آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

راه اندازی ماینر M21 | آموزش نصب واتس ماینر M21 – M21S

راه اندازی ماینر M21 و m21s

راه اندازی ماینر M21  ، استخراج از دیگر راه های کسب درآمد در ارز های دیجیتال می باشد. همانطور که می دانید، برای اینکه بتوانید رمز ارز ها را استخراج کنید ابتدا باید تجهیزات ماینینگ را فراهم کنیم. یکی از تجهیزات ماینینگ که جزء اصلی ترین آن نیز می باشد دستگاه ماینر نام دارد. شما می توانید با دستگاه های ماینر اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید. قبل از شروع کار، دستگاه های ماینر نیاز به راه اندازی دارند. به همین علت در اولین اقدام باید آن ها را راه اندازی کنید. در مقاله های مختلف ما به صورت کامل درباره راه اندازی دستگاه های ماینر مخلف با شما عزیزان گفتگو کرده ایم و نحوه نصب و راه اندازی تمامی آن ها را برایتان به صورت کامل شرح داده ایم. در این مقاله نیز قصد داریم تا نسبت به نحوه نصب و راه اندازی دو دستگاه ماینر دیگر با شما عزیزان گفتگو کنیم. اگر قصد دارید تا با نحوه نصب و راه اندازی دستگاه های ماینر ” WhatsMiner M21 ” و همچنین ” WhatsMiner M21s ” آشنا شوید، مطالعه این مقاله تا انتها را از دست ندهید. پس از مطالعه کامل این مقاله دیگر به راحتی می توانید دستگاه های ماینر خود را راه اندازی کنید و استخراج ارز های دیجیتال را آغاز کنید. قبل از اینکه بخواهیم به سراغ نحوه نصب و راه اندازی دستگاه های ماینر فوق برویم، ابتدا کمی درباره آن ها با شما عزیزان گفتگو خواهیم کرد تا اگر اطلاعاتی از این دستگاه های ماینر ندارید ابتدا آن ها را بشناسید.

نیم نگاهی به دستگاه ماینر WhatsMiner M21

دستگاه های ماینر Whatsminer M21 و همچنین Whatsminer M21s توسط کمپانی معروف و بزرگ میکرو بی تی MicroBT تولید و روانه بازار شده است. هر دو ماینر به ترتیب دارای قدرت پردازشی ” ۳۱ تراهش ” و ” ۵۶ تراهش ” می باشد. تقریبا می توان گفت که هر دو ماینر دارای قدرتی فوق العاده بالا هستند اما دستگاه ماینر WhatsMinerM21 نسبت به هم رده های خود در دیگر کمپانی ها یک دستگاه ماینر بهینه نیز به حساب می آید چرا که با قدرت پردازش بالا مصرف کمی نیز دارد. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا مسئله را کمی برایتان باز تر کنیم.

همانطور که گفتیم قدرت پردازشی دستگاه ماینر WhatsMinerM21 برابر با ۳۱ تراهش می باشد. اگر به دیگر دستگاه های ماینر کمپانی های مختلف نگاهی بیندازید، ماینر هایی که اینچنین قدرتی دارند مصرف برق بالایی نیز دارند اما دستگاه ماینر Whatsminer M21 مصرف برق بسیار بهینه دارد. مصرف برق این ماینر برابر با ۱۸۶۰ وات می باشد.!!

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که با کمک این دو ماینر، چه رمز ارز هایی را می توان استخراج کرد؟

همانطور که می دانید هر دستگاه ماینر از یک الگوریتم پشتیبانی می کند و همچنین هر ارز نیز از یک الگوریتم پشتیبانی می کند. شما با هر ماینر می توانید رمز ارز هایی را استخراج کنید که هم الگوریتم ماینر مورد نظرتان می باشد. برای مثال اگر قصد استخراج ارز دیجیتال معروف و محبوب بیت کوین را دارید باید از ماینری استفاده کنید که از الگوریتم ” SHA-256 “ پشتیبانی می کند چراکه رمز ارز بیت کوین نیز از این الگوریتم پشتیبانی می کند. حال برای اینکه متوجه شویم این ماینر ها از چه الگوریتم هایی پشتیبانی می کنند ابتدا باید نگاهی به الگوریتم آن ها بیندازیم.

هر دو دستگاه ماینر کمپانی بیت مین که معرف حضورتان هستند از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی می کنند. در نتیجه شما می توانید با این ماینر ها رمز ارز معروف و محبوب بیت کوین و تمامی رمز ارز هایی که از این الگوریتم پشتیبانی می کنند را استخراج کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چه رمز ارز هایی از این الگوریتم پشتیبانی می کند؟ رمز ارز هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد، از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی می کنند و شما می توانید به کمک این دو ماینر یکی از رمز ارز های زیر را انتخاب و استخراج کنید. این رمز ارز ها عبارت اند از:

 1. بیت کوین “ BitCoin “
 2. بیت کوین کش “ BitCoin Cash “
 3. آکوین “ Acoin “
 4. پیر کوین “ PeerCoin “
 5. ژول کوین “Joulecoin “
 6. ایمارک “ Emark “
 7. کیور کوین “Curecoin “
 8. آنبریکبل “ Unbreakable “
 9. کرون “  Crown “
 10. تراکوین “ Terracoin “

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا ما در یک مقاله نصب و راه اندازی هر دو ماینر که هم مدل هستند را قصد داریم آموزش دهیم؟

اگر به مقالات دیگر نصب و راه اندازی دستگاه های ماینر مراجعه کرده باشید قطعا با اینکه نصب و راه اندازی ماینر های هر کمپانی به یک شکل است برخورد کرده اید. هر دو ماینر WhatsMiner M21 و WhatsMiner M21s مراحل نصب یکسانی دارد. توجه داشته باشید که نه تنها این دو ماینر بلکه تمامی ماینر های کمپانی MicroBT که با نام تجاری WhatsMiner به فروش می رسند دقیقا اینچنین مراحل نصبی را دارند. اگر این مقاله را تا انتها دنبال کنید و طریقه نصب و همچنین راه اندازی این ماینر ها را آموزش ببیند، دیگر می توانید به راحتی تمامی ماینر های کمپانی میکرو بی تی یا Micro BT را راه اندازی کنید. در ادامه همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید

نصب و راه اندازی دستگاه های واتس ماینر WhatsMiner برای شرکت میکروبیتی


مراحل نصب دستگاه ماینر WhatsMiner M21 و WhatsMiner M21s

ما در این مقاله قصد داریم تا نصب و همچنین راه اندازی و همچنین پیکربندی هر دو ماینر را به صورت جداگانه به شما عزیزان آموزش دهیم. در این قسمت از مقاله نیز همانطور که مطلع هستید قصد داریم تا نحوه نصب هر دو دستگاه ماینر را به شما عزیزان بگوئیم. نصب این ماینر ها بسیار آسان است و هیچ تفاوتی با یک دیگر ندارند. اگر هم اکنون این دو ماینر در کنار شما است و یا اینکه عکس های این دو ماینر در دسترس شما است اگر دقت کنید هیچ تفاوتی با یک دیگر ندارند تنها تفاوت این دو ماینر در سخت افزار آن ها می باشد. با این حساب شما مراحلی که در ادامه گفته می شود را می توانید بر روی هر دو ماینر پیاده سازی کنید. برای شروع در ابتدا:

 1. قبل از هر چیزی ابتدا مکان قرار گیری ماینر را مشخص کنید. اگر فردی فعال در حوزه ارز های دیجیتال هستید، احتمالا می دانید که دستگاه های ماینر را نمی توانید در هر مکانی قرار دهید چراکه باید آب و هوای اطراف ماینر یک آب و هوای مناسب باشد. ما در سایت زوم ارز یک مقاله به صورت کامل درباره آب و هوای مکان قرار گیری دستگاه های ماینر منتشر کرده ایم. اگر در این باره اطلاعاتی ندارید می توانید به این مقاله مراجعه کنید و اطلاعات موجود در این مقاله را بخوانید تا بتوانید یک مکان مناسب برای قرار گیری ماینر هایتان انتخاب کنید. پس از اینکه ماینر هایتان در یک مکان درست قرار گرفت به سراغ مرحله بعد می رویم.
 1. در این قسمت نوبت به این رسیده است که اتصالات ماینر را به آن متصل کنیم. از جمله این اتصالات می توان به کابل برق و همچنین کابل اینترنت می باشد. در این بخش قصد داریم تا درباره متصل شدن ماینر به کابل برق را به شما عزیزان توضیح دهیم. این کار از آنچه که فکر می کنید آسان تر است اما نیاز است برای این کار راهنمایی هایی را به شما عزیزان ارائه دهیم. برای اینکه ماینر ها را به برق متصل کنید ما به شما پیشنهاد می کنیم که از محافظ های برقی استفاده کنید. با استفاده از محافظ های برقی می توانید به راحتی ماینر های خود را با خیالت راحت روشن کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا باید از محافظ های برقی استفاده کرد؟ متاسفانه در برق روزانه نواسانات مختلفی وجود دارد. این نوسان ها عموما باعث اسیب رسیدن به وسایل الکترونیکی می شود. زمانی که شما بین راه وسیله برقی خود و همچنین پریز برق یک محافظ قرار می دهید، دیگر جریان های برقی بدون نوسان از داخل کابل ها عبور می کند و این موضوع باعث می شود تا به راحتی دستگاه های ماینر شما آسیب نبینند. اگر این مووضع را رعایت نکنید، ماینر های شما به سرعت آسیب می بینند و عمر آن ها نیز کاهش می یابد. ولتاژ محافط ها باید طوری باشد که توانایی اداره کردن چند ماینر به صورت همزمان را داشته باشید در صورتی که اینچنین محافظی نتوانستید تهیه کنید بهتر است که برای هر ماینر به صورت جداگانه این کار را انجام دهید.
 1. پس از اینکه با موفقیت ماینر را در یک مکان مناسب قرار دادید و طبق توصیه های فوق ماینر های خود را به برق متصل نمودید، نوبت به آن رسیده است که دستگاه های ماینری که قصد استخراج ارز های دیجیتال را دارند به اینترنت متصل کنید. متصل نمودن اینترنت به دستگاه های ماینر نیز کار بسیار ساده ای است اما همانند متصل نمودن ماینر به برق باید به نکاتی دقت کنید. همانطور که می دانید برای متصل نمودن ماینر ها به اینترنت باید از کابل شبکه و یا LAN استفاده کرد. به همین جهت به تعداد ماینر ها نیاز به کابل شبکه و یا LAN داریم. پس از تهیه کابل های LAN باید یک مودم تهیه کنید تا بتوانید کابل های LAN را به مودم متصل کنید. به همین جهت باید یک مودم تهیه کنید که چند پورت خروجی کابل شبکه و یا LAN داشته باشید اگر مودم مورد نظر شما دارای اینچنین قابلیتی نبود باید با استفاده از یک ” Hub ” این کار را انجام دهید. یعنی ابتدا باید یک ” Hub ” تهیه کنید و سپس یکی از پورت های خروجی مودم را به پورت ورودی Hub متصل کنید. پس از انجام این کار، نوبت به آن رسیده است که ماینر ها را به صورت تک به تک به Hub متصل کنید تا همه ماینر ها به اینترنت متصل شوند. پس از اینکه ماینر ها را به اینترنت متصل کردید، دیگر کار در این قسمت به پایان رسیده است و تنها مانده است تا ماینر را راه اندازی کنید. در ادامه نسبت به ارائه توضیحات جهت راه اندازی و همچنین پیکبرندی ماینر خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

آموزش راه اندازی دستگاه ماینر Whatsminer M21 و WhatsMiner M21s

برای راه اندازی دستگاه ماینر Whatsminer M21 و WhatsMiner M21s دیگر نیازی به اینکه بخواهید ابتدا ای پی ماینر را پیدا کنید نیست چراکه شما تنها می توانید این ماینر و همچنین ماینر های کمپانی میکرو بی تی یا Micro BT را با نرم افزار ” Whatsminer Tools ” راه اندازی کنید. در این قسمت از مقاله در ابتدا شما باید این نرم افزار را دانلود و سپس همانند توضیحات برنامه را اجرا کنید و در نهاییت به سراغ پیکربندی ماینر که بسیار آسان است بروید. در ادامه همراه ما باشید.

دانلود نرم افزار WhatsMiner Tools

در این قسمت از مقاله می توانید با کلیک بر روی دکمه ذیل به صورت مستقیم اقدام به دانلود نرم افزار WhatsMiner Tools کنید. در صورتی که علاقه ای به دانلود این برنامه از این قسمت از مقاله را نداشتید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از سایت های معتبر دانلود کنید و یا نهایا از سایت رسمی کمپانی میکرو بی تی اقدام به دانلود این نرم افزار کنید.

قبل از اینکه بخواهید نرم افزار Whatsminer Tools را از این قسمت دانلود کنید، حتما به دو نکته ذیل توجه کنید و سپس اقدام به دانلود نرم افزار کنید.

نکته یک:

نرم افزار فوق به صورت یک فایل فشرده یا زیپ در اختیار شما قرار گرفته است. برای استفاده از این نرم افزار ابتدا باید آن را از حالت فشرده و یا زیپ خارج کنید. برای انجام این کار نیاز به یک نرم افزاری دارید که این کار را انجام می دهد. در صورتی که اینچنین نرم افزاری در سیستم خود ندارید می توانید برای انجام این کار نرم افزار ” Winrar ” را دانلود و پس از نصب از آن استفاده کنید. اگر علاقه ای به استفاده از این نرم افزار نداشتید می توانید یکی از نرم افزار های مشابه را دانلود کنید. در صورتی که در هنگام خروج از حالت فشرده نرم افزار از شما در خواست وارد نمودن رمز عبور کرد، عبارت ” zoomarz.com ” را با حروف کوچک وارد کنید.

نکته دو:

نرم افزار فوق یک فایل نصبی نمی باشد بلکه یک فایل قابل حمل و یا Portable می باشد. شما برای اینکه بتوانید از این نرم افزار استفاده کنید، نیازی به نصب آن ندارید و تنها می توانید با کلیک بر روی آیکون برنامه، آن را اجرا و سپس استفاده کنید. در صورتی که نرم افزار برایتان به این شکل اجرا نشد، یک بار دیگر آن را دانلود و سپس از حالت فشرده خارج کنید. اگر این موضوع مجدد تکرار شد اقدام به دانلود نرم افزار از یک سایت دیگر کنید. ( نرم افزار فوق تست شده و سالم می باشد و تنها مطالب فوق جنبه احتمال را دارد. )

حال نوبت رسیده است که نرم افزار را اجرا کنید و پیکربندی ماینر را انجام دهید. در ادامه اگر همراه ما باشید به صورت کامل پیکر بندی دستگاه های ماینر WhatsMiner M21 و WhatsMiner M21s  آموزش خواهید دید.

پیکربندی دستگاه های ماینر WhatsMiner M21  و WhatsMiner M21s

همانطور که کمی پیشتر آوردیم، برای پیکربندی دستگاه های ماینرکمپانی میکرو بی تی همانند دیگر کمپانی ها نیاز به این ندارید که وارد مرورگر شوید چراکه تنها با نرم افزار Whatsminer Tools می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. برای پیکربندی ماینر از طریق این نرم افزار ابتدا:

 1. وارد نرم افزار شوید و در صفحه اول بر روی گزینه ” Start ” کلیک کنید. بلافاصله پس از کلیک بر روی این گزینه باید یکی از انگشتان خود را بر روی دکمه ثبت ای پی که در ماینر مستقر است فشار دهید و برای چند ثانیه نگه دارید. شما می توانید انجام این کار را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

  راه اندازی ماینر M21
  آموزش پیکر بندی ماینر m21
 2. پس از گذشت چند ثانیه، اگر به صفحه نمایش دقت کنید متوجه می شوید که ای پی ماینر به همراه برخی اطلاعات دیگر نمایش داده شده است. حال برای ادامه کار شما باید از این اطلاعات یک فایل خروجی تهیه کنید. برای انجام این کار همانند تصویر ذیل بر روی گزینه ” Export ” که در بالای صفحه قرار گرفته شده است کلیک کنید.

  راه اندازی ماینر M21
  آموزش پیکر بندی ماینر m21
 3. پس از کیک بر روی گزینه Export بلافاصله برایتان یک صفحه دیگر بارگزاری می شود که در این صفحه باید یک محل برای ذخیره فایل خروجی انتخاب کنید، شما می توانید هر قسمت از کامپیوترتان که خواستید این فایل را ذخیره کنید. در تصویر ذیل شما شاهد این موضوع هستید.راه اندازی ماینر M21
 4. حال پس از ذخیره فایل در سیستم، به نرم افزار Whatsminer Tools باز می گردیم و سپس از بین گزینه های موجود در سربرگ، بر روی گزینه ” Miner Status ” کلیک می کنیم. پس از انتخاب این گزینه، این بار به بالای صفحه نرم افزار می رویم و بر روی گزینه ” Import IP ” کلیک می کنیم. با استفاده از این گزینه می توانید فایلی که در قسمت قبل ذخیره کرده بودید را مجدد به نرم افزار وارد کنید. در نتیجه برای انجام این کار بر روی این گزینه کلیک می کنیم و به مکانی که در قسمت قبل آن فایل را ذخیره کرده ایم می رویم و سپس اقدام به وارد نمودن فایل می کنیم. پس از اینکه فایل با موفقیت وارد شد، باید بر روی گزینه ” Detect Miner Status ” کلیک کنید. با انتخاب این گزینه نرم افزار ماینر شما را به صورت کامل شناسایی می کند و برایتان برخی از اطلاعات ماینر را مجدد به نمایش می گذارد. شما می توانید در این صفحه اطلاعاتی اعم از: وضعیت کارکرد فعلی ماینر، وضعیت فن ها، هش ریت و…. را مشاهده کنید. در تصویر ذیل می توانید صفحه ای همانند صفحه که برایتان توضیح داده ایم را مشاهده کنید.

  راه اندازی ماینر M21
  آموزش راه اندازی ماینر m21

با رسیدن به این مرحله، تقریبا بیشتر کار انجام شده است و تنها مانده است تا ماینر را به یک استخر متصل کنید تا روند استخراج ارز های دیجیتال آغاز شود. در قسمت بعد به صورت کامل به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید استخر های مورد نظرتان را به ماینر های WhatsMiner M21  و WhatsMiner M21s متصل کنید. همراه ما باشید.


طریقه متصل نمودن ماینر های WhatsMiner M21  و WhatsMiner M21s به استخر های دلخواه

همانطور که در قسمت قبل مطالعه کردید، پیکربندی ماینر های فوق به راحتی انجام شد. حال در این قسمت به سراغ متصل نمودن ماینر ها به استخر های دلخواه خواهیم رفت. اگر می خواهید تا دستگاه ماینرتان را به یک استخر استخراج متصل کنید و عملیات استخراج رمز ارز ها را دنبال کنید، مطالعه این قسمت که قسمت آخر است را از دست ندهید. انجام این کار بسیار راحت است و شما می توانید در همان نرم افزار ” Whatsminer Tools ” انجام دهید. برای متصل نمودن ماینر ها به استخر ابتدا:

 1. نرم افزار Whatsminer Tools را اجرا کنید.
 2. پس از اجرای نرم افزار، همانطور که مشاهده می کنید گزینه های مختلفی برایتان نمایان می شود. برای انجام این کار باید بر روی گزینه ” Pools ” کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه ای که باید آدرس استخر ها را وارد کنید می شوید. ( همانند تصویر ذیل )

  راه اندازی ماینر M21
  آموزش اتصال ماینر m21 به استخر استخراج
 3. همانطور که در تصویر می بینید، فیلد های مختلفی با نام های: Pool1 و Pool2 و Pool3 برایتان به نمایش در آمده است. در هر سه فیلد باید سه آدرس استخر با پورت های مختلف وارد کنید تا در صورتی که یکی از پورت ها با قطعی رو به رو شد، عملیات استخراج با پورت دیگر ادامه یابد و عملیات استخراج قطع نشود. در فیلد های Worker و Password نیز باید اقدام به وارد نمودن نام ماینر و همچنین رمز عبور کنید. پس از وارد نمودن تمامی فیلد ها بر روی گزینه ” Update ” کلیک کنید تا تنظیمات شما اعمال و نهایی شود و همچنین عملیات استخراج شروع شود.

تبریک، همانطور که گفتیم شما توانستید به راحتی دستگاه های ماینر WhatsMiner M21  و WhatsMiner M21s را نصب و راه اندازی کنید. حال دیگر می توانید با استفاده از این ماینر ها به راحتی عملیات استخراج را دنبال و رمز ارز های مورد نظرتان را استخراج کنید.


سوالات متداول

 

درآمد این دستگاه ماینر M21S در ماه چقدر است ؟

دستگاه ماینر واتس ماینر M21S دارای سه نوع تراهش ۵۴ ، ۵۶ و ۵۸ است که به ترتیب در ماه ۲۳۰ ، ۲۳۸ ، ۲۴۷ دلار درآمد دارند.

این دستگاه چگونه به پاور متصل می شود ؟

کابل این ماینر با دیگر کابل های استاندارهای دارای تفاوت هایی هست به صورتیکه سه شاخه می باشد. از طرفی تبدیل های سه به دو موجود در بازار پاسخگوی آمپر بالای این دستگاه نبوده و ممکن است حین کار ذوب شودند.بنابراین بهتر است کابل را از قسمت سه شاخه جدا کرده و آن را با دو شاخه صنعتی تعویض کنید.

آیا مصرف انرژی این دستگاه در رده بندی مطلوب قرار دارد ؟

دستگاه ماینر M21 از تکنولوژی چیپست های ۱۲ نانومتری استفاده نموده که علاوه بر بهبود سرعت، بهینه سازی مصرف انرژی را هم به خوبی در این ماینر اجرا کرده کرده است.

 

ممنون از اینکه تا پایان ” راه اندازی ماینر M21  ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fLbxe


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

3 دیدگاه دربارهٔ «راه اندازی ماینر M21 | آموزش نصب واتس ماینر M21 – M21S;

 1. وقتی که ماینرm21 رو به مودم وصل کردیم،چجوری روی لپ تاپ نشون میده؟با کابل یا وایرلس به لپ تاپ وصل میشه؟و اگه وایرلس باشه کسی دیگه هم میتونه وصل بشه؟(منظورم اینکه مسیر کیف پولش رو عوض کنه)
  و قسمت وصل کردن کیف پول رو توضیح ندادید!

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده