آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

IoTeX سخت افزار محاسباتی محرمانه را راه اندازی می کند

IoTeX سخت افزار محاسباتی محرمانه را راه اندازی می کند

IoTeX سخت افزار محاسباتی محرمانه را راه اندازی می کند

به گزارش زوم ارز، ارائه‌دهنده فناوری سخت‌افزار و تراشه ARM Research و پلتفرم Web3 IoTeX، محاسبات محرمانه داده‌های رمزگذاری‌شده را به پشته DePIN IoTeX آورده‌اند.

DePIN، مخفف شبکه‌های زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز، به گونه‌ای طراحی شده است که مشارکت‌کنندگان بتوانند زیرساخت‌های غیرمتمرکز را برای هر فرد یا شرکتی ایجاد کنند تا در ازای غرامت مالی از آن استفاده کند.

آخرین عملکرد برای پیوستن به پشته DePIN، محاسبات محرمانه خواهد بود که به توسعه دهندگان امکان می دهد داده های رمزگذاری شده را محاسبه کنند. این چارچوب جدید در Rust نوشته شده است.

دکتر Xinxin Fan، یکی از بنیانگذاران IoTeX و رئیس بلاک چین، به Blockworks گفت که محاسبات محرمانه یک فناوری تقویت کننده امنیت و حریم خصوصی مبتنی بر سخت افزار است که به طور خاص برای محافظت از داده ها در هنگام استفاده طراحی شده است.

این بدان معناست که یک سیستم محاسباتی قادر خواهد بود دانش را از داده های رمزگذاری شده به دست آورد، بدون اینکه هرگز اطلاعاتی را که در داخل آن وجود دارد، آشکار کند. اگرچه شباهت هایی بین محاسبات محرمانه و اثبات دانش صفر وجود دارد، فن اشاره می کند که تفاوت هایی وجود دارد.

فان گفت: «فناوری دانش صفر امنیت خود را در ریاضیات ریشه دارد، در حالی که محاسبات محرمانه به ویژگی‌های امنیتی خاص سخت‌افزار متکی است.

دوربین امنیتی داخلی IoTeX، Ucam، اولین اثبات فیزیکی مفهومی برای این همکاری خواهد بود. کاربران Ucam نیازی به افشای اطلاعات خانه خصوصی خود در اختیار تولیدکنندگان نخواهند داشت.

IoTeX در یک پست وبلاگ توضیح داد:

این یک گام به سمت حریم خصوصی شخصی و حفظ حریم خصوصی در مقیاس بزرگتر است. افراد دیگر نیازی به دادن داده های رمزگذاری نشده به تولید کنندگان یا ارائه دهندگان خدمات ابری ندارند. از سوی دیگر، سازمان‌ها می‌توانند اطلاعات بینش را بدون افشای اطلاعات خصوصی مشتریان خود از طریق سرورهای گره قابل اعتماد جمع‌آوری کنند.

IoTeX گفت: با استفاده از Ucams به عنوان مثال، ارائه‌دهندگان امنیتی می‌توانند بینش‌هایی در مورد تهاجمات به خانه‌ها با یک شرکت امنیتی به اشتراک بگذارند، بدون اینکه مجبور باشند تصاویر واقعی خانه‌های مشتری خود را به شرکت امنیتی نشان دهند.

یک مثال دیگر از این مورد، برنامه سلامت Web3 Healthblocks است. این شرکت داده های تناسب اندام خصوصی را مجوز داده و آنها را برای تجزیه و تحلیل از طریق محاسبات خصوصی به محققان سلامت ارسال کرده است. این بدان معنی است که این محققان می توانند به صورت ناشناس داده ها را بدون اینکه بدانند این اطلاعات متعلق به کدام مشتری است، تجزیه و تحلیل کنند.

«گواهینامه Arm PSA این صنعت، یک پایه امنیتی محکم برای آوردن دستگاه‌های هوشمند به Web3 به شیوه‌ای قابل اعتماد ایجاد می‌کند، صنعت غیرمتمرکز اینترنت اشیا را متحول می‌کند و به IoTeX در شبکه‌های زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز (DePIN) برتری بیشتری می‌دهد.» گفت. “همچنین به طور قابل توجهی شرکت هایی که در حال حاضر صنعت را انحصار دارند، مانند آمازون، گوگل و مایکروسافت، به چالش می کشد تا به چند مورد اشاره کنیم.”


منبع: blockworks .co

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده