لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

هشدارهای مدیر عامل بایننس، دور جدیدی از حملات فیشینگ برای کاربران FTX در حال انجام است

هشدارهای مدیر عامل بایننس، دور جدیدی از حملات فیشینگ برای کاربران FTX در حال انجام است

هشدارهای مدیر عامل بایننس، دور جدیدی از حملات فیشینگ برای کاربران FTX در حال انجام است

به گزارش زوم ارز، Changpeng ‘CZ’ Zhao، مدیر عامل صرافی رمزنگاری Binance، به پلتفرم X رفت تا به کاربران در مورد موارد جدید هشدار دهد. در حال حاضر دورهای تهدید فیشینگ برای کاربران پلتفرم منحل شده FTX در حال انجام است.

هشدارهای ارائه شده توسط Changpeng Zhao

ژائو تاکید کرد که این حملات با نشت داده های اخیر از Kroll مرتبط بوده و به نظر می رسد با تعویض سیم کارت در حساب یک کارمند تسهیل شده است. مدیر عامل Binance اضافه کرد که کاربران وام دهنده برجسته رمزنگاری Blocki و صرافی Genesis ورشکسته نیز مستعد حملات جدید فیشینگ هستند.

ژائو گفت که افزایش فعلی حملات فیشینگ که کاربران FTX را هدف قرار می‌دهند، مستقیماً به نشت داده‌های عامل ادعاهای ورشکستگی FTX، Kroll، مرتبط است. اظهارات مدیر عامل تنها چند روز پس از آن است که FTX اعلام کرد نماینده ادعاهایش، کرول، دچار نقض امنیت سایبری شده است و اطلاعات غیرحساس مشتریان برخی از مدعیان در پرونده ورشکستگی در حال انتظارش را افشا می کند. span>

در حالی که ماهیت دقیق حمله در آن زمان بیان نشده بود، ژائو فاش کرده است که تعویض سیم کارت در حساب یکی از کارکنان نقشی اساسی در این حادثه اخیر داشته است. تعویض سیم کارت یک استراتژی مضر است که در آن مهاجمان ارائه دهندگان تلفن همراه را گمراه می کنند تا شماره تلفن قربانی را به دستگاهی که توسط آنها کنترل می شود منتقل کنند.

این به مهاجمان اجازه می‌دهد تا کدهای احراز هویت و سایر اطلاعات حساس مرتبط با شماره تلفن قربانی را بدست آورند و اقدامات امنیتی مانند احراز هویت دو مرحله‌ای را دور بزنند. همانطور که دیروز گزارش توسط Coingape گزارش شد، FTX همچنین FTX را مجبور به تعلیق فعالیت در پورتال ادعاهای خود کرده است.

تهدیدهای حمله فیشینگ

مدیر عامل Binance اضافه کرد که کاربران باید اقدامات پیشگیرانه ای برای محافظت از خود در برابر حملات فیشینگ انجام دهند. نگرانی ژائو ممکن است از این واقعیت ناشی شده باشد که حملات فیشینگ یکی از فریبکارانه ترین تهدیدات در چشم انداز دیجیتال است.

مجرمان سایبری از فریب و دستکاری روانی برای متقاعد کردن کاربران ناآگاه به افشای اطلاعات حساس از رمزهای ورود به سیستم گرفته تا اطلاعات مالی استفاده می کنند. این حملات می‌توانند فاجعه‌بار باشند و منجر به سرقت هویت، ضرر مالی و دسترسی غیرقانونی به حساب‌های حساس شوند.

با این حال، کاربران می‌توانند محیط دیجیتالی امن‌تری را برای خود ایجاد کنند و با اطلاع‌رسانی، هوشیاری و اتخاذ تدابیر امنیتی قوی، به دفاع گسترده‌تر در برابر مجرمان سایبری کمک کنند.


منبع: coingape.com

حامد محمدی فر
حامد محمدی فر
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده