آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز کادنا چیست؟ | آینده ارز کادنا

ارز کادنا KDA چیست؟

ارز کادنا KDA چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا به معرفی یکی دیگر از ارزهای دیجیتال با نام کادنا KDA بپردازیم. ارز دیجیتال KDA توکن ارائه شده پلتفرم کادنا Kadena می باشد. این رمز ارز هم اکنون در رتبه ۶۵ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد.

کادنا در نظر دارد تا انقلابی را در حوزه فناوری بلاکچین ایجاد نماید. همچنین تیم ان فناوری بلاکچین را پیشرفتی می داند که ارتباطات و تراکنش ها را در سراسر جهان متحول خواهد کرد. در ادامه شما می توانید با این ارز دیجیتال و پلتفرم ارائه دهنده آن بیشتر آشنا شوید. همچنین در صورتی که اطلاعاتی در ارتباط با نحوه خرید، فروش و ذخیره سازی این رمز ارز ندارید می توانید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

ارز کادنا چیست؟

ارز کادنا KDA چیست؟
ارز کادنا KDA چیست؟

KDA یک ارز دیجیتال است که برای پرداخت هزینه های محاسباتی در زنجیره عمومی کادنا Kadena استفاده می شود. بلاکچین عمومی کادنا یک مکانیسم برای اجماع اثبات کار است که ضمن حفظ امنیت و یکپارچگی موجود در بیت کوین، توان عملیاتی و مقیاس پذیری را بهبود می بخشد. به طور خلاصه، کادنا Kadena یک بلاکچین است که سریع تر، امن تر و مقایس پذیرتر است.

هدف کادنا Kadena این است که منبع واحدی برای ساخت برنامه های بلاکچین باشد. با انجام این کار کادنا بسیاری از مشکلاتی را که تا به امروز مانع پذیرش گسترده بلاکچین شده است، را حل می کند. این مشکلات شامل مقایس پذیری، امنیت و سهولت استفاده است.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال Kda

نام اختصاری KDA
نوع ارز COIN
عرضه کل ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار درگردش ۱۶۷.۸۱۶,۰۶۶
وب سایت رسمی https://kadena.io/
بلاکچین اکسپلور https://explorer.chainweb.com/mainnet
وایت پیپر https://docs.kadena.io/whitepapers/overview
پیج های ارتباط رسمی https://t.me/Kadena_Announcements

https://medium.com/kadena-io

https://twitter.com/kadena_io

سورس کد https://github.com/kadena-io/chainweb-node

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال کادنا KDA

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال کادنا KDA
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران ارز دیجیتال کادنا KDA

کادنا Kadena در سال ۲۰۱۶ ایجاد شد. تیم کادنا در حال حاضر متشکل از ۲۰ عضو است که بیشتر آنها در توسعه پروژه فعال هستند. از جمله بنیانگذاران ان می توان به استوارت پوپجوی Stuart Popejoy و ویل مارتینو Will Martino اشاره کرد. استوارت پوپجوی بنیانگذار و مدیرعامل کادنا رهبری تیم بلاکچین JP Morgan را برعهده داشت. علاوه بر این، پوپجوی سال ها تجربه در توسعه سیستم های معاملاتی برای صنعت مالی دارد.

ویل مارتینو نیز برای JP Morgan در زمینه بلاکچین کار کرده است. علاوه بر این، مارتینو یک سمت اجرایی در SEC داشته است.


عملکرد کادنا Kadena چگونه است؟

عملکرد کادنا Kadena چگونه است؟
عملکرد کادنا Kadena چگونه است؟

به طور کلی پلتفرم کادنا از یک زنجیره عمومی با نام چین وب Chainweb و یک زنجیره خصوصی با نام کورو Kuro تشکیل شده است. لازم به ذکر است برای تعامل این دو شبکه کادنا از زبان قرارداد هوشمند پکت Pact استفاده می کند.

چین وب Chainweb تنها شبکه لایه ۱ مقایس پذیر است که از Proof of Work استفاده می کند. بیت کوین و اتریوم نیز از PoW استفاده می کنند اما روش سنتی آن ها مقیاس پذیر نیست.

اینجاست که کادنا خود را از دو ابر قدرت در بازار ارزهای دیجیتال متمایز می کند. علاوه بر فناوری لایه ۱، کادنا یک شبکه لایه ۲ به نام Kuro برای سرعت شبکه نیز دارد. از طریق این شبکه، پروژه می تواند نزدیک به نیم میلیون تراکنش در ثانیه را پردازش کند.


بررسی اهداف کادنا Kadena

بررسی اهداف کادنا Kadena
بررسی اهداف کادنا Kadena

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، هدف کادانا Kadena این است که منبع واحدی برای ساخت برنامه های بلاکچین باشد. همچنین کادنا در نظر دارد تا مشکلاتی را حل نماید که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

  • مقیاس پذیری

بلاکچین عمومی کادنا مقایس پذیری لایه ۱ را حل می نماید. حل این مشکل با استفاده از چندین چین مشابه بیت کوین انجام می شود. در واقع با افزایش حجم تراکنش، شبکه گسترش خواهد یافت و توان عملیاتی بالاتری خواهد داشت.

  • سهولت استفاده

کادنا یکی از پلتفرم هایی می باشد که مجموعه ای از ویژگی ها را ارائه می دهد. کاربران قادر خواهند بود تا از این ویژگی ها در سراسر پلتفرم استفاده کنند.

  • امنیت

زبان پکت Pact طراحی قراردادهای هوشمند ایمن تر را فراهم می نماید. در واقع پکت Pact با شناسایی خودکار باگ ها شما را از سوء استفاده هایی که در سایر پلتفرم های ناامن با آن ها مواجه خواهید بود، رها می سازد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کادنا KDA

در حال حاضر و در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال کادنا KDA برابر با ۱۶.۹۴ دلار است و حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۵۸،۸۷۹،۹۵۹ دلار می باشد. این رمز ارز در روز قبل ۳.۹۶% افزایش قیمت داشته است.

اکنون ارز دیجیتال کادنا KDA در رتبه ۶۵ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. همچنین لازم به ذکر است که این رمز ارز در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت ارز دیجیتال کادنا KDA را بر روی نمودار مشاهده کنید:

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کادنا KDA
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کادنا KDA

خرید و فروش ارز دیجیتال کادنا KDA چگونه است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال کادنا KDA چگونه است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال کادنا KDA چگونه است؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال کادنا KDA کافیست تا در یکی از صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز ثبت نام و احراز هویت نمایید. امروزه صرافی های آنلاین بسیاری موجود می باشند که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می نمایند.

کاربران ایرانی در صورتی که قصد استفاده از صرافی های آنلاین خارجی را داشته باشند، به دلیل تحریمات موجود می توانند در ابتدا در یکی از صرافی های داخلی مقدار تومان خود را به یکی از استیبل کوین ها همانند تتر تبدیل نموده و سپس آن را به رمز ارز کادنا KDA تبدیل کنند.


معرفی صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال کادنا

معرفی صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال کادنا KDA
معرفی صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال کادنا KDA

در قسمت قبلی مقاله گفته شد که افراد می توانند از صرافی ها برای خرید و فروش رمز ارز کادنا استفاده کنند. یکی از راه هایی که می توانید با صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز آشنا شوید، مراجعه به سایت کوین مارکت کپ است. شما قادر خواهید بود تا با جستجوی این رمز ارز در سایت کوین مارکت کپ و مراجعه به قسمت Markets لیست کاملی از صرافی های پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال را مشاهده نمایید. در ادامه به معرفی تعدادی از صرافی ها خواهیم پرداخت:

  1. کوکوین KuCoin
  2. بیترکس Bittrex
  3. کوینکس CoinEx
  4. هات بیت Hotbit
  5. هو Hoo

معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال کادنا KDA

معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال کادنا KDA
معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال کادنا KDA

پس از خریداری رمز ارز کادنا KDA شما می توانید از کیف پول ها برای ذخیره سازی آن استفاده نمایید. در مرحله اول شما باید کیف پولی را انتخاب کنید که از رمز ارز کادنا KDA پشتیبانی می کند. سپس باید امنیت کیف پول را در نظر بگیرید. انتخاب یک کیف پول امن باعث می شود تا شما بتوانید به راحتی به سرمایه گذاری بپردازید.

Zelcore یکی از کیف پول هایی است که از رمز ارز کادنا پشتیبانی می کند. این کیف پول در دو نسخه دسکتاپ و تلفن همراه در دسترس می باشد. علاوه بر این، شما همچنین می توانید KDA را در یک کیف پول سخت افزاری ذخیره کنید. با استفاده از کیف پول های سخت افزاری، شما کلید خصوصی خود را در دست دارید. معروف ترین کیف پول سخت افزاری در حال حاضر لجر نانو اس Ledger Nano S است که شما می توانید از آن استفاده نمایید.


آیا ارز دیجیتال کادنا KDA استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال کادنا KDA استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال کادنا KDA استخراج می شود؟

به طور کلی رمز ارزها را می توان از طریق استخراج و یا با خرید از صرافی ها به دست آورد. اما لازم است که بدانید همه رمز ارزها قابلیت استخراج ندارند و تنها رمز ارزهایی قابل استخراج هستند که مبتنی بر الگوریتم اثبات کار یا PoW باشند.

رمز ارز کادنا در ساختار خود از الگوریتم PoW استفاده می نماید و قابلیت استخراج دارد. کادنا از الگوریتم استخراج Blake2S استفاده می کند که تنها از دستگاه های اسیک ASIC پشتیبانی می کند. همچنین جالب است که بدانید رمز ارز کادنا را نمی توان با GPU و یا CPU استخراج کرد.


آینده ارز دیجیتال کادنا KDA چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال کادنا KDA چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال کادنا KDA چگونه است؟

شاید تا کنون برای شما هم سوال شده باشد که آیا این رمز ارز از آینده خوبی برخوردار است؟ به طور کلی عوامل گوناکونی می تواند بر روند قیمت این ارز دیجیتال تاثیر بگذارد. برای مثال اخبار مربوط به رمز ارز و میزان عرضه و تقاضا از جمله عوامل تاثیرگذار است.

همچنین می توان بیان نمود که اهداف ارز کادنا در آینده نیز تاثیرگذار است. در واقع باید بررسی نمود که این رمز ارز تا چه میزان در راستای اهداف خود حرکت می نماید. به طور کلی ما به شما پیشنهاد می نماییم که قبل از سرمایه گذاری در بستر این ارز دیجیتال تمامی عوامل را به صورت کامل بررسی نمایید.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال کادنا KDA

اینفوگرافیک ارز دیجیتال کادنا KDA
اینفوگرافیک ارز دیجیتال کادنا KDA

کلام پایانی

در این مقاله ما به بررسی رمز ارز کادنا KDA پرداختیم. ارز دیجیتال KDA توسط پلتفرم کادنا Kadena ارائه شده است. این پلتفرم امنیت، توان عملیاتی و مقایس پذیری را بهبود می بخشد. کادنا در نظر دارد تا منبعی واحد را برای ساخت برنامه های بلاکچین ارائه دهد.

شما می توانید برای ذخیره سازی ارز دیجیتال کادنا از کیف پول Zelcore استفاده کنید. همچنین لازم به ذکر است که این ارز دیجیتال قابلیت استخراج دارد. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با رمز ارز کادنا KDA دریافت نموده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز کادنا چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده