آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تاثیر رسوایی JPEX به چشم انداز ارزهای دیجیتال هنگ کنگ، مخرب؟!🗣️

تاثیر رسوایی JPEX به چشم انداز ارزهای دیجیتال هنگ کنگ، مخرب؟!🗣️

تاثیر رسوایی JPEX به چشم انداز ارزهای دیجیتال هنگ کنگ، مخرب؟!🗣️

به گزارش زوم ارز،

دولت هنگ کنگ می گوید رسوایی ادعایی ۱۶۵ میلیون دلاری اخیر مربوط به صرافی کریپتو JPEX چشم انداز Web3 آن را برای منطقه خفه نمی کند.

کریستوفر هوی، وزیر خدمات مالی و خزانه داری منطقه، در سخنرانی خود در دوم نوامبر در هفته فین تک هنگ کنگ، اظهار داشت که این رسوایی مالی بر نقشه عمل دولت تأثیری نداشته است.

وی تصریح کرد: “بارها از ما پرسیده شده است که آیا JPEX بر عزم ما برای رشد بازار Web3 تأثیر می گذارد یا خیر – پاسخ واضح این است: خیر.”

هوی به اتهامات مالی مربوط به صرافی JPEX، که در دبی مستقر است و ۲۵۰۰ نفر ادعا می‌کنند که از طریق آن کلاهبرداری شده‌اند، اشاره کرد. این اتهامات منجر به هشداری از سوی کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC) شده است که JPEX بدون مجوز در بازار محلی خدمات ارائه می‌دهد.

دولت هنگ کنگ اعلام کرد که پس از این ادعاها، مقررات خود در زمینه رمزنگاری را تشدید خواهد کرد. همچنین، SFC یک کارگروه با پلیس تأسیس کرده تا با فعالیت‌های مبادلات غیرقانونی ارزهای دیجیتال مقابله کند و سیاست‌های خود را در مورد فروش و الزامات کریپتو به روز کند.

هوی افزود: “در حال حاضر بسیاری از اقدامات نظارتی در جریان است” و این بخشی از طرح چارچوب نظارتی آینده دولت در منطقه Web3 شامل صدور دستورالعمل SFC در زمینه اوراق بهادار توکن‌شده و توکن‌سازی محصولات سرمایه‌گذاری مجاز SFC است.

وزیر مالی: رسوایی JPEX به دید ارزهای دیجیتال هنگ کنگ آسیبی نمی رساند

هوی اعلام کرد که مقررات رمزنگاری نیز به توسعه خواهند پیدا کرد تا معاملاتی که “فراتر از معاملاتی که در پلتفرم‌های معاملاتی تحت نظارت کنونی انجام می‌شوند” را پوشش دهند.

همچنین، مشورت مشترک در مورد استیبل کوین‌ها توسط مقامات پولی هنگ کنگ (HKMA) و خدمات مالی و دفتر خزانه‌داری به زودی متوقف خواهد شد، و این تصمیم به عقب‌نشینی از بازخورد یک مقاله بحث HKMA در ژانویه مربوط است.

گزارش‌های اوایل امسال نشان می‌دهد که HKMA بانک‌ها را به فشار قرار داده تا خدمات به شرکت‌های رمزنگاری مذهبی ارائه دهند. هوی اعلام کرد که HKMA با بخش در مورد راهنمایی برای “بانک‌هایی که خدمات نگهداری دارایی‌های دیجیتال ارائه می‌دهند” مشورت خواهد کرد.

منبع: cointelegraph.com

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده