه اتفاقاتی رخ می‌دهد و این موضوع باعث جلوگیری از چه مشکلاتی می شود؟

در اکثر کشور ها، افرادی که قصد دارند رای بدهند باید در هنگام مراجعه به ستادهای رای گیری برای رای دادن، کارت شناسایی و همچنین مدارک معتبر به همراه داشته باشند. حال اگر مدارک فوق همراه فردی نباشد، از حق رای محروم می شود. شاید تا به حال در هنگام رای گیری این مشکل نیز برای شما پیش آمده باشد.

اگر NFT ها با رای گیری ادغام شود، می توانند به حل این مشکل و همچنین مشکلات فوق کمک کنند چراکه هویت دیجیتال افراد دیگر نیازی به مدارک فیزیکی ندارد و آن ها می توانند به راحتی به مراکز رای گیری مراجعه کنند.

رای گیری به صورت NFT جز موارد فوق می تواند تقلب ها را نیز حذف کنند چراکه تمام رای ها می توانند به عنوان یک ان اف تی در بلاکچین ذخیره شوند و برای همیشه امن بمانند.

 1. زنجیره تأمین

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، در محصولات و همچنین صنایع غذایی، اطلاعات تأیید اینکه در کجا تولید شده است و از کجا آمده اند و همچنین از چه موادی تشکیل شده است و مواردی از این قبیل مشکل بزرگی دارند چراکه در حال حاضر تمام موارد فوق قابل تغییر است و می توان آن ها را به راحتی تغییر داد؛ اما با استفاده از بلاکچین و همچنین NFT ها می توان یک شناسه NFT به محصولات اضافه کرد که دیگر قابل دست‌کاری نباشد. این موضوع نمونه بارز یک NFT است که در کنار زنجیره تأمین کار می کند.

جز این موضوع، NFT ها می توانند به شرکت ها این توانایی را بدهند که محصولات خود را از تولید تا حمل و نقل و همچنین تحویل پیگیری کنند. این موضوع باعث می شود تا مشتریان متوجه شوند تا برای چه چیزی هزینه می کنند. یکی از سؤالاتی که ممکن است در این بخش برای شما ایجاد شود این است که چگونه می توان موارد فوق را از طریق NFT ردیابی کرد؟ زمانی که تمامی مراحل، از تولید تا تحویل در بلاکچین ثبت شوند، همان‌طور که اشاره شد، مشتریان و افراد مختلف می توانند از طریق شناسه های کالا مراحل تولید تا تحویل را پیگیری کنند. در نهایت این موضوع باعث می شود تا هیچ فرد و یا افرادی نتوانند اطلاعات را نیز تغییر دهند.

 1. ملکیت معنوی و همچنین اختراعات

NFT ها برای حفظ از مالکیت معنوی بسیار عالی هستند. توکن‌های NFT به کاربران این اجازه را می دهند که مالکیت خود را بر هر محتوایی ثابت کنند که در حال حاضر با ابزارهای سنتی قابل انجام نیست. با استفاده از NFT می توان ثابت کرد که صاحب یک اثر هنری در هر مقطع چه فردی بوده است. این موضوع حتی می تواند در ارزش یک NFT نیز تأثیر بسیاری داشته باشد.

در مورد اختراعات نیز این موضوع دقیقاً به همین شکل است. از NFT ها می توان برای حفظ و همچنین تأیید مالکیت نوآوری و یا اختراع استفاده کرد. جز این موضوع، NFT ها می توانند اطلاعات لازم را برای تأیید فراهم کنند.

با توجه به این موضوع، اگر به دنبال مالکیت معنوی آثار هنری خود هستید، می توانید همین حالا به سراغ NFT ها بروید و همچنین اگر محصولی را اختراع کرده اید، می توانید جز ثبت اختراع در دنیای واقعی، محصول خود را در صنعت NFT نیز ثبت کنید.

 1. کسب درآمد از NFT

با توجه به شرایط اقتصادی ایران، کاربران علاقه مند به حوزه NFT می توانند به راحتی از راه های مختلف از صنعت ان اف تی کسب درآمد کنند. در حال حاضر راه های بسیاری برای کسب درآمد از NFT وجود دارد. در صورتی که با روش های فوق آشنا نیستید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله کسب درآمد از NFT مراجعه کنید. در مقاله فوق ما به صورت کامل و جامع به انواع روش های کسب درآمد از NFT اشاره کرده ایم.

جز ایران، با توجه به پیشرفت های حوزه NFT کسب درآمد از طریق NFT در تمام دنیا رایج است. اگر به سراغ مارکت پلیس های ان اف تی موجود بروید، مشاهده می کنید که هر فردی با هر ملیتی در حال کسب درآمد از این صنعت می باشد.

یکی از سؤالاتی که ممکن است در این بخش برای شما ایجاد شود این است که آیا کسب درآمد از NFT سخت است؟

همان‌طور که گفتیم، راه های زیادی برای کسب درآمد از NFT وجود دارد. در بین تمامی روش های موجود، هم روش های سخت و هم روش های آسان وجود دارد؛ اما اینکه شما به کدام روش علاقه مند هستید را باید خودتان انتخاب کنید و ببینید که کسب درآمد از روش مورد نظر شما چقدر سخت می باشد!

در حال حاضر، برخی از راه های کسب درآمد از NFT که بیشتر در بین کاربران ایرانی طرفدار دارند عبارت اند از: خرید و فروش NFT، دریافت NFT به صورت رایگان از بازی های بلاکچینی، شرکت در ایردراپ های NFT، کسب درآمد از اجاره NFT و… . در صورتی که درباره هر یک از روش های کسب درآمد سؤالی برایتان ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. املاک و مستغلات

در آخر قصد داریم تا به سراغ املاک و مستغلات برویم و کمی در این رابطه صحبت کنیم. در همین ابتدای توضیحات باید بگوییم که NFT ها و املاک و مستغلات برای یکدیگر ساخته شده اند. از NFT ها می توان برای انتقال اسناد و همچنین ارائه مدارک مالکیتی و حتی پیگیری تغییرات ارزش ملک در طول زمان استفاده کرد. برای اینکه ارتباط املاک و مستغلات با NFT ها را بهتر درک کنید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

تصویر کنید که قصد دارید تا یک ملکی در دنیای واقعی خریداری کنید. حال برای اینکه به املاک بروید تا بتوانید خانه را ببینید، تنها با چند کلیک مشاهده کنید که ملک چه زمانی ساخته است و اولین مالک آن چه کسی بوده است؟ همچنین می توانید ببیند که ملک چه تغییراتی کرده است و یا اینکه چگونه ساخته شده است؟ موارد فوق تنها یک مثال بود از اینکه شما چگونه می توانید از املاک و مستغلات در NFT ها استفاده کنید. قطعاً در این زمینه جای پیشرفت های زیادی وجود دارد و آینده شاهد آن ها خواهیم بود.

 1. حمایت های نمادین

یکی دیگر از کاربرد های NFT حمایت های نمادین از گروه ها و یا اتفاقات خاص می باشد. برای مثال گروهی با استفاده از طراحی یک NFT حمایت خود را از توانمند سازی زنان و همچنین جنگ اوکراین اعلام کردند. جز این مثال، برای درک بهتر می توانیم به یک کالکشن دیگر ان اف تی به نام Pixxtasy اشاره کنیم. این کالکشن در حمایت به ترک اعتیاد منتشر شد که در واقع یک نوع ان اف تی برای نشر اقدامات ضد اعتیاد به مواد مخدر می باشد.

 1. امور مالی

امور مالی نیز تقریباً همانند کسب درآمد از NFT می باشد. شما می توانید به راحتی با استیکینگ و یا شرکت در Liquidity از NFT ها درآمد داشته باشید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم. شما می توانید در پلتفرم های مختلفی که استیکینگ NFT را ارائه می دهند شرکت کنید. معمولاً روند فعالیت در این نوع از پلتفرم ها به این شکل است که شما مقداری از توکن های خود را برای مدت مشخصی در استخر مد نظر قفل می کنید و در آخر به ازای مقدار توکن و همچنین مدت استیکینگ، به شما NFT اهدا می شود. حال شما می توانید این NFT ها را بفروشید و درآمد کسب کنید.


چگونه افراد مختلف می توانند از NFT ها برای منافع خود یا کسب و کارشان استفاده کنند؟

چگونه افراد مختلف می توانند از NFT ها برای منافع خود یا کسب و کارشان استفاده کنند
چگونه افراد مختلف می توانند از NFT ها برای منافع خود یا کسب و کارشان استفاده کنند

کاربران فعال در این حوزه و یا دیگر افراد می‌توانند از NFT برای نشان دادن مالکیت دارایی‌های دیجیتال مانند آثار هنری، موسیقی یا ویدیوها استفاده کنند. همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم این موضوع به کاهش دزدی های هنری و همچنین افزایش شفافیت در کار کمک می کند. همچنین جز موارد فوق NFT ها همچنین می توانند برای نشان دادن مالکیت دارایی های فیزیکی مانند اتومبیل یا املاک و مستغلات استفاده شوند. برای مثال اگر شغل شما خرید و فروش خانه و یا… است، می توانید همان‌طور که گفتیم مدارک خانه و… را به NFT تبدیل کنید.

اگر از موارد گفته شده در این بخش فاکتور بگیریم، کسب و کارها نیز می توانند از NFT برای نشان دادن مالکیت محصولات یا خدمات خود استفاده کنند. این به کسب و کارها اجازه می دهد تا با فروش NFT به مشتریان، جریان درآمد جدیدی ایجاد کنند. NFT ها همچنین می توانند برای نشان دادن امتیازات وفاداری یا پاداش هایی استفاده شوند. در کل باید بگوییم که NFT ها یک بازار جدید برای این دارایی ها ایجاد می کند و می تواند به افراد کمک کند تا از آن‌ها به روش های جدید درآمد کسب کنند.


سؤالات متداول

با مطالعه این مقاله شاید برایتان سؤالاتی ایجاد شود. به همین دلیل در این بخش قصد داریم تا به چند سؤال مهم و پرتکرار پاسخ دهیم. در صورتی که سؤال های شما جزء سؤالات ذیل نبود، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

 1. آیا مردم عادی می توانند NFT ایجاد کنند؟

بله. هر فردی که بخواهد می تواند یک NFT ایجاد کند. برای ایجاد یک ان اف تی نیاز به دانش تخصصی و یا … ندارید چراکه بدون داشتن هر دانشی می توانید به راحتی NFT مورد نظر خود را ایجاد و سپس از آن استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید تا برای کسب درآمد یک NFT ایجاد کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله آموزش ساخت NFT در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع طریقه ساخت ان اف تی را آموزش داده ایم.

 1. آیا NFT یک فناوری است؟

توکن غیر قابل تعویض (NFT) یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد است که نشان دهنده مالکیت اقلام دنیای واقعی مانند هنر، کلیپ های ویدیویی، موسیقی و موارد دیگر است. NFT ها از فناوری بلاک چین استفاده می کنند که ارزهای دیجیتال را تقویت می کند، اما باید توجه داشته باشید که ان اف تی ها یک ارز نیستند.

 1. آیا ان اف تی ها سرمایه گذاری مناسبی هستند؟

بازار NFT در سال ۲۰۲۱ رونق یافت و طرفداران بسیاری پیدا کرد و هنوز هم علاقه به این صنعت وجود دارد و حتی افزایش نیز یافته است. بر اساس اطلاعات Chainalysis، کلکسیونرها در سال ۲۰۲۲ بیش از ۳۷ میلیارد دلار دارایی را وارد بازار NFT ها کردند.

 1. هنرمندان چگونه می توانند یک NFT رایگان ایجاد کنند؟

فرقی نمی کند که شما هنرمند هستید و یا یک فرد عادی. همان‌طور که در اولین سؤال پاسخ دادیم، شما می توانید به راحتی با مراجعه به یکی از مارکت پلیس ها ان اف تی مورد نظر خود را بسازید و از آن کسب درآمد کنید. انجام این کار بدون هرگونه دانش برنامه نویسی قابل انجام است.

 1. چگونه می توان یک محصول غذایی را از تولید تا ارسال ردیابی کرد؟

توجه داشته باشید مواردی که پیش‌تر گفته شد، حتماً به این معنا نیست که در حال حاضر اجرا شده باشد و یا اینکه بتوانید از آن استفاده کنید. برای مثال در حال حاضر در هیچ کجای دنیا اینکه شما بتوانید یک محصول غذایی را تنها با یک شناسه ردیابی کنید پیاده سازی نشده است چراکه زیرساخت های این موضوع در حال حاضر آماده نیست.

تمامی موارد گفته شده، در آینده به مرور با پیشرفت صنعت NFT قابل رخ دادن است اما نباید عجله کرد و باید صبر داشته باشید. قطعاً در صورتی که کاربرد های فوق دهد، این موضوع در همه جای دنیا سر و صدا خواهد کرد.


اینفوگرافیک کاربرد های NFT

اینفوگرافیک کاردبرهای NFT
اینفوگرافیک کاردبرهای NFT

سخن آخر درباره کاربردهای NFT

اگر این مقاله را تا به این بخش با دقت مطالعه کرده باشید، با ۱۳ کاربرد مهم NFT آشنا شدید. توجه داشته باشید که کاربردهای NFT هنوز در مراحل ابتدایی خود هستند، اما به وضوح مشاهده می کنید که نه تنها صنعت گیمینگ و یا هنر، بلکه افرادی که زندگی روزمره خود را انجام می دهند نیز از NFT ها استفاده می کنند. ان اف تی ها علاوه بر سهولتی که برای استفاده از بسیاری از امکانات ایجاد می کنند در افزایش شفافیت در معاملات نیز بسیار تأثیر گذار هستند.

در کل درباره کاربرد NFT ها باید بگوییم که ان اف تی ها به تشخیص اصل کمک می کنند و به جعل پایان می دهند. در صورتی که درباره یکی از کاربرد های فوق و یا هر موضوع دیگری برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 

ممنون از اینکه تا پایان “کاربرد های NFT” همراه ما بودید.

 

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

20 دیدگاه دربارهٔ «کاربرد های NFT | معرفی مهم ترین کاربرد های NFT;

 1. چقدر خوب بود مقاله…من تو بخش کمک به کودکان بی سرپرست کمک میکنم، فکر میکنم با Nft ها بتونیم مبالغ بیشتری براب بچه ها جمع اوری کنیم و یا اینکه حداقل برای ایندشون سرمایه گذاری کنیم
  من چطوری میتونم مشاوره بگیرم ازتون؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده