آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نیم نگاهی به بازار: در طول تابستان قیمت لایت کوین ۵۰ درصد کاهش داشت.

نیم نگاهی به بازار: در طول تابستان قیمت لایت کوین ۵۰ درصد کاهش داشت.

نیم نگاهی به بازار: در طول تابستان قیمت لایت کوین ۵۰ درصد کاهش داشت.

به گزارش زوم ارز، دلار آمریکا یکی از بزرگترین صعودهای تاریخ را در تابستان ثبت کرد. به عنوان مثال، در برابر یورو برای یازده هفته متوالی افزایش یافت – اولین بار در تاریخ!

این فقط یورو نبود که دلار در برابر آن تقویت شد. در واقع، این یک قدرت دلار مبتنی بر گسترده بود، زیرا همه چیز را در مسیر خود به بالاتر می برد.

این به معنای ارزهای دیجیتال نیز هست.

برخی از ارزهای دیجیتال بهتر از بقیه عمل کردند. به عنوان مثال، بیت کوین همچنان نزدیک به بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۳ است و ماه ها در یک ادغام افقی حرکت می کند.

با این حال، برخی از سکه های دیگر چندان خوب عمل نکردند. لایت کوین (LTC/USD) یکی از آنها است، زیرا قیمت آن در ماه های تابستان به نصف کاهش یافت. در ماه جولای با قیمت ۱۱۵ دلار معامله می شد که در کمتر از دو ماه به ۶۰ دلار کاهش یافت.

چنین نوسانی در فضای ارزهای دیجیتال غیرعادی نیست. اما سرعت کاهش (یا سرعت تقویت دلار) آنقدر سریع است که خرید چنین افتی نیاز به اعصاب و شجاعت زیادی دارد.

نمودار لایت کوین توسط TradingView
نمودار لایت کوین توسط TradingView

 

LTC/USD یک الگوی معکوس کوچک سر و شانه را تشکیل می دهد

الگوی سر و شانه‌ها نشانه معکوس است. هنگامی که در طول یک روند نزولی شکل می گیرد، نشان دهنده یک بازگشت صعودی بالقوه است.

قبل از پرش، سر الگو از سطح ۶۰ دلار عبور کرد. کافی است الگو به قوانین احترام بگذارد، اما آیا برای معکوس کردن چنین روند نزولی قدرتمندی که در ماه های تابستان مشاهده می شود کافی است؟

در مجموع، نتیجه اصلی پس از ۹ ماه از سال تجاری این است که لایت کوین نمی تواند بالای ۱۰۰ دلار نگه دارد. اگر برای تلاش مجدد انرژی تولید نکند، مسیر کمترین مقاومت همچنان منفی خواهد بود.


منبع: coinjournal.net

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده