آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

روش‌های جدید لایه ۲: بررسی و مقایسه رمزارزهای بلاست، استارک‌نت، زدکی‌سینک و منتا

روش‌های جدید لایه 2: بررسی و مقایسه رمزارزهای بلاست، استارک‌نت، زدکی‌سینک و منتا

روش‌های جدید لایه ۲: بررسی و مقایسه رمزارزهای بلاست، استارک‌نت، زدکی‌سینک و منتا

به گزارش زوم ارز، بر اساس اطلاعات Token Unlocks، پروژه جدید رمزنگاری Blast به دلیل تخصیص بالای توکن‌ها در جامعه توجه‌ها را به خود جلب کرده است.

ردیاب تخصیص قابل توجه توکن‌های BLAST را که تیم پروژه برای اعضای جامعه رزرو کرده است، برجسته کرد. این نوشتار یک تجزیه و تحلیل مقایسه‌ای ارائه می‌دهد که از آن‌ها از Blast همچنین سه پروژه جدید دیگر به نام‌های Starknet (STRK)، zkSync (ZK) و Manta Network (MANTA) استفاده می‌کند.

از منظر توزیع در جامعه، zkSync با ۶۷% رتبه برتری دارد، و پس از آن Blast با ۵۰% در رتبه بعدی قرار دارد. در حالی که شبکه Manta 36٪ از واحدهای توکن خود را به اعضای جامعه اختصاص داده است، تخصیص Starknet نیز نصف این میزان و فقط ۱۸٪ را تخصیص داده است.

به ویژه، از توکن‌های رزرو شده برای جامعه برای تحریک رشد اکوسیستم و پاداش دادن به ارائه‌دهندگان نقدینگی استفاده می‌شود. کمپین‌های Airdrop نیز معمولاً از این تخصیص بهره می‌برند. نمودار مربوط نشان می‌دهد که اکثر این پروژه‌ها قفل تخصیص‌های خود به جامعه را باز کرده‌اند، به‌جز Manta Network.

راه حل های جدید لایه 2: مقایسه Tokenomics Blast، Starknet، zkSync و Manta

با توجه به میزان توکن‌های ذخیره شده، zkSync از سایر پلتفرم‌ها با تخصیص صفر مشخص در برهه خود برتری دارد. به عنوان نمونه، در این رده Starknet با ۳۲% تخصیص ذخیره، پیشتاز است، در حالی که Manta Network و Blast به ترتیب دارای ۱۴% و ۸% هستند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

در حوزه تخصیص به سرمایه گذاران خصوصی، Manta Network با ۲۴ درصد بالاترین تخصیص را دارد، در حالی که Starknet با ۱۹ درصد در رتبه دوم قرار دارد. از سوی دیگر، Blast و zkSync کمترین میزان تخصیص را دارند و هر کدام ۱۷ درصد از منابع توکن خود را به سرمایه گذاران خصوصی اختصاص می‌دهند. آنچه حائز اهمیت است، اختصاص ذخیره‌ی Starknet به‌طور کامل تکمیل شده است.

درباره اختصاص توکن به اعضای تیم و بنیانگذاران، Starknet با ۳۱ درصد به عنوان اولین گزینه در این لیست قرار دارد. سپس Blast با ۲۶ درصد، Manta Network با ۱۸ درصد و zkSync با ۱۶ درصد می‌آیند. از بین این چهار پروژه، تنها Manta Network منابع قابل توجهی را به سرمایه‌گذاران عمومی اختصاص داده است، در حالی که سایر پروژه‌ها این امر را انجام نداده‌اند.

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده