آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

MakerDAO به‌روزرسانی‌های حیاتی را برای مدیریت بهتر شوک تقاضا تحت عنوان خود می‌پذیرد!

MakerDAO به‌روزرسانی‌های حیاتی را برای مدیریت بهتر شوک تقاضا تحت عنوان خود می‌پذیرد!

به گزارش زوم ارز، Maker DAO، سازمانی که مسئولیت توسعه توکن MKR را بر عهده دارد، یک رای اجرایی جدید را تصویب کرده است که به منظور ایجاد تغییرات جدید و برطرف کردن هرگونه شوک تقاضا طراحی شده است. این تصمیم در پاسخ به جرقه‌ای است که توسط تجمع گاو نر فعلی ایجاد شده است.

Maker DAO و تغییرات پیشنهادی

در ساعات اولیه روز جمعه، Maker DAO اقدام به ارائه پیشنهادی برای تصویب سریع یک معیار ثبات برای استیبل کوین نمود. این پیشنهاد به منظور مقابله با برداشت بخشی از دارایی‌های واقعی (RWA) به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار توسط برخی از کاربران صورت می‌گیرد. برای تسهیل فرایند بازخرید، این امکان در پروتکل فراهم شده است.

اگرچه در حال حاضر فشار یا شیبی در اکوسیستم Maker DAO وجود ندارد، اما این سازمان معتقد است که آماده بودن برای هرگونه رفتار نامنظم کاربران ضروری است. در این راستا، پیشنهاداتی ارائه شده که شامل تنظیمات در Maker Vaults، نرخ اقتراض SparkLend DAI، PSM، DSR و تاخیر موقت در ماژول امنیتی حاکمیت (GSM) می‌باشند.

در این تنظیمات، کارمزدهای ثبات در دارایی‌های مختلف وثیقه‌گذاری شده در پلتفرم از ۱۵٪ به ۱۷.۲۵٪ افزایش خواهند یافت. همچنین، قرار است نرخ اقتراض SparkLend DAI از ۶.۷٪ فعلی به ۱۶٪ افزایش یابد.

این تصمیمات تازه‌ترین رای اجرایی است که به تازگی تأیید شده است.

Maker DAO همچنین قصد دارد تنظیمات PSM را تغییر دهد تا سقف بدهی را از ۲۴ ساعت به ۱۲ ساعت کاهش دهد. اقدامات دیگری نیز از جمله افزایش نرخ پس انداز دای به ۱۵ درصد و کاهش تأخیر موقت GSM از ۴۸ ساعت به ۱۶ ساعت برای اجرای سریع‌تر تنظیمات آینده در نظر گرفته شده است.

تأثیر این تنظیمات بر MKR

پس از حدود ۲۴ ساعت از ارائه این پیشنهاد، آن تأیید شد و پروتکل Maker DAO تا تاریخ ۱۰ مارس ۲۰۲۴ ساعت ۱۹:۵۵ UTC بر روی مسیر اجرای این تغییرات قرار گرفت.

اجرای معیار هزینه‌های پایدار برای حفظ تقاضا برای محصولات مرتبط با Maker DAO، از جمله انباشت توکن اصلی MKR، بسیار حیاتی است. تأیید این پیشنهاد باعث شعله‌ور شدن خرید عمده توکن MKR توسط حامیان آن شده است. در نتیجه، ارزش این توکن در ۲۴ ساعت گذشته با یک جهش ۲۱ درصدی به ۲,۴۵۱.۴۶ دلار رسیده است و به ATH  خود دست یافته است، همچنین در ردیف رالی BTC قرار گرفته است.

این سکه در طول بخش بهتری از هفته در یک الگوی صعودی قوی قرار داشته است و با یک جهش ۱۵ درصدی به ۲,۴۸۱ دلار رسیده است.


منبع: coingape.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده