آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

به پایان رسیدن زمستان کریپتو، واقعیت یا امید واهی؟!☢️

به پایان رسیدن زمستان کریپتو، واقعیت یا امید واهی؟!☢️

به پایان رسیدن زمستان کریپتو، واقعیت یا امید واهی؟!☢️

به گزارش زوم ارز، تاثیرات زمستان کریپتو در طول بیشتر سال گذشته، باعث از دست رفتن سرمایه گذاران، شرکت‌ها و ارزهای دیجیتال شده است. با افزایش اخیر بیت‌کوین به بیش از ۳۷,۰۰۰ دلار، برخی معتقدند که شرایط سرمای بازار ممکن است در حال بهبود باشد.

در بازارهای مالی سنتی، صعود بازارها زمانی رخ می‌دهد که یک شاخص اصلی بازار سهام، مانند S&P 500 یا Nasdaq Composite، به مدت زمان طولانی افزایش می‌یابد. به عنوان یک قاعده فنی کلی، بازارهای صعودی با افزایش ۲۰ درصدی از دارایی از سطح پایین‌ترین خود تعریف می‌شوند.

اصطلاح “زمستان کریپتو”، که ابداع صنعتی است و هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد، کمتر یک اصطلاح فنی بوده و بیشتر یک حال و هوا است که احتمالاً از شعارهای هشداردهنده الهام گرفته شده است، مانند زمستان در سریال تلویزیونی “بازی تاج و تخت” از HBO.

هرچند با افزایش ۷۷ درصدی ارزش بازار ارزهای دیجیتال از ۸۲۳ میلیارد دلار در دسامبر گذشته به ۱.۴ تریلیون دلار در روز جمعه، سوالات درباره اینکه آیا زمستان کریپتو پایان یافته است یا خیر، همچنان وجود دارد.

جیمز باترفیل، رئیس بخش تحقیقاتی شرکت CoinShares، با توجه به رشد اخیر کریپتو و جریان ورودی بیش از ۱ میلیارد دلار به سمت محصولات سرمایه‌گذاری کریپتو در سال جاری، اظهار داشت: “ما اعداد سختی را از جریان و قیمت دریافت کردیم. پیشنهاد می‌کنیم که از آن زمستان خارج شده‌ایم.”

با این حال، باترفیل و دیگر متخصصان این صنعت معتقدند که شواهد حاکی از این است که بازار نزولی طولانی‌مدت نیز هنوز جای خود را نداده است. باترفیل اظهار کرد که علاقه مشتریان CoinShares در سال ۲۰۲۱ رقابت می‌کند، اما استیون لوبکا، رئیس خدمات مشتریان خصوصی برای خدمات مالی بیت کوین سوان، اکنون اظهار کرده است که علاقه بیشتری نسبت به آنچه که تاکنون دیده است وجود دارد.

لوبکا اظهار کرد: “ما هرگز اینقدر مشغول نبوده‌ایم. جریان زیادی از مردم وجود دارند که قصد سرمایه‌گذاری دارند و در چند ماه آینده پول انتقال دهند.”

توجه: استراتژیست بازار بیت کوین، لوبکا، اظهار کرده است که تغییراتی در پروفایل مشتریان سرویس مالی سوان قابل مشاهده بوده است. او این تغییرات را به عنوان “افزایش درجه حرفه ای” توصیف کرده و اعلام کرده است که سوان به تازگی با مدیران اجرایی پیشین، اساتید مالی و کارآفرینان برای بحث درباره ورود به بازار بیت کوین تماس گرفته است.

لوبکا اظهار داشته است: “پزشکان، وکلای حقوقی، حسابداران – این افراد هنوز هم در اینجا هستند. امسال، منظور من این است که من مدیرعامل سابقی هستم. من صاحب کل این شرکت هستم.”

او افزوده است: “در کل، اخیراً یک جذب علاقه از سوی افراد مسن‌تر، با تمرکز بیشتر بر حرفه و دانش مالی عمیق رخ داده است. برخی از این افراد افزوده‌اند که صعود اخیر بیت کوین و قابلیت ETF بیت کوین به عنوان دلایلی برای “در موقعیت گرفتن” ذکر شده است.

هرچند بازارهای کریپتو در انتظار یک ETF بیت کوین که به مؤسسات مالی اجازه می‌دهد به راحتی سرمایه خود را به این ارز تخصیص دهند، در حال افزایش است، برخی تحلیلگران، از جمله گرگ ماگادینی، مدیر مشتقات در آمبرداتا، معتقدند که هنوز زمان زیادی برای آن زمان هست.

زمستان رمزارز به تأکید افتاده است که تا زمان تأیید وجوه بیت کوین و اتریوم در ایالات متحده، وقتی این ارزها به عنوان یک توسعه ضروری برای ورود منابع به فضا توصیف شده‌اند، تماماً پایان نخواهد یافت.


منبع: decrypt.co< /a>

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده