آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

شروعی جدید برای اجرای ارزهای دیجیتال توسط «Uptober»؟!💢

شروعی جدید برای اجرای ارزهای دیجیتال توسط «Uptober»؟!

شروعی جدید برای اجرای ارزهای دیجیتال توسط «Uptober»؟!💢

به گزارش زوم ارز، غفلت از جنبش ارزهای رمزنگاری به سمت “به‌روز”، کار سختی است. از اکتبر، BTC به عنوان نشانگر اصلی با بیش از ۳۵ درصد افزایش قیمت دیده شده است و دارایی‌های مانند LINK و SOL حتی دو یا سه برابر این افزایش را تجربه کرده‌اند.

با این حال، تحلیلات کمتری به روندهای نقدینگی این اقدامات قیمتی اختصاص یافته است. ارزیابی این جنبه می‌تواند به ما کمک کند تا درک بهتری از مرحله کنونی بازار داشته باشیم و در نتیجه، به تحلیل احتمالی آینده بازار بپردازیم.

همانطور که در ابتدای سال برای CoinDesk تبیین شد، تغییرات قیمت با حجم معاملات کمتر، نماینده‌های قابل اعتماد کمتری نسبت به موارد با حجم بالاتر هستند. حجم کم نشان‌دهنده مشارکت محدود بازار در یک سطح خاص از قیمت است که ممکن است به نوسانات بیشتر قیمت و کاهش عمق بازار منجر شود.

به عبارت دیگر، حجم معاملات بالا نشان‌دهنده مشارکت گسترده‌تر در بازار است. این مشارکت گسترده به معنای اجماع قوی‌تر و ارائه پایه‌ای قابل‌اعتمادتر برای تغییرات قیمت است، که اعتبار سیگنال را تقویت می‌کند.

از جمله معیارهای نقدینگی پربیننده‌تر، بازیابی حجم مبادلات در BTC و ETH است. این حجم معاملات در دو روز از ۱۵ روز پرحجم معاملات از زمان اوج بازار دو سال گذشته ثبت شده است. این افزایش به تازگی رخ داده و اکنون به بالاترین سطح شش ماهه نزدیک است.

اما این موضوع به پایان نمی‌رسد. تجزیه و تحلیل عمیق‌تر در روند نقدینگی می‌تواند تفسیرات بیشتری را ارائه دهد.

نکته‌ای قابل توجه، افزایش جدید در معاملات آتی BTC و ETH است. حجم بهره‌مندی (OI) این دو برای اولین بار از نوامبر ۲۰۲۲ از مرز ۲۰ میلیارد دلار عبور کرده است. این افزایش به نظر می‌رسد توسط سرمایه نهادی هدایت شده است. CME که به عنوان مکان مورد علاقه شرکت‌های مالی سنتی برای قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود، بالاترین سهم بازار را کسب کرده و نزدیک است که به ترتیب OI، بایننس را به عنوان ارز دیجیتال آتی پیشرو پیشی دهد.

افزایش مشابهی در حجم گزینه‌های BTC هم دیده می‌شود. علاقه به گزینه‌های BTC به تازگی از ۱۶ میلیارد دلار عبور کرده است و حجم آن اکنون به بالاترین حد خود رسیده است. این افزایش بخشی از آن به قیمت‌های لحظه‌ای ترجمه می‌شود، زیرا بخش مهمی از این جریان‌ها احتمالاً به صورت نقدی پوشش داده می‌شوند. این تحول به معنای تقویت احتمال انحلال‌های اجباری است که حرکت قیمت‌ها را تشدید می‌کند.

کتاب‌های Spot Order سخت‌تر شدند و کمبود نسبی فروشنده را آشکار کردند

عمق دفترچه سفارش – یک معیار نقدینگی جایگزین که میزان سرمایه مورد نیاز برای تغییر قیمت دارایی با درصد معینی را با توجه به محدودیت‌های موجود در هر زمان اندازه‌گیری می‌کند – در چند ماه گذشته، علی‌رغم قیمت بالا، سخت‌تر شده است. افزایش می یابد.

نمودار زیر عمق ۱ درصدی را برای BTC و ETH (به ترتیب بالا و پایین) به دلار آمریکا و واحدهای بومی (به ترتیب چپ و راست) در سال ۲۰۲۳ نشان می دهد. نسبت به ۳-۵ گذشته کاهش داشته است. ماه ها، به هر نموداری که نگاه کنید. و سمت فروش دفترچه سفارش بیشتر از سمت خرید به سمت کاهش می رود که نشان دهنده کمبود فروشنده نسبت به خریداران است.

دینامیک مشتقات پرمشغله با بازار تنگ مواجه می شود

نمودار زیر نوسانات تحقق یافته سالانه BTC و ETH را با استفاده از یک دوره هفت روزه بازنگری برای ثبت افزایش اخیر قیمت نشان می دهد. اگرچه نوسان اخیراً افزایش یافته است، اما برای هر دو BTC و ETH نسبتاً پایین باقی می‌ماند، زیرا به صورت سالانه به بالای ۶۳ درصد نرسیده است، که کمتر از میانگین ارزش بازار صعودی قبلی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ است.

این برای نقدینگی مهم است زیرا نوسانات معمولاً باعث افزایش فعالیت معاملاتی می‌شوند. حجم فعلی بیت کوین که بر اساس نوسانات تعدیل شده است، در حال حاضر در چارک بالای چرخه بازار صعودی ۲۰۲۰/۲۰۲۱ قرار دارد.

این رالی احساس متفاوتی دارد

علاقه بیشتر سرمایه‌گذاران نهادی سنتی‌تر و بازاری با فروشندگان نسبتاً کمی در میان نوسانات رو به افزایش اما همچنان نسبتاً کم، نشان‌دهنده تغییر چرخ دنده‌های بازار به فاز جدیدی است.

با نگاه به آینده، حتی اگر امکان اصلاحات موقت از آنجا افزایش یابد و محیط کلان ابری باقی بماند، این افزایش ممکن است شروع بازار صعودی بعدی باشد.

 

منبع: coindesk.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده