آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

هشدار فشار طولانی: BTC و XRP می توانند به این سطوح بازگردند

هشدار فشار طولانی: BTC و XRP می توانند به این سطوح بازگردند

هشدار فشار طولانی: BTC و XRP می توانند به این سطوح بازگردند

به گزارش زوم ارز، حجم بهره باز ارزهای دیجیتال به بالاترین حد خود رسیده است و نوسانات زیادی را برای بازارهای مشتقه و نقدی به همراه آورده است. در حالی که معامله‌گران روی نتیجه ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین  و XRP شرط‌بندی می‌کنند، موقعیت‌هایی را پشت سر می‌گذارند که تهدیدی برای انحلال است.

به‌ویژه، حرکت صعودی فعلی به طمع معامله‌گران دامن زده و باز شدن موقعیت‌های خرید را تشویق کرده است. این روند در حال افزایش است، و چندین شاخص نشان می دهد که فشار طولانی مدت ممکن است برای دارایی‌های پرمعامله وارد شود.

با تکیه بر منابع مختلف، سایت Finbold هشدار‌های فشار طولانی در بازار برای بیت کوین به ویژه، ارز پیشرو، ارائه کرده است.

نرخ بهره باز و سرمایه‌گذاری بیت‌کوین در بالاترین سطح تاریخ

Colin Wu، روزنامه‌نگار معروف حوزه رمزنگاری، گزارش داده است که حجم قراردادهای باز بیت‌کوین به بالاترین میزان رکورد خود، ۳۳.۹۴ میلیارد دلار، رسیده است. این یک رکورد بالاترین جدید است که نسبت به ATH قبلی ۲۳.۰۴ میلیارد دلاری، دارای افزایش ۱۰ میلیارد دلاری در BTC است.

همچنین، بیت کوین در نوامبر ۲۰۲۱، در پایان چرخه رالی اخیر، به بالاترین حد قبلی رسیده است.

علاوه بر این، نرخ سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال پیشرو در صرافی‌های بزرگ نیز به اوج جدیدی رسیده است. بنابراین، این نرخ تورمی بودجه، خطر فشار طولانی مدت به دلیل عدم تعادل شدید را افزایش می‌دهد.

نمودار بیت کوین
نمودار بیت کوین

بر اساس مستندات نقدینگی در نقشه حرارتی انحلال ماهانه CoinGlass، ۵۰۰۰۰ دلار به عنوان یک هدف اصلاحی احتمالی در وقوع فشار طولانی نمایان می‌شود. اما بیت کوین همچنان در حال شکل‌گیری حمایت قیمتی است.

۶۹۰۰۰ دلار می باشد که برترین سطح و مقاومت قبلی است.

نمودار بیت کوین
نمودار بیت کوین

XRP

با نگاهی به وضعیت انحلال ارزهای دیجیتال دیگر، XRP به‌عنوان دومین رمزارز محتمل‌تر برای مدت طولانی افزایش می‌یابد. با این حال، استخراج نقدینگی آن کمتر از بیت کوین است. بنابراین، غیرقطعی است.

در صورت توجه بازارسازان به این فرصت های خرید، XRP ممکن است به سطح قیمت ۰.۵ دلار بازگردد.

نمودار xrp
نمودار xrp

به طور خلاصه، در زمان نوشتن این متن، بیت کوین و XRP به ترتیب با قیمت ۷۳۰۰۰ دلار و ۰.۶۸۵ دلار معامله شده‌اند. در شرایط مناسب، فشار طولانی‌مدت می‌تواند منجر به سقوط قیمت هر دو ارز دیجیتال به ۵۰۰۰۰ دلار و ۰.۵۰ دلار شود.

با این وجود، چشم انداز کریپتو غیرقابل پیش‌بینی و بسیار نوسانی است، به این معنی که این سناریو ممکن است در هر لحظه تغییر کند. اخبار و تحولات مثبت می‌تواند این پروژه‌ها را در این هفته قوی نگه دارد و به جای ادامه قیمت‌های پایین، منجر به افزایش قیمت‌ها شود. سرمایه‌گذاران باید با احتیاط عمل کرده و از ورود به معاملات بیش از حد در هر جهت اجتناب کنند.


منبع: finbold.com

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده