اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

اندک اندک تتر جایگاه خود را از دست می‌دهد

اندک اندک تتر جایگاه خود را از دست می‌دهد

به گزارش زوم ارز، استیبل کوین تتر که بعنوان برترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود و حتی در اکوسیستم توکن‌های وب3 فعال است، قدرت خود را در شبکه اتریوم به استیبل کوین رقیب باخته است.

بنا به توییتی از الکس سوانویک مدیرعامل و بنیانگذار تیم تحلیلی پیشرو Nansen، نسخه مبتنی بر شبکه اتریوم استیبل کوین USDC از نسخه مبتنی بر شبکه اتریوم تتر، پیشی گرفته است.

در حال حاضر بنا به داده‌های Etherscan، مقدار 40,055,012,440.27955 واحد USDC در شبکه اتریوم وجود دارد و نسخه ERC-20 تتر دارای ارزش کل بازار 39,828,710,009.874796 دلاری است.

دو استیبل کوین USDT و  USDC برترین استیبل کوین‌های بازار هستند و ارزش کل بازار تتر برابر با 78 میلیارد دلار است و ارزش کل بازار استیبل کوین USDC نیز بالغ بر 45 میلیارد دلار است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

سومین استیبل کوین بازار دلار بایننس یا  BUSDبا ارزش کل بازار 14 میلیارد دلاری است و چهارمین استیبل کوین برتر بازار نیز Terra USD یا UST است که بصورت غیرمتمرکز و با کنترل الگوریتمی با ارزش کل بازار 10 میلیارد دلاری فعالیت می‌کند.

در سال 2021، استیبل کوین USDC بیشترین رشد ممکن در این اکوسیستم را تجربه نمود و شرکت مادر آن یعنی  Circle به ارزش کل بازار 4 میلیارد دلار رسید.

هردوی این استیبل کوین ها از پلتفرم های مختلفی برای انتشار دارایی دیجیتال خود استفاده می‌کنند و علاوه بر اتریوم، تتر بر شبکه های ترون، سولانا، لیکویید و … نیز فعال است.

آیا شما همراهان زوم ارز تمایل به استفاده از استیبل کوین USDC دارید؟

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع:  ZoomARZ


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا