آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

FSA ژاپن خواستار بررسی دقیق‌تر نقل و انتقالات رمزنگاری شد.

FSA ژاپن خواستار بررسی دقیق‌تر نقل و انتقالات رمزنگاری شد.

به گزارش زوم ارز، با توجه به یادداشت رسمی امروز که توسط آژانس خدمات مالی  ژاپن منتشر شده است، خواستار نظارت دقیق‌تر بر تراکنش‌های ارزهای دیجیتال شده است. این یادداشت که به همراه آژانس پلیس ملی   کشور منتشر شده است، به طور مشترک به موارد متعددی اشاره می‌کند، از جمله بسیاری از موارد “کلاهبرداری تخصصی”. خسارت‌هایی که به دلیل انتقال غیرقانونی پول در بانکداری آنلاین رخ می‌دهد. بر اساس تحلیل NPA، اکثر جرایم مرتبط با رمزنگاری مربوط می‌شوند.

در حال حاضر، این دو نهاد از موسسات مالی ژاپن خواسته‌اند تا حفاظت کاربران را تقویت کنند، به ویژه در مورد انتقال پول به ارائه‌دهندگان خدمات رمزنگاری.

این یادداشت دو دستورالعمل را ارائه می‌دهد که براساس آن موسسات قادر خواهند بود بررسی دقیق‌تری انجام دهند. یکی از اقدامات مورد نیاز می‌شود تا در صورت عدم تطابق نام فرستنده با نام حساب، تراکنش‌ها به صرافی‌های رمزنگاری مسدود شوند. دستورالعمل دیگر نیز تشویق به نظارت بیشتر بر “تراکنش‌های غیرقانونی” به صرافی‌های رمزنگاری است.

بانک مرکزی ژاپن، FSA برای رمزنگاری آماده می شود

اگرچه ژاپن هنوز یک چارچوب جامع برای تنظیم کریپتو والت‌ها ندارد، اما شاخص‌های قوی نشان می‌دهد که این کشور برای پذیرش بیشتر ارزهای دیجیتال آماده می‌شود.

بانک مرکزی ژاپن (BoJ) در حال حاضر در حال آماده‌سازی آزمایشی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است. CBDCها دارایی‌های دیجیتالی هستند که توسط بانک مرکزی یک کشور صادر می‌شوند و به منافع قانونی آن کشور متصل می‌شوند. این دارایی‌ها معمولاً بر روی بلاکچین یا سایر سیستم‌های دفترکل توزیع شده صادر می‌شوند.

در ماه گذشته، دولت ژاپن و بانک مرکزی برای بحث در مورد “طراحی سیستم” CBDC اولین جلسه خود را برگزار کردند. آنها همچنین درباره اصلاحات قانونی که راه را برای این ارز دیجیتال هموارتر می‌کند، بحث کردند. هر دو بانک مرکزی و دولت قول دادند که در بهار امسال قانونی را تصویب خواهند کرد.

در اوایل این ماه، آژانس خدمات مالی (FSA) ژاپن اصلاحیه قانونی را برای کمک به تسهیل توسعه سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAO) در کشور پیشنهاد کرد. DAOها از قراردادهای هوشمند برای شبیه‌سازی حاکمیت یک شرکت سهامدار برای جوامع دارنده رمزارز استفاده می‌کنند.

این پیشنهاد، توکن‌های بالقوه DAO را به‌عنوان «ژتون حقوق کارمند نوع DAO شرکت محدود» تعریف می‌کند و به دارندگان آن حقوق قانونی مشابه با اعضای شرکت‌های مسئولیت محدود معمولی (LLC) اعطا می‌کند.

تنظیم‌کننده در حال حاضر به دنبال نظرات عمومی در مورد اصلاحیه پیشنهادی تا ۴ مارس است.

در نهایت، مقامات محلی شهر کوچی در تاریخ ۷ فوریه قراردادی را امضا کردند تا شهر را در برنامه مگاورس استارت‌لند ژاپنی مجازی سازی کنند. امیدوارند تا اواخر تابستان امسال اولینگردشگران آنلاین خود را دریافت کنند.


منبع: cryptonews.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده