آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گزارش Glassnode: گسترش انتقال ثروت بیت کوین با نزدیک شدن احساسات سرمایه‌گذاران

گزارش Glassnode: گسترش انتقال ثروت بیت کوین با نزدیک شدن احساسات سرمایه‌گذاران

به گزارش زوم ارز، شرکت تجزیه و تحلیل برتر Glassnode اعلام کرده است که در حال حاضر انتقال ثروت در بازار بیت‌کوین در حال افقی شدن است. این امر ناشی از حرکت سکه‌ها از دارندگان بلندمدت به سفته‌بازان جدیدی است که تلاش دارند در بازار فعلی بهره کسب کنند.

با شکستن رکورد‌های قبلی بیت‌کوین، سفته‌بازان از این فرصت بهره برده‌اند و اکثراً سکه‌های خود را برای مدت طولانی‌تری نگه می‌دارند. این حالت به اصطلاح HODLers نامیده می‌شود که از زمان بازار نزولی تا اکنون سکه‌های خود را نگهداری می‌کنند.

به این فرایند انتقال ثروت بین گروه HODLer و دلالان، Glassnode “انتقال ثروت کلاسیک” می‌نامد.

شرکت مورد نظر نشان داده است که زمانی که سکه‌های جوان یا کسانی که آن‌ها را کمتر از سه ماه نگهداری می‌کنند، بیش از ۶۰ درصد ارزش بازار بیت‌کوین را دارند، بازار به اوج خود می‌رسد. در حال حاضر، این نسبت زیر ۴۰ درصد است.

با رسیدن به ارتفاع‌های جدید، سرمایه‌گذارانی که سابقاً سکه‌های بیت‌کوین خود را با قیمت‌های پایین‌تر تهیه کرده بودند، فشار توزیع را افزایش می‌دهند. این انتقال ثروت بار دیگر در جریان است و نشانگر افزایش ۱۳۸٪ ثروت مربوط به سکه‌های جوان از اکتبر ۲۰۲۳ است.

منبع: Glassnode
منبع: Glassnode

در ادامه چرخه‌های گذشته بازار، این انتقال گسترده از دارندگان بلندمدت به دارندگان کوتاه‌مدت از اواخر سال گذشته آغاز شده است.

مقاله حاضر بیان می‌کند که به عبارتی “انتقال انبوه ثروت بیت‌کوین در حال انجام است.” شرکت مذکور اعلام کرده است که تعداد بیت‌کوین‌های در اختیار مالکان LTH از زمان به رسیدن به اوج خود در نوامبر ۲۰۲۳ تا ۶۶۰،۰۰۰ واحد کاهش یافته است، در حالی که ۸۱۰،۰۰۰ واحد بیت‌کوین در همان بازه زمانی به STH ها واگذار شده است.

از درک کلی موضوع، به نظر می‌رسد که این حرکت ثروت‌ها ادامه‌ای از الگوهای گذشته بیت‌کوین است و تغییراتی در ساختار مالکیت نشان می‌دهد. علاوه بر این، نشان دهنده تعادل پویا بین عرضه، تقاضا و قیمت می‌باشد.

در حال حاضر، بیت‌کوین با قیمت ۷۰،۴۴۰ دلار معامله می‌شود.
منبع: dailyhodl.com

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده