لایت فارکس

کیف پول مون Muun | آموزش کیف پول مون Muun

کیف پول مون Muun

آموزش کیف پول مون Muun، شبکه لایتنینگ یکی از شبکه هایی است که شما می توانید در سریع ترین زمان و بدون کارمزد رمز ارز بیت کوین را انتقال دهید. حال شاید به این فکر کنید که در این مقاله قصد داریم تا درباره شبکه لایتنینگ صحبت کنیم اما این‌طور نیست! در این مقاله قصد معرفی و آموزش کامل و جامع کیف پول مون یا Muun را داریم.

این ولت از شبکه لایتنینگ بیت کوین پشتیبانی می کند و شما می توانید به راحتی با آن کار کنید و یا رمز ارز های خود را انتقال دهید. ممکن است در رابطه با این ولت سؤالات مختلفی برای شما پیش بیاید؛ در ادامه به صورت کامل به تمامی سؤالات احتمالی شما پاسخ خواهیم داد و همچنین این ولت را نیز معرفی می کنیم.

اگر قصد دارید تا بیت کوین را بدون پرداخت کارمزد و یا با کمترین مقدار کارمزد انتقال دهید، حتماً این مقاله را تا انتها دنبال کنید. چرا که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد چگونه از شبکه لایتنینگ در این ولت استفاده کنید.

نیم نگاهی به کیف پول MUUN

نیم نگاهی به کیف پول MUUN
نیم نگاهی به کیف پول MUUN

کیف پول نرم افزاری مون یک ولت ساده ولی قدرتمند است! دقیقاً همانند بیت کوین! این شعاری است که اگر به سایت رسمی این ولت مراجعه کنید با آن روبه‌رو می شوید. شما در این کیف پول می توانید تنها ارز دیجیتال بیت کوین را در تمامی مقادیر ذخیره سازی کنید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که منظور از تمامی مقادیر چیست؟ برای مثال شما می توانید در این ولت تمامی واحد های بیت کوین را از جمله میلی بیت کوین، میکرو بیت کوین، ساتوشی و یا یک بیت کوین را ذخیره کنید.

خوشبختانه کیف پول مون رابط کاربری آسانی دارد. شما می توانید به راحتی آن را ایجاد و همچنین از آن نیز استفاده کنید. قابلیت های این ولت نسبت به مشخصاتی که دارد متوسط است و چهره آن چندان حرفه ای نیست.

یکی از ویژگی هایی که این کیف پول دارد، این است که شما می توانید در ۳ حالت مجزا برای ولت خود بک اپ تهیه کنید تا اگر به هر دلیلی ولت خود را از دست دادید، مشکلی برای دارایی شما پیش نیاید. این ۳ حالت عبارت اند از:

 • تهیه بک اپ از طریق ایمیل

برای اینکه بتوانید از این طریق بک آپ خود را تهیه کنید، نیاز به یک ایمیل دارید. متأسفانه اگر از این طریق برای بک آپ گیری اقدام کنید، ممکن است در آینده دچار مشکلات امنیتی شوید. چراکه اگر ایمیل شما هک شود، عملاً ولت شما نیز هک شده است چراکه می توانند به راحتی به ولت شما دسترسی پیدا کنند. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید از این روش بک اپ تهیه کنید.

 • ایجاد بک آپ جایگزین

با انتخاب این نوع بک اپ شما یک عبارت ۳۲ کلمه ای دریافت می کنید. حال باید تمامی عبارات را یادداشت و در مکان های معتبر از آن نگه داری کنید. این نوع از بک اپ گیری دقیقاً همانند باقی ولت ها می باشد؛ اما در این قسمت یک تفاوت کوچکی وجود دارد و این است که عبارات بازیابی این ولت متشکل از اعداد و حروف می باشد. به هیچ عنوان نباید شما این کد را در اختیار دیگران قرار دهید چراکه با انجام این کار تمام سرمایه شما از بین خواهد رفت.

 • ساخت کیت اورژانسی

شاید با خود فکر کنید که اگر یک روزی کیف پول ها خبر از پایان فعالیت خود بدهند، چگونه می توانیم دارایی هایمان را خارج کنیم؟ اگر این اتفاق رخ دهد، در ولت نرم افزاری مون شما می توانید با استفاده از کیت اورژانسی ولت خود را بازگردانی کنید. با انجام این کار چه در صورتی که ولت از بین برود و چه در صورتی که فعالیت این ولت به پایان برسد، شما می توانید دارایی های خود را بازیابی کنید. امکان ذخیره سازی کیت اورژانسی تنها در فضاهای ابری امکان پذیر است. اگر فردی مبتدی هستید و از فضا های ابری اطلاعاتی ندارید بهتر است درباره Google Drive کمی اطلاعات به دست بیاورید.

ما درباره تمامی مراحل بازیابی به شما در ادامه توضیح خواهیم داد پس نگران نباشید و ادامه این مقاله را دنبال کنید. توسعه دهندگان این ولت مدعی هستند که کیف پول نرم افزاری مون Muun یک ولت غیر حضانتی است. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که ولت غیر حضانتی چیست؟

منظور از کیف پول های غیر حضانتی یا Non Costudial این است که توسعه دهندگان بازی هیچ دسترسی به دارایی و یا عبارات بازیابی شما ندارند و می توانید با خیال راحت رمز ارز های خود را ذخیره سازی کنید.

تمامی کلید های خصوصی و همچنین رمز های عبور ولت شما در سرور های بازی ذخیره نمی شود بلکه تمام آن ها در تلفن همراه کاربر نگهداری می شود. حال که صحبت از امنیت و همچنین تلفن همراه شد، ممکن است دو سؤال بسیار مهم برایتان پیش بیاید که در بخش های بعدی به این دو سؤال پاسخ خواهیم داد. در ادامه همراه ما باشید.


آموزش ویدیویی کیف پول مون MUUN


نگاهی به امنیت کیف پول نرم افزاری مون MUUN

نگاهی به امنیت کیف پول نرم افزاری مون MUUN
نگاهی به امنیت کیف پول نرم افزاری مون MUUN

برای هیچ ولتی نمی توان سطح امنیتی تعریف کرد حتی توسعه دهندگان آن نیز نمی توانند یک سطح مشخصی تعیین کنند. تنها می توانند توضیحاتی بابت برقراری امنیت به کاربران دهند تا افرادی که قصد استفاده از ولت دارند تا حدودی در جریان باشند. خوشبختانه طبق گزارش‌های ارسالی، این ولت مناسب است و شما می توانید از آن استفاده کنید اما اگر قصد دارید تا دارایی زیادی از بیت کوین را در این ولت قرار دهید، بهتر است محتاطانه عمل کنید تا سرمایه شما از دست نرود. همان‌طور که مطالعه کردید این ولت غیر حضانتی است و توسعه دهندگان هیچ دسترسی به عبارات بازیابی و همچنین موارد دیگر شما ندارند.

احتمالاً تابه‌حال عبارت چند امضایی بودن ولت را شنیده اید. کیف پول مون یک ولت چند امضایی است چراکه به شما این امکان را می دهد تا برای انجام تراکنش ۲ تأییدیه داشته باشید. این موضوع سبب می شود تا امنیت شما بالاتر برود. به همین دلیل نمی توانیم با داشتن امکاناتی امثال این قابلیت، کمی به امنیت این ولت امیدوار باشیم.

اگر تابه‌حال مقالات معرفی کیف پول های سایت زوم ارز را مطالعه کرده باشید، به دلیل تأکید های فراوان، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا کیف پول مون از احراز هویت دو عاملی پشتیبانی می کند؟ بله این ولت قابلیت فعال‌سازی احراز هویت دو عاملی دارد اما نه برای ورودی ولت بلکه برای بازیابی از طریق ایمیل!

اگر در بخش بک اپ گیری ایمیل را انتخاب کنید، برای اینکه امنیت شما کمی افزایش پیدا کند، شما می توانید از احراز هویت دو عاملی گوگل آتینتیکیتور یا Google Authenticator استفاده کنید. البته همان‌طور که ما گفتیم، در کل بک اپ گیری از طریق ایمیل را به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم و همچنین نخواهیم کرد.

یکی از سؤالاتی که در این قسمت امکان دارد برای خیلی از کاربران پیش بیاید این است که آیا این ولت برای کاربران ایرانی مناسب می باشد؟ با توجه به تحریم‌های ایران، خوشبختانه کاربران ایرانی منع دسترسی به این ولت را ندارند و می توانند به راحتی از این ولت استفاده کنند و بیت کوین های خود را در آن نیز ذخیره نمایند. لازم به ذکر است که به همین دلیل، برای ورود به این ولت نیازی به نرم افزار های تغیر ای پی ندارید و می توانید بدون نرم افزار های تغییر ای پی از این ولت استفاده کنید.


سیستم عامل های کیف پول نرم افزاری MUUN

سیستم عامل های کیف پول نرم افزاری MUUN
سیستم عامل های کیف پول نرم افزاری MUUN

این ولت تنها برای سیستم عامل های موبایلی توسعه داده شده است. در کل باید بگوییم که شما از این ولت نمی توانید در سیستم عامل های کامپیوتری استفاده کنید حتی به صورت افزونه و یا تحت وب!

اگر کاربر سیستم عامل اندروید هستید، می توانید با مراجعه به فروشگاه گوگل پلی یا Google play نرم افزار این سیستم عامل را دانلود کنید. شاید با خود فکر کنید که این ولت از سیستم عامل IOS پشتیبانی نمی کند اما این‌طور نیست!

اگر به App Store مراجعه کنید، می توانید به راحتی نرم افزار این ولت را دانلود و سپس از آن استفاده نمایید. این ولت برای تمامی سیستم عامل ها رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه ندارید. توجه داشته باشید که اگر فردی قصد فروش این ولت را به شما داشت، به مسئله دار بودن قضیه باید شک کنید. لازم به ذکر است که این ولت هیچ پرداخت درون برنامه ای نیز ندارد و یاد به این موضوع مهم نیز توجه کنید.

برای دانلود نرم افزار های این ولت بهتر است به سایت رسمی Muun مراجعه کنید. در این سایت می توانید به راحتی با مراجعه به استور هر سیستم عامل، نرم افزار کیف پول مون را دانلود و سپس آن را نصب کنید. در بخش بعدی مقاله که معرفی سایت این ولت می باشد، شما می توانید بخش دانلود را مشاهده کنید.


بررسی سایت رسمی کیف پول مون یا MUUN

بررسی سایت رسمی کیف پول مون یا MUUN
بررسی سایت رسمی کیف پول مون یا MUUN

۲حال که تا حدودی با کیف پول نرم افزاری مون آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که سری به سایت رسمی این ولت بزنیم. در سایت رسمی کیف پول مون شما می توانید با اطلاعات مختلفی آشنا شوید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که استفاده از سایت و همچنین این ولت نیاز به نرم افزار تغییر ای پی دارد؟

خیر شما هیچ نیازی به نرم افزار تغییر ای پی ندارید و می توانید به راحتی و بدون استفاده از این گونه نرم افزارها در این ولت فعالیت کنید. پس از جستجوی آدرس سایت رسمی این ولت با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید.

سایت رسمی کیف پول مون
سایت رسمی کیف پول مون

همان‌طور که در اول توضیحات ولت گفتیم، به محض ورود به سایت رسمی این کیف پول با شعار (ساده و قدرتمند درست مثل بیت کوین) رو به رو می شوید. در این قسمت شما می توانید با کلیک بر روی بخش (۱) اطلاعاتی درباره ولت به دست بیاورید و همچنین عضو توییتر این کیف پول شوید. با کلیک بر روی گزینه های بخش (۲) نیز می توانید از اپ استور و یا گوگل پلی نرم افزار های مختص به سیستم عامل خود را دانلود کنید.

با کلیک بر روی هر گزینه، وارد فروشگاه و یا استور مورد نظر می شوید و از همان بخش باید این نرم افزار را دانلود کنید. هیچ لینک دانلود مستقیمی در این بخش وجود ندارد.

اگر صفحه را کمی به سمت پایین اسکرول کنید، با بخش دیگری از سایت رو به رو می شوید که درباره شبکه لایتنینگ توضیحاتی داده شده است. شما می توانید در شبکه لایتنینگ با سرعت بالا و همچنین کارمزد پایین بیت کوین انتقال دهید. تقریباً مقدار کارمزد برابر ۱ ساتوشی و یا کمتر می باشد. به همین دلیل کمی قبل تر گفتیم که در شبکه لایتنینگ نیازی به پرداخت کارمزد نیست. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

توضیحاتی درباره ی شبکه لایتنینگ
توضیحاتی درباره ی شبکه لایتنینگ

مجدد برای آشنایی با قسمت های دیگر این سایت، صفحه را به سمت پایین اسکرول می کنیم. در این بخش می توانید با پرداخت ها آشنا شوید. همان‌طور که گفته شده است شما می توانید تمامی پرداخت ها را از یک موجودی و تنها با یک QR Code انجام دهید. در تصویر ذیل شما شاهد نمایی از این صفحه هستید.

muun 3اگر صفحه سایت را کمی به سمت پایین اسکرول کنید، با کیت اورژانسی و یا اضطراری آشنا می شوید. در این قسمت می توانید درباره کیت اورژانسی که کمی قبل تر با آن آشنا شدید اطلاعات کسب کنید. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این بخش را مشاهده کنید.

کیت اورژانسی
کیت اورژانسی

در بخش بعدی سایت می توانید موارد دیگر را ببینید و درباره آن ها اطلاعات به دست بیاورید. برای مثال اگر به بخش Cold Recovery Code دقت کنید، می بینید که توسعه دهندگان گفته اند از کدی که به طور تصادفی تولید می شود استفاده کنید و آن را بر روی کاغذ بنویسید.

انتخاب روش بازگردانی
انتخاب روش بازگردانی

در قسمت بعدی سایت شما می توانید با امکان دو امضایی بودن ولت آشنا شوید. همان‌طور که مشاهده می کنید در این قسمت گفته شده است که اگر گوشی شما هک شد نگران انتقال بیت کوین های خود نباشید چراکه برای خارج کردن آن ها به دو کلید نیاز است که یکی از آن ها در گوشی شما موجود می باشد.

مورد بعدی که در این قسمت نظر ما را به خود جلب کرده است بخش دیگری است که به دزدیده شدن گوشی اشاره شده می باشد. البته همان‌طور که مشخص است این امکان در آینده فعال می شود و در حال حاضر امکان استفاده از آن وجود ندارد. با استفاده از این قابلیت اگر گوشی شما دزدیده شود می توانید ولت خود را تا زمانی که بر روی یک گوشی جدید بارگذاری نکرده اید قفل کنید. از این طریق دیگر افراد به ولت شما دسترسی نخواهند داشت. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

امکانات دو امضایی بودن ولت
امکانات دو امضایی بودن ولت

در آخر نیز می توانید مجدد با بخش های دانلودی اپ این ولت آشنا شوید. این قسمت بخش انتهایی سایت است. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این قسمت را مشاهده کنید. کیف پول مون یک ولت متن باز است؛ یعنی شما می توانید از این طریق به کد های این پروژه دسترسی پیدا کنید و آن ها را ببینید.

قسمت Audit us
قسمت Audit us

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم این کار را انجام دهیم. در همین قسمت انتهایی سایت گزینه ای با نام Audit us وجود دارد. اگر بر روی این گزینه کلیک کنید وارد سایت GitHub می شوید. شما می توانید در این سایت کد های این پروژه را ببینید و در صورت تمایل این ولت را شخصی سازی کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه شما با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید.

سایت GitHub
سایت GitHub

شبکه لایتنینگ چیست؟

شبکه لایتنینگ چیست؟
شبکه لایتنینگ چیست؟

اگر فردی تازه وارد باشید ممکن است با شبکه لایتنینگ آشنا نباشید. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به صورت خلاصه لایتنینگ را به شما توضیح دهیم. در صورت تمایل می توانید با مراجعه به مقاله شبکه لایتنینگ بیت کوین چیست؟ به صورت کامل با بحث لایتنینگ آشنا شوید.

اگر بخواهیم به صورت خیلی خلاصه شبکه لایتنینگ را توضیح دهیم باید به تراکنش های سریع و کارمزد بسیار بسیار کم اشاره کنیم. کارمزد این شبکه به قدری کم است که به چشم نمی آید. برای مثال کمی قبل تر گفتیم که ممکن است شما برای معامله خود تنها نیاز به ۱ ساتوشی داشته باشید.

این شبکه یک پروتکل پرداختی لایه دوم می باشد که بر بستر بلاکچین فعالیت می کند. این شبکه در سال ۲۰۱۵ با توسط دو فرد با نام های Joseph poon و همچنین Thaddeus druja معرفی شد.

همان‌طور که شاید اطلاع داشته باشید، بلاکچین ارز دیجیتال بیت کوین و همچنین سایر رمز ارز ها با مشکل مقیاس پذیری همراه است. البته برخی از بلاکچین ها آمده اند تا این مشکل را حل کنند. حال در کنار تمامی این مسائل شبکه لایتنینگ آمده است تا به این مشکل و همچنین چالش ها ورود کند تا بتواند آن ها را مدیریت و یا همچنین رفع کند.

حال که تا حدود کمی با شبکه لایتنینگ آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ باقی موارد مرتبط با کیف پول مون برویم. اگر قصد مشاهده آموزش و همچنین آشنایی بیشتر با این ولت را دارید، در ادامه همراه ما باشید.


بررسی مزایا و معایب کیف پول مون Muun

بررسی مزایا و معایب کیف پول مون Muun
بررسی مزایا و معایب کیف پول مون Muun

هر ولت و یا صرافی و… چندین مزایا و همچنین چندین معایب دارد. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا تمامی مزایا و معایب این ولت را بررسی کنیم تا شما کاربران عزیز با آن ها آشنا شوید. بررسی مزایا و معایب یک ولت و یا صرافی بهتر می توانند در تصمیم ما نقش داشته باشند در نتیجه حتماً قبل از استفاده انتخاب به مزایا و معایب توجه کنید.

مزایا:

 • پشتیبانی از شبکه لایتنینگ
 • امنیت مناسب و پایدار
 • رابط کاربر آسان و کاربر پسند
 • امکان بک اپ گیری از روش دلخواه
 • پشتیبانی از آدرس های Segwit و…

معایب:

 • عدم پشتیبانی از دیگر رمز ارز ها (همان‌طور که گفتیم شما تنها در این ولت می توانید بیت کوین ذخیره کنید.)
 • عددم پشتیبانی از احراز هویت دو عاملی در تمامی مراحل

تا به این قسمت از مقاله تقریباً با بخش های زیادی از کیف پول نرم افزاری مون آشنا شدید. در قسمت های بعدی مقاله قصد داریم تا به صورت کامل و جامع به شما عزیزان این ولت را آموزش دهیم. پس از مشاهده آموزش تیم زوم ارز در این مقاله، از مشاهده هرگونه آموزش دیگر بی نیاز خواهید شد. در نتیجه ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید.


آموزش کامل و جامع کیف پول نرم افزاری مون Muun

آموزش کامل و جامع کیف پول نرم افزاری مون Muun
آموزش کامل و جامع کیف پول نرم افزاری مون Muun

همان‌طور که اشاره کردیم کار با این ولت بسیار راحت است و شما می توانید به سادگی هر چه تمام تر با این ولت کار کنید و ارز دیجیتال بیت کوین خود را در آن ذخیره کنید. فرقی نمی کند که کاربر حرفه ای هستید یا مبتدی چراکه رابط کاربری این ولت با هر سطح سازگار است. در بخش اول آموزش قصد داریم تا طریقه ایجاد ولت را به شما توضیح دهیم. در نتیجه در ابتدا به سراغ ثبت نام می رویم.

آموزش ایجاد حساب کاربری در کیف پول مون

پس از اینکه ولت مناسب سیستم عامل خود را دانلود و نصب کردید، یک بار بر روی آیکون آن کلیک کنید تا ولت برای شما اجرا شود. پس از اجرا شدن ولت، با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت شما ۲ انتخاب دارید. اگر بر روی بخش (۱) کلیک کنید، وارد قسمت بازیابی کیف پول می شوید. اگر در گذشته ولت مون را نصب داشتید و به هر دلیلی از سیستم عامل شما حالا پاک شده است، می توانید به راحتی آن را از این قسمت بازگردانی کنید. در ادامه به صورت کامل آموزش انجام این کار را به شما خواهیم داد.

اگر بر روی بخش (۲) کلیک کنید، می توانید یک ولت جدید ایجاد نمایید. ما در این قسمت از مقاله برای ساخت یک کیف پول جدید این گزینه را باید انتخاب کنیم. در نتیجه بر روی آن کلیک می کنیم.

اجرای کیف برنامه ی پول مون
اجرای کیف برنامه ی پول مون

در قسمت بعد باید یک رمز عبور انتخاب کنیم. رمز عبور شما باید متشکل از ۴ عدد باشد. پس از انتخاب رمز عبور نوبت به این رسیده است که در صفحه بعد مجدد رمز عبور که کمی پیش‌تر وارد کرده بودید را وارد نمایید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

یک رمز عبور انتخاب کنید
یک رمز عبور انتخاب کنید

حال در صفحه جدید با پیغامی همچون صفحه ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت به شما خوش آمد گفته می شود. نوبت به این رسیده است که بر روی گزینه Lets GO کلیک کنید.

روی گزینه Lets GO کلیک کنید
روی گزینه Lets GO کلیک کنید

همان‌طور که متوجه شدید، به همین راحتی توانستید در این ولت یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید و یا اینکه یک ولت جدید بسازید. پس از ورود کامل به کیف پول همان‌طور که مشخص است با صفحه ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت شما بخش های مختلفی را مشاهده می کنید که به ترتیب شماره گذاری به شما توضیحاتی را خواهیم داد.

 1. در این قسمت شما می توانید مقدار بیت کوین های خود را ببینید. همچنین اگر دقت کنید شما قابلیت این را دارید که سرمایه خود را به ریال ببینید و از آن استفاده کنید. در حال حاضر به دلیل اینکه ما به تازگی در این ولت ثبت نام کرده ایم در حال حاضر هیچ موجودی وجود ندارد.
 2. اگر بر روی این گزینه (Receive) کلیک کنید، آدرس ولت خود را ببینید و از این طریق اقدام به دریافت بیت کوین کنید. اگر قصد واریز بیت کوین به این ولت را دارید باید بر روی این گزینه کلیک کنید. در ادامه به این بخش اشاره خواهیم نمود.
 3. در این بخش نیز (Send) می توانید عملیات ارسال را انجام دهید. اگر قصد دارید رمز ارز بیت کوین خود را به یک ولت و آدرس دیگر انتقال دهید، باید بر روی این گزینه کلیک کنید.
 4. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم عبارات بازیابی ولت را دریافت کنیم چراکه هنوز ما عبارت بازیابی دریافت نکرده ایم؟! کاملاً درست است اگر دقت کنید تا به این قسمت هیچ عبارت بازیابی دریافت نکرده اید چراکه برای دریافت عبارات بازیابی باید به بخش Security مراجعه کنید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. این بخش نیز به ما می گوید که برای بازیابی ولت مجدد باید عبارات بازیابی را دریافت کنیم و از ولت بک اپ تهیه کنیم.
 5. در بخش آخر نیز گزینه هایی همانند Wallet و Security و Settings وجود دارد. شما می توانید با کلیک بر روی هر تب وارد بخشی به خصوصی شوید و کار مورد نظر خود را انجام دهید. همان‌طور که می بینید در حال حاضر بخش Wallet انتخاب شده است. در این بخش گزینه هایی همچون قسمت هایی که آشنا شدید وجود دارد. در ادامه با دو بخش دیگر نیز آشنا خواهید شد.
قسمت های شماره گذاری شده در بالای تصویر معرفی شده است
قسمت های شماره گذاری شده در بالای تصویر معرفی شده است

آموزش بک آپ گیری از کیف پول مون Muun

قبل از اینکه بخواهیم هر کاری را آغاز کنیم، باید از کیف پول خود یک بک اپ و یا پشتیبان تهیه کنیم. به همین دلیل در این قسمت از مقاله قصد داریم تا این کار را به صورت کامل انجام دهیم. برای انجام این کار ابتدا بر روی تب Security کلیک کنید.

پس از اجرا این تب، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه همان‌طور که مشاهده می کنید می توانید از ۳ حالتی که پیش‌تر معرفی کردیم بک آپ تهیه کنید؛ اما اگر دقت کنید تنها یک حالت برای ما فعال است و آن حالت هم بک اپ گیری از طریق ایمیل می باشد. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید پس چگونه می توانیم از دیگر حالت ها استفاده کنیم؟ برای استفاده از دیگر حالت ها باید ابتدا حالت بک اپ گیری ایمیل را تایید نکنید تا حالت بعدی که نوشتن عبارات بازیابی است برای شما فعال شود. به همین دلیل باید مراحل ذیل را انجام دهید.

تب Security
تب Security

همان‌طور که با شماره بندی ها مشخص است، در بخش (۱) شما می توانید با استفاده از ایمیل بک اپ تهیه کنید. در بخش (۲) شما می توانید با استفاده از عبارت بازیابی بک اپ تهیه کنید؛ همان‌طور که گفتیم این روش با نام جایگزین یاد می شود. در بخش (۳) نیز می توانید با استفاده از بک اپ اورژانسی و یا اضطراری بک اپ ولت خود را داشته باشید.

در این مرحله ما بر روی بخش (۱) کلیک می کنیم. پس از کلیک بر روی این بخش با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت ۲ بخش وجود دارد. اگر قصد دارید تا بک اپ گیری را از طریق موبایل انجام ندهید، باید بر روی بخش (۱) کلیک کنید؛ اما اگر قصد داریم تا بک اپ ولت شما با استفاده از ایمیل انجام شود، باید بر روی گزینه (۲) کلیک کنید.

همان‌طور که گفتیم متأسفانه بک اپ گیری از طریق ایمیل امنیت مناسبی ندارد اما اگر قصد دارید این کار را انجام دهید، حتماً تایید هویت دو عاملی را فعال کنید. در این قسمت ما برای انجام مراحل بک اپ گیری بر روی بخش (۱) کلیک خواهیم کرد.

بک اپ گرفتن از کیف پول
بک اپ گرفتن از کیف پول

در بخش بعدی، با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در بخش اولیه این صفحه از شما پرسیده می شود که آیا مطمئن هستید که بازیابی ایمیل را نمی خواهید؟ اگر نظر خود را تغییر دهید، می توانید بعداً به این مرحله برگردید. در این قسمت ما با کلیک بر روی گزینه IM SURE انتخاب می کنیم که مطمئن هستیم.

(آیا مطمئن هستید که بازیابی ایمیل را نمی خواهید؟)
(آیا مطمئن هستید که بازیابی ایمیل را نمی خواهید؟)

حال به صورت خودکار به یک مرحله قبل بازمی گردید. در این مرحله همان‌طور که مشاهده می کنید، طریقه بک اپ گیری جایگزین فعال شده است. ما بر روی این حالت کلیک می کنیم. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

بک اپ گیری جایگزین
بک اپ گیری جایگزین

توجه:

به دلیل اینکه در این بخش از مقاله به علت مسائل امنیتی تهیه شده از سمت ولت امکان تصویر برداری وجود ندارد، ما به گونه ای دیگر این کار را انجام می دهیم. شما می توانید تصاویر این بخش را به شکل تصاویر ذیل مشاهده کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه Create an alternative backup با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش باید بر روی گزینه Start کلیک کنید.

روی گزینه Start کلیک کنید
روی گزینه Start کلیک کنید

در این بخش همان‌طور که مشاهده می کنید عبارات بازیابی شما نمایش داده می شود. این عبارات ۳۲ کاراکتری را باید یادداشت کنید. اگر در دیگر ولت ها تابه‌حال حساب ساخته باشید، در این قسمت متوجه تفاوت ها می شوید. همان‌طور که مشخص است عبارات بازیابی این ولت ترکیبی از حروف و اعداد می باشد. پس از یادداشت تمامی عبارات، بر روی گزینه Continue کلیک کنید. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

روی گزینه Continue کلیک کنید
روی گزینه Continue کلیک کنید

در بخش بعدی، همان‌طور که مشخص است، باید تمامی عبارات بازیابی یادداشت شده را وارد کنید. پس از اینکه تمامی عبارت ها توسط شما وارد شد، حال گزینه Continue برایتان فعال می شود که باید بر روی آن کلیک کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

عبارات بازیابی یادداشت شده را وارد کنید
عبارات بازیابی یادداشت شده را وارد کنید

در این بخش دو نکته وجود دارد که باید آن ها را مطالعه و همچنین تایید کنید. این دو نکته عبارت اند از:

 • می دانم برای بازیابی کیف پولم به کد بازیابی نیاز دارم!
 • من می دانم که Muun یک کپی از کد بازیابی من را نگه نمیدارد و نمی توان آن را تغییر داد.

همان‌طور که گفتیم، توسعه دهندگان این ولت هیچ دسترسی به عبارات بازیابی شما ندارند و نمی توانند آن ها را تغییر دهند. پس از اینکه هر دو گزینه را تایید کردید، باید بر روی گزینه FINISH کلیک کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

پس از تایید هر دو گزینه روی گزینه FINISH کلیک کنید
پس از تایید هر دو گزینه روی گزینه FINISH کلیک کنید

توجه داشته باشید که حتماً باید تمامی عبارات بازیابی را با دقت یادداشت کنید. همان‌طور که مشخص است تمام حروف بازیابی با عبارت بزرگ نوشته شده است. به تمامی این موارد توجه کنید تا مشکلی در آینده برای شما پیش نیاید. لازم است بدانید که هیچ فردی نباید به این کد ها دسترسی پیدا کند چراکه اگر عبارات بازیابی به دست فردی برسد، آن فرد می تواند ولت شما را خالی از هر نوع دارایی کند.

پس از اینکه در مرحله قبل بر روی گزینه FINISH کلیک کردید، در صورت موفقیت آمیز بودن تمامی مراحل، با این صفحه رو به رو می شوید. این صفحه به منزله این است که تایید است. برای خروج از این صفحه باید بر روی گزینه ECELLENT کلیک کنید.

روی گزینه ECELLENT کلیک کنید
روی گزینه ECELLENT کلیک کنید

حال مجدد به صفحه اصلی Security بر می گردید. در صورت تمایل می توانید مجدد به سراغ تهیه بک اپ از طریق ایمیل بروید و یا اینکه بک اپ اورژانسی را فعال کنید. اگر تمایل به انجام این کار نداشتید، شما می توانید تنها از این بک اپ (جایگزین) نیز استفاده کنید.

ما در این قسمت از مقاله قصد داریم تا طریقه بک اپ گیری اورژانسی را به شما عزیزان آموزش دهیم. در نتیجه اگر قصد دارید تا از این نوع بک اپ استفاده کنید، حتماً این قسمت از مقاله را دنبال کنید.

برای انجام این کار ابتدا در صفحه Security بر روی بخش (۳) کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این بخش با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه تعداد صفحه دیگر وجود دارد که می توانید آن ها را با ورق زدن مطالعه کنید. در صورتی که علاقه به مطالعه صفحات ندارید باید بر روی گزینه SWIPE TO Continue کلیک کنید.

روی گزینه SWIPE TO Continue کلیک کنید
روی گزینه SWIPE TO Continue کلیک کنید

در صفحه جدید باید بر روی گزینه مشخص شده (CREATE YOUR EMERGENCY KIT) کلیک کنید تا به بخش بعدی بروید.

روی گزینه CREATE YOUR EMERGENCY KIT کلیک کنید
روی گزینه CREATE YOUR EMERGENCY KIT کلیک کنید

در این صفحه باید انتخاب کنید که بک اپ خود را در چه قسمتی قصد دارید ذخیره سازی کنید. همان‌طور که مشاهده می کنید پیشنهاد توسعه دهندگان کیف پول مون Google drive است. به همین دلیل ما نیز گوگل درایو را انتخاب می کنیم.

بک اپ خود را در چه قسمتی قصد دارید ذخیره سازی کنید
بک اپ خود را در چه قسمتی قصد دارید ذخیره سازی کنید

پس از کلیک بر روی بخش Google drive ایمیل هایی که در گوشی موبایل شما ست شده است نمایش داده می شود. در این قسمت باید یکی از ایمیل های خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب ایمیل اگر کمی صبر کنید با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید.

در این صفحه همان‌طور که مشاهده می کنید اطلاعاتی نوشته شده است که بهتر است آن ها مطالعه کنید تا متوجه دسترسی های ولت به ایمیل خود بشوید. در صورتی که بخش (۱) انتخاب نشده بود، می بایست تیک آن قسمت را انتخاب کنید تا فعال شود. پس از فعال‌سازی تیک این قسمت، نوبت به این رسیده است که بر روی گزینه ادامه ضربه بزنید.

اجازه دادن به ولت برای استفاده ازگوگل اکانت
اجازه دادن به ولت برای استفاده ازگوگل اکانت

در این مرحله همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید باید صبر کنید تا بک اپ کیت اضطراری شما بر روی Google drive آپلود شود.

صبر کنید تا بک اپ کیت اضطراری شما بر روی Google drive آپلود شود
صبر کنید تا بک اپ کیت اضطراری شما بر روی Google drive آپلود شود

حال پس از اینکه آپلود بک آپ شما بر روی Google drive به پایان رسید، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه دو قسمت وجود دارد که باید یکی از آن ها را انتخاب کنید. اگر انتخاب شما بخش (۱) باشد، صفحه Google drive برای شما بارگذاری می شود و می توانید بک اپ خود را مشاهده کنید؛ اما اگر انتخاب شما بخش (۲) باشد می توانید به صفحه اصلی کیف پول برگردید چراکه کیت اورژانسی و یا اضطراری شما تولید شده است. ما در این قسمت قصد داریم تا به Google drive برویم و بک آپ خود را مشاهده کنیم. در نتیجه بر روی گزینه Open in drive کلیک می کنیم.

روی گزینه Open in drive کلیک کنید
روی گزینه Open in drive کلیک کنید

در صفحه جدید باید ایمیلی را انتخاب کنیم که بک آپ گوگل اکانت را بر روی آن گرفته ایم. پس از انتخاب ایمیل، بخش Drive در ایمیل برای ما بارگذاری می شود. در این قسمت شما می توانید بک آپ خود را مشاهده کنید. در تصویر ذیل می توانید شاهد نمایی از این صفحه باشید.

در این قسمت شما می توانید بک آپ خود را مشاهده کنید
در این قسمت شما می توانید بک آپ خود را مشاهده کنید

حال یک مرحله به قبل بر می گردیم و همان‌طور که مشاهده می کنید عملیات با موفقیت انجام شده است. برای خروج از این صفحه باید بر روی گزینه EXCELLENT کلیک کنید.

روی گزینه EXCELLENT کلیک کنید.
روی گزینه EXCELLENT کلیک کنید.

مجدد در این قسمت به صفحه SECURITY ولت بر می گردید. حال در این صفحه همان‌طور که مشاهده می کنید دو روش از بک اپ گیری را تکمیل کرده ایم در قسمت بالایی صفحه نیز با پیغام Completed رو به رو شده ایم. به همین راحتی شما می توانید از دو طریق برای ولت خود بک اپ و یا پشتیبان تهیه کنید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

بک اپ گرفتن با موفقیت انجام شد
بک اپ گرفتن با موفقیت انجام شد

حال که با بخش های مختلف این ولت آشنا شدید، نوبت به ارسال و دریافت بیت کوین رسیده است. انجام این عملیات بسیار آُسان است و شما می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. در ادامه قصد داریم به آموزش ارسال و دریافت بیت کوین در این ولت بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

آموزش دریافت بیت کوین در کیف پول مون Muun

برای اینکه بتوانید در کیف پول مون Muun اقدام به دریافت بیت کوین کنید، ابتدا باید در بخش Wallet بر روی گزینه Receve کلیک کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

آموزش دریافت بیت کوین در کیف پول مون Muun
آموزش دریافت بیت کوین در کیف پول مون Muun

در بخش جدید همان‌طور که مشاهده می کنید شما هم می توانید این انتقال را در شبکه بیت کوین و هم در شبکه لایتنینگ انجام دهید. به همین منظور ابتدا باید نوع شبکه را مشخص کنید. ما در این قسمت به هر دو شبکه اشاره خواهیم کرد اما ابتدا به سراغ شبکه بیت کوین (۱) می رویم. همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید این صفحه دارای ۵ بخش اصلی است. در بخش (۲) شما می توانید آدرس ولت را به صورت QR Code مشاهده کنید. در بخش (۳) نیز می توانید آدرس متنی ولت را ببینید.

اگر بر روی بخش (۴) یا گزینه Share کلیک کنید، می توانید اطلاعات موجود را با فرد مورد نظر به اشتراک بگذارید. اگر بر روی گزینه Copy یا بخش (۵) کلیک کنید، می توانید آدرس خود را کپی کنید. در بخش (۶) یا قسمت Address settings چندین بخش مختلف است که در تصویر بعدی به شما توضیح خواهیم داد. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

موارد شماره گذاری شده در بالای تصویر توضیح داده شده است
موارد شماره گذاری شده در بالای تصویر توضیح داده شده است

همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید. در بخش (۱) یا Amount شما می توانید مقداری که قصد دریافت آن را دارید وارد کنید. برای مثال اگر قصد دارید تنها ۰.۰۵۶۹۵۶۶۹ مقدار بیت کوین دریافت کنید و طرف مقابل شما نمی توانید این عدد را مشخص کند، شما می توانید در این قسمت با مشخص کردن این مقدار برای این آدرس محدودیت بگذارید. برای انجام این کار شما باید بر روی گزینه Add کلیک کنید.

روی گزینه Add کلیک کنید
روی گزینه Add کلیک کنید

همان‌طور که در تصویر ذیل می بینید می توانید عدد مورد نظر خود را در این قسمت وارد کنید. توجه داشته باشید که در زیر مقدار بیت کوین وارد شده، مبلغ رقم مشخص شده به ریال نمایش داده می شود. پس از مشخص نمودن مقدار باید بر روی گزینه Confirm amount کلیک کنید.

روی گزینه Confirm amount کلیک کنید.
روی گزینه Confirm amount کلیک کنید.

حال اگر در صفحه قبل دقت کنید، در بخش (۲) قسمتی با نام Address type را مشاهده می کنید. در این قسمت همان‌طور که از اسمش پیداست شما می توانید نوع آدرس را ببینید و آن را انتخاب کنید. بهتر است به این قسمت دست نزنید و نوع آدرس را بر روی Segwit بگذارید تا باقی بماند. در صورتی که قصد تغییر آن را داشتید، می توانید یک بار بر روی نوع آدرس کلیک کنید تا با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو شوید.

قسمت نام Address type
قسمت نام Address type

حال که با بخش شبکه بیت کوین آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ قسمت لایتنینگ برویم. در این بخش شما می توانید تمامی اطلاعاتی که در بخش شبکه بیت کوین مشاهده کردید بودید را ببینید. تنها تفاوتی که این قسمت دارد بخش INVOICE SETTINGS می باشد. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از بخش شبکه لایتنینگ را مشاهده کنید.

قسمت لایتنینگ
قسمت لایتنینگ

حال اگر بر روی گزینه INVOICE SETTINGS کلیک کنید، با تصویر ذیل رو به رو می شوید. شما در این صفحه نیز می توانید همانند بخش شبکه بیت کوین مقدار مورد نظرتان را وارد کنید اما دیگر نمی توانید نوع آدرس را مشخص نمایید. در این بخش به جای نوع آدرس شما با زمان انقضا آدرس شبکه لایتنینگ رو به رو هستید. هر آدرس ۲۴ ساعت زمان دارد و بعد از ۲۴ ساعت باطل می شود و شما یک آدرس جدید دریافت می کنید.

گزینه INVOICE SETTINGS کلیک کنید
گزینه INVOICE SETTINGS کلیک کنید

همان‌طور که در این قسمت مطالعه کردید، بخش دریافت بیت کوین یا RECEIVE را به صورت کامل به شما توضیح داده ایم. حال در بخش بعدی مقاله به سراغ قسمت بعدی یعنی ارسال یا Send می رویم. در ادامه همراه ما باشید.

آموزش ارسال بیت کوین در کیف پول مون Muun

برای اینکه بتوانید در کیف پول مون بیت کوین ارسال کنید، ابتدا همانند دریافت باید بخش Wallet مراجعه کنید. در این بخش نیز باید گزینه Send را انتخاب نمایید. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

آموزش ارسال بیت کوین در کیف پول مون Muun
آموزش ارسال بیت کوین در کیف پول مون Muun

در قسمت بعدی باید آدرس کیف پول مقصد را در فیلد (۱) وارد کنید. در صورتی که آدرس ولت مقصد را کپی کرده باشید، شما می توانید با یک بار کلیک بر روی بخش (۲) مستقیماً به سراغ مرحله بعد بروید. پس از نگارش آدرس در قسمت مشخص شده باید بر روی گزینه Continue کلیک کنید. در تصویر ذیل شما می توانید شاهد این صفحه باشید.

روی گزینه Continue کلیک کنید
روی گزینه Continue کلیک کنید

در بخش جدید باید مقدار بیت کوین مورد نظرتان را وارد کنید. همان‌طور که در بخش Balance مشاهده می کنید، موجودی ما ۰ می باشد بنابراین امکان انتقال کوین برای ما وجود ندارد. در نتیجه در همین قسمت این بخش را به پایان می رسانیم.

مقدار بیت کوین مورد نظرتان را وارد کنید
مقدار بیت کوین مورد نظرتان را وارد کنید

پس از اینکه مقدار بیت کوین مورد نظر خود را وارد نمودید، باید بر روی گزینه Confirm amount کلیک کنید. در قسمت بعد اطلاعات تراکنش برای شما به نمایش در می آید. در صورت تایید می توانید موارد فوق را قبول کنید تا تراکنش شما انجام شود.

همان‌طور که مشاهده کردید، به همین راحتی می توانید در کیف پول نرم افزاری مون اقدام به ارسال بیت کوین کنید. حال که با ارسال و دریافت بیت کوین آشنا شدید نوبت به این رسیده است که به سراغ تنظیمات این ولت برویم تا آن بخش را نیز به شما آموزش دهیم. در ادامه مقاله همراه ما باشید.


بررسی تنظیمات کیف پول نرم افزاری مون Muun

بررسی تنظیمات کیف پول نرم افزاری مون Muun
بررسی تنظیمات کیف پول نرم افزاری مون Muun

اگر به تب Settings یا تنظیمات سری بزنید، متوجه خواهید شد که تنظیمات این ولت امکانات خاصی ندارد؛ اما با این حال برای اینکه شما به تنظیمات کیف پول نرم افزاری مون مسلط شوید، به صورت کامل تنظیمات این ولت را بررسی خواهیم کرد. اگر به تصویر ذیل دقت کنید، ما قسمت های مختلف تنظیمات این ولت را به ۵ بخش تقسیم کرده ایم. در ادامه به ترتیب شماره گذاری هر ۵ بخش را به شما توضیح خواهیم داد.

 1. تب Settings
  تب Settings

  در این قسمت شما می توانید انتخاب کنید که اعداد و ارقام داخل ولت به شما به بیت کوین نمایش داده شود و یا به ساتوشی. بهتر است این قسمت را تغییر ندهید و بر روی بیت کوین بگذارید بماند چراکه تسلط بیشتری خواهید داشت.

 2. در بخش دوم می توانید نوع پول کشور مورد نظرتان را انتخاب کنید تا مبالغ بیت کوین نسبت به پول ملی هر کشور برای شما نمایش داده شود. این ولت با استفاده از ای پی متوجه می شود که شما از کشوری وارد شده اید و به همین دلیل به صورت پیش‌فرض بر روی ریال تنظیم شده است. شما می توانید از این قسمت نوع پول ملی را تغییر دهید.
 3. این قسمت به بخش تم های نرم افزار اختصاص دارد. شما می توانید با کلیک بر روی این بخش، تم برنامه را تغییر دهید.
 4. در قسمت بعدی که این بخش می باشد، شما می توانید تنظیمات هر شبکه را انجام دهید که بهتر است این بخش را نیز بر روی همان تنظیمات پیش‌فرض قرار دهید و آن را تغییر ندهید.
 5. اگر قصد دارید از این ولت خارج شوید و یک کیف پول دیگر ایجاد کنید باید بر روی این قسمت کلیک کنید. به دلیل اینکه ما قصد داریم تا طریقه بازیابی این ولت را به شما آموزش دهیم. در این قسمت بر روی Log out ضربه می زنیم.

آموزش بازگردانی کیف پول نرم افزاری مون Muun

muun wallet 9همان‌طور که اشاره کردیم، در این قسمت از مقاله قصد داریم تا طریقه بازگردانی ولت مورد نظرتان از طریق عبارات بازیابی را به شما عزیزان آموزش دهیم. در نتیجه اگر قصد دارید تا انجام این کار را به صورت کامل مشاهده کنید، حتماً این قسمت از مقاله را دنبال کنید. برای انجام این کار ابتدا:

همانند تصویر ذیل در صفحه ابتدایی بر روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.

روی گزینه ی مشخص شده کلیک کنید
روی گزینه ی مشخص شده کلیک کنید

در این بخش اگر قصد دارید تا ولت خود را با ایمیل بازگردانی کنید باید در فیلد (۱) ایمیل مورد نظرتان را وارد کنید؛ اما اگر قصد بازیابی با عبارات ریکاوری را دارید، باید بر روی بخش (۲) کلیک کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

بازگردانی ولت به وسیله ی ایمیل
بازگردانی ولت به وسیله ی ایمیل

در صفحه جدید، باید تمامی عبارات بازیابی خود را به صورت دقیق وارد کنید. پس از وارد نمودن عبارات بازیابی باید بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

روی گزینه Continue کلیک کنید.
روی گزینه Continue کلیک کنید.

در بخش بعدی باید رمز عبور جدید برای ولت خود انتخاب کنید. هر رمز عبوری می توانید مشخص کنید. شما می توانید در تصویر ذیل این صفحه را مشاهده کنید.

رمز عبور جدید برای ولت خود انتخاب کنید
رمز عبور جدید برای ولت خود انتخاب کنید

پس از مشخص نمودن رمز عبور، حال وارد کیف پول نرم افزاری مون می شوید. همان‌طور که مشاهده می کنید، توانستیم با موفقیت ولت خود را بازگردانی کنیم.

کیف پول مون با موفقیت بازگردانی شد
کیف پول مون با موفقیت بازگردانی شد

اینفوگرافیک کیف پول مون Muun

اینفوگرافیک کیف پول مون Muun
اینفوگرافیک کیف پول مون Muun

سخن آخر درباره ی کیف پول مون Muun

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، به صورت کامل و جامع با کیف پول نرم افزاری مون Muun آشنا شدید. این ولت تنها برای ذخیره ارز دیجیتال بیت کوین کاربرد دارد و شما جز بیت کوین نمی توانید رمز ارز دیگری را در کیف پول مون ذخیره سازی کنید. اگر قصد دارید تا تنها بیت کوین نگه داری کنید و برای انتقال ها می خواهید کارمزد کمی پرداخت کنید، این ولت می تواند برای شما مناسب باشد. در صورتی که برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “کیف پول مون Muun” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید :

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

3 دیدگاه دربارهٔ «کیف پول مون Muun | آموزش کیف پول مون Muun;

 1. سلام
  آیا اگر از صرافی ایرانی بین کوین بخرم و بخوام به این کیف پول انتقال بدم باز هم کارمزد کمی باید پرداخت کنم یا نه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده