آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ظهور دوباره نهنگ مرموز بیت کوین: انتقال ۱۰۰۰ بیت کوین از آدرس‌های دوره ۲۰۱۰😯

نهنگ مرموز بیت کوین دوباره ظاهر شد، 1000 بیت کوین به ارزش 41 میلیون دلار را از آدرس های دوره 2010 منتقل کرد

ظهور دوباره نهنگ مرموز بیت کوین: انتقال ۱۰۰۰ بیت کوین از آدرس‌های دوره ۲۰۱۰

به گزارش زوم ارز، یک نهنگ برجسته بیت کوین که از سال ۲۰۲۱ از سایه بیرون آمده است، به تازگی ۲۰ پاداش بلوک را به ارزش ۴۱.۸۷ میلیون دلار بر اساس نرخ تبدیل فعلی، که معادل ۱۰۰۰ بیت کوین است، منتقل کرده است. این فعالیت جدید نیست برای این نهنگ، زیرا قبلاً در طی دوره ۲۰۱۰ تعدادی تراکنش مشابه با مجموعه‌هایی از ۲۰ پاداش بلوک را در چندین دوره در اواخر سال ۲۰۲۰ و تا سال ۲۰۲۱ انجام داده است، در زمانی که روند صعودی بیت کوین در حال آغاز بود.

نهنگ گریزان بیت کوین ۱۰۰۰ بیت کوین را از کیف پول های ده ساله جابجا کرد

احتمال زیادی وجود دارد که این نهنگ همان بیت کوینر اولیه ای باشد که Bitcoin.com News در سال ۲۰۲۰ شناسایی کرد. این موجودیت آخرین بار زمانی مشاهده شد که بیت کوین در نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود رسید و از آن زمان دیگر بازگشت نکرده است. در آن زمان خاص، نهنگ مجموعه‌ای از ۲۰ پاداش بلوک، مجموعاً ۱۰۰۰ بیت کوین را منتقل کرد، که همگی از کیف پول‌هایی که در آگوست، سپتامبر، اکتبر و نوامبر سال ۲۰۱۰ ایجاد شده بودند. پیروی از همان روش.

این الگوی تکرارشونده شامل مقدار یکسانی از پاداش‌های بلاک شده در هر نمونه، ادغام آنها در یک آدرس P2SH و یکنواختی تاریخ ایجاد آدرس‌های بیت‌کوین است. این یک فرض معقول است که کاربر یک ماینر بوده است که تعداد قابل توجهی بیت کوین در ماه های آخر سال ۲۰۱۰ جمع آوری کرده است. بین پایان سال ۲۰۲۰ و مارس ۲۰۲۱، Bitcoin.com همان نهنگ را ردیابی کرد که بیش از ۱۰۰۰۰ بیت کوین را با استفاده از یکسان خرج کرده بود. روش های خرج کردن پس از مشاهده قبلی نهنگ، ۱۳۰۰۰ بیت کوین خرج کرده بود و با آخرین اقدام خود، این رقم به ۱۴۰۰۰ بیت کوین افزایش یافت.

قابل توجه است که این نهنگ معمولاً هنگامی که قیمت بیت کوین در مسیر صعودی قرار می گیرد، رشته های پاداش ۲۰ بلوکی را بسیج می کند. این مشاهدات برای آخرین تراکنش ها صادق است، زیرا ارزش بیت کوین نزدیک به مرز ۴۲ هزار دلار باقی مانده است. علاوه بر این، مشخص نیست که آیا این وجوه صرفاً بین کیف پول منتقل شده یا واقعاً فروخته شده است. طبق گفته Blockchair.com، مشابه هزینه‌های گذشته، آخرین انتقال پاداش ۲۰ بلوکی نهنگ، حریم خصوصی کمی داشت. هزینه مشترک متوجه شد، این یک جارو بود، و آدرس‌های منطبق نیز در بین ۲۰ انتقال شناسایی شدند.

Bitcoin.com News از سال 2020 در 14 موقعیت مختلف این نهنگ را در تاریخ 3/11/20 – 10/11/20 – 11/7/20 – 11/8/20 – 12/27/20 – صید کرده است. 1/3/21 – 1/10/21 – 1/25/21 – 2/28/21 – 3/23/21 – 6/9/21 – 11/10/21 – 11/12/21 – 12/ 4/23.
Bitcoin.com News از سال ۲۰۲۰ در ۱۴ موقعیت مختلف این نهنگ را در تاریخ ۳/۱۱/۲۰ – ۱۰/۱۱/۲۰ – ۱۱/۷/۲۰ – ۱۱/۸/۲۰ – ۱۲/۲۷/۲۰ – صید کرده است. ۱/۳/۲۱ – ۱/۱۰/۲۱ – ۱/۲۵/۲۱ – ۲/۲۸/۲۱ – ۳/۲۳/۲۱ – ۶/۹/۲۱ – ۱۱/۱۰/۲۱ – ۱۱/۱۲/۲۱ – ۱۲/ ۴/۲۳.

احتمال زیادی وجود دارد که این موجودیت نهنگ، که در سال ۲۰۲۰ توسط Bitcoin.com News شناسایی شده است، همان بیت کوینر اولیه باشد. این موجودیت آخرین بار در نوامبر ۲۰۲۱ دیده شد و از آن زمان به بالا‌ترین حد خود بیت کوین رسیده و دیگر برنگشته است. در آن زمان، نهنگ ۲۰ پاداش بلوک را که در کیف پول‌هایی که در آگوست، سپتامبر، اکتبر و نوامبر سال ۲۰۱۰ ایجاد شده بودند، منتقل کرد. این الگوی تکرارشونده شامل مقدار یکسانی از پاداش‌های بلاک شده در هر نمونه است و آنها را در یک آدرس P2SH ادغام می‌کند و تاریخ ایجاد آدرس‌های بیت‌کوین نیز یکنواخت است. این نشان می‌دهد که کاربری به نام نهنگ، به طور قابل توجهی بیت کوین در آخرین ماه‌های سال ۲۰۱۰ جمع آوری کرده است. بین پایان سال ۲۰۲۰ و مارس ۲۰۲۱، Bitcoin.com همان نهنگ را ردیابی کرد که بیش از ۱۰،۰۰۰ بیت کوین را با استفاده از روشی مشابه خرج کرده بود. در اقدامات بعدی، این نهنگ حدود ۱۳،۰۰۰ بیت کوین را خرج کرده و با آخرین اقدام خود این رقم به ۱۴،۰۰۰ بیت کوین افزایش یافته است.

توجه کنید که این نهنگ معمولاً هنگامی که قیمت بیت کوین در حال صعود است، رشته‌های پاداش ۲۰ بلوکی را انتقال می‌دهد. این مشاهدات برای آخرین تراکنش‌ها صحت دارند، زیرا ارزش بیت کوین به نزدیکی ۴۲ هزار دلار باقی مانده است. همچنین، نمی‌توان قطعی بود که آیا این وجوه صرفاً بین کیف پول‌ها منتقل شده است یا واقعاً فروخته شده است. بر اساس گفته Blockchair.com، همچنین، هزینه‌های انتقال آخرین ۲۰ بلوک نهنگ حداقل حریم خصوصی را داشت. هزینه مشترک شناسایی شد و این نشان می‌دهد که آن یک جارو بوده است و آدرس‌های متناظر نیز در بین ۲۰ انتقال شناسایی شده‌اند.

نظر شما در مورد نهاد ماینینگ سال ۲۰۱۰ که ۲۰ پاداش بلاک را با ۱۰۰۰ بیت کوین به صورت رشته ای خرج کرده است، چیست؟ نظر خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.


منبع: news.bitcoin.com

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده