آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مجرمان با ۵ حمله سایبری بزرگ در ژانویه به کریپتو، ۳۹ میلیون دلار را به دست آوردند!🤯

مجرمان با ۵ حمله سایبری بزرگ در ژانویه به کریپتو، ۳۹ میلیون دلار را به دست آوردند!🤯

مجرمان با ۵ حمله سایبری بزرگ در ژانویه به کریپتو، ۳۹ میلیون دلار را به دست آوردند!

به گزارش زوم ارز، در ماه اول سال، مبلغ نزدیک به ۵۰ میلیون دلار از پلتفرم‌های وب ۳ به سرقت رفت. این وقوع به دلیل جنگ سایبری بین هکرها و کلاهبرداران با ارزهای دیجیتال بود.

یک شرکت امنیتی defi به نام Quantstamp در ژانویه گزارش داد که پنج پروتکل قرارداد هوشمند باعث ضرر ۳۸.۹ میلیون دلاری شده‌اند. این پلتفرم‌ها به دلیل حملات انجام شده توسط بازیگران بد، آسیب دیدند.

همچنین، در سال گذشته، گاما استراتژی‌ها نیز به علت حمله قرضه فلش، ۶.۱ میلیون دلار از خزانه‌های عمومی خود را از دست دادند. این حمله کد مخربی بود که به بهره‌برداران اجازه می‌داد تا به این میزان از خزانه‌ها را تخلیه کنند. گاما در پاسخ به این حمله، سپرده‌ها را قطع کرد و تلاش کرد تا این شکاف امنیتی را ببندد.

اگرچه کمتر از ۱۰ میلیون دلار به سرقت رفت، اما تقریباً ۵۰۰,۰۰۰ دلار از اتر در خطر بود.

با توجه به احتیاط‌های لازم، تمام سپرده‌های موجود در خزانه‌های عمومی به حالت تعطیل درآمد. این اقدام باعث می‌شود حمله به سپرده‌ها غیرممکن شود، زیرا برای حمله به یک سپرده، لازم است…

در روزهای قبل از حمله به گاما، Radiant Capital نیز به دلیل سوء استفاده از بازار خالی ۴.۵ میلیون دلار از دست داد. علت اصلی این حادثه جدید نبود و در واقع به دوره کوتاهی برمی‌گردد که در آن بازارهای جدید بر اساس پروتکل‌های وام فعال شدند.

یک وام دهنده defi با نام USDC مبتنی بر Arbitrum به منظور حل این مشکل، فعالیت خود را متوقف کرد. Radiant همچنین اطمینان داد که وجوه کاربران در خطر نیستند و پروتکل پس از بررسی دوباره، به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

همچنین در ۱۶ ژانویه، پروتکل چند زنجیره‌ای Socket نیز به دلیل یک آسیب پذیری ورودی مورد هجوم قرار گرفت و هکرها توانستند حدود ۲۰۰۰ ETH به ارزش بیش از ۴ میمتاسفانه، من به تازگی اخبار دقیق و جزئی در مورد حملات سایبری در ماه ژانویه ۲۰۲۴ ندارم. به عنوان یک مدل زبانی، دانش من تا سپتامبر ۲۰۲۱ به‌روز است و نمی‌توانم به‌طور مستقیم در مورد وقایع بعدی صحبت کنم. برای اطلاعات دقیق و جدیدتر، من توصیه می‌کنم از منابع خبری معتبر و رسمی استفاده کنید یا جستجوی آنلاینی برای خبرهای اخیر در مورد حملات سایبری در ماه ژانویه ۲۰۲۴ انجام دهید.


منبع: crypto.news

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده