آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بانک JPMorgan Chase، پس از حمله سایبری و تخلیه وحشیانه مبلغ ۷۹۰۰ دلار از حساب یکی از مشتریان، از بازپرداخت وجه خودداری کرد.

بانک JPMorgan Chase، پس از حمله سایبری و تخلیه وحشیانه مبلغ ۷۹۰۰ دلار از حساب یکی از مشتریان، از بازپرداخت وجه خودداری کرد.

به گزارش زوم ارز، بانک JPMorgan Chase اقدام به مسدودسازی حساب مشتری خود کرد که به آنها از فعالیت مشکوکی خبر داده بود، اما کلاهبرداران توانستند در طول سه روز، مبلغ ۷۹۰۰ دلار از حساب مشتری را تخلیه کنند.

سیندی لیتل، ساکن هیوستون، گزارش کرده است که پس از اضافه شدن یک فرد ناشناس به عنوان گیرنده Zelle در حسابش، به بانک اطلاع داد و متوجه شد که ۱۰۰۰ دلار قبلاً از حسابش سرقت شده است. بانک تقلب را تأیید کرد و مبلغ را به او بازپرداخت کرد. اما یک ماه بعد، لیتل متوجه شد که تراکنش دیگری که با فردی ناشناس تأیید شده بود، انجام شده است.

لیتل فوراً با بانک تماس گرفت، کلاهبرداری را گزارش کرد و درخواست کرد حسابش مسدود شود. با این حال، کلاهبرداران با موفقیت به طور مداوم در طول سه روز، مبلغ ۷۹۰۰ دلار را از حساب سیندی تخلیه کردند. این اتفاقات البته پس از گزارش این فعالیت مشکوک توسط سیندی رخ داد.

لیتل گزارش پلیسی ارائه داده و با FBI و FTC تماس گرفته است، اما بانک JPMorgan Chase ادعا می‌کند که او خود مسئول سازماندهی کلاهبرداری بوده است. تاکنون، JPMorgan Chase به گزارش های ارائه شده در رابطه با این حوادث پاسخی ارائه نکرده است، اما فشار رسانه‌ای ممکن است آنها را وادار به تسلیم اطلاعات و روایت دقیق‌تر از اتفاقات جلب کند.

در پی این حادثه، سیندی لیتل به تعقیب عدالت پرداخته و با کمک روزنامه‌نگار بیل اسپنسر از شبکه KPRC 2، پرونده خود را به مقامات قضایی تحویل داده است. این ماجرا نشان‌دهنده حساسیت بانکها و مشتریان در قبال تهدیدات سایبری است که هر روزه رو به افزایش است و نیاز به اقدامات پیشگیرانه و محافظتی بیشتر را مطرح می‌کند.منابع اطلاعیه کرربنسی: در گزارشی وحشیانه، بانک JPMorgan Chase از پرداخت ۷۹۰۰ دلار به یکی از مشتریانش منصرف شد. این واقعه در تاریخ ۱۶ مارس ۲۰۲۴ اتفاق افتاد.

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده