آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آیوتا: پیشروی در انقلاب شبکه هوشمند ۶G

آیوتا: پیشروی در انقلاب شبکه هوشمند ۶G

به گزارش زوم ارز، تکامل شبکه‌های ۶G باعث بروز چالش‌هایی در پیاده‌سازی یادگیری فدرال شده است به دلیل مشکلات مقیاس‌پذیری. با این حال، IOTA به عنوان یک عامل کلیدی در معماری تحول‌آفرین ۶G ظاهر می‌شود و از یک شبکه یادگیری فدرال سلسله مراتبی برای ارتباطات بهینه و به اشتراک گذاری امن داده استفاده می‌کند.

تکامل به شبکه‌های ارتباطی سیار ۶G، تغییری پارادایمی را به همراه دارد و عصری جدید از اتصال یکپارچه، برنامه‌های هوشمند و تحقق اینترنت همه چیز را آغاز می‌کند. با این حال، پیچیدگی و گستردگی طبیعت شبکه‌های ۶G چالش‌هایی را به وجود آورده است، به‌ویژه در پیاده‌سازی یادگیری فدرال که جنبه‌ای حیاتی برای توسعه هوش داخلی دارد.

استفاده از یادگیری فدرال به جهت حفظ حریم خصوصی کاربر و متمرکز نبودن هوش، به مشکلات قابل‌توجهی در مقیاس‌پذیری در سناریوهای ۶G منجر می‌شود. افزایش تعداد گروه‌های کاربر و بزرگ شدن مدل‌ها باعث تلفات قابل‌توجهی در ارتباط می‌شود و یادگیری فدرال را در سناریوهای واقعی غیرعملی می‌کند.

برای حل این چالش‌ها، به بلاک چین روی آورده‌ایم – یک فناوری نوآورانه که به عنوان نور امید برای ارتقای امنیت شبکه‌های ۶G مطرح شده است. بلاک چین با ویژگی‌هایی مانند توزیع، شفافیت و ناشناسی، اعتماد مشترکی را در بین نهادهای شبکه ایجاد می‌کند و امکان اشتراک گذاری کارآمد منابع، تعامل امن داده‌ها و کنترل دسترسی قابل اعتماد در شبکه‌های بی‌سیم را فراهم می‌کند. همچنین، نگرانی‌های مربوط به حفاظت از حریم خصوصی، ردیابی داده‌ها، احراز هویت و نظارت بر اطلاعات را برطرف می‌کند.

با این حال، بلاک چین نیز با چالش‌های عملکردی خاص خود روبرو است، به‌ویژه کاهش توعملیاتی و کارایی پایین. برای مقابله با این موضوع، معمولاً از دو استراتژی استفاده می‌شود: تسویه خارج از زنجیره و تقسیم‌بندی چند زنجیره‌ای. در استراتژی تسویه خارج از زنجیره، تنها تراکنش‌های ضروری در زنجیره ثبت می‌شوند، در حالی که استراتژی تقسیم‌بندی چند زنجیره‌ای از فناوری اشتراک‌گذاری به منظور بهبود عملکرد استفاده می‌کند، اما پیچیدگی جهانی را افزایش می‌دهد.

یکپارچه سازی بلاک چین راه را برای امنیت ۶G هموار می کند

تاثیر انقلابی IOTA بر ۶G در حال تغییر شکل چشم‌انداز است! با استفاده از کمک‌های پیشگام خود، IOTA به یادگیری فدرال در مقیاس بزرگ، بهینه سازی کارایی شبکه، و ایجاد اشتراک گذاری امن و قابل اعتماد داده، سنگ بنای معماری تحول آفرین ۶G را فراهم می‌کند.

یک پیشرفت با استفاده از الگوریتم اجماع بهبود یافته IOTA، برای طراحی زنجیره خرد شده به وجود می‌آید. این الگوریتم فرآیند ارزیابی را در طول انتشار مدل بهبود می‌بخشد و جایگزین اثبات کار سنتی (PoW) می‌شود تا از نفوذ اطلاعات هرزنامه به زنجیره جلوگیری کند.

رویکرد IOTA شامل استفاده از معماری شبکه یادگیری فدرال سلسله مراتبی است که در آن زنجیره اصلی با زنجیره‌های خرده ادغام می‌شود. این معماری شامل لایه‌های لبه‌ای است که توسط دستگاه‌هایی در انتهای دسترسی تشکیل شده‌اند و هر کدام به خوشه‌هایی تقسیم می‌شوند که زنجیره‌های تقسیم را ایجاد می‌کنند. مدل‌های محلی بر اساس پارامترهای مدل جهانی آموزش دیده و در هر زنجیره خرده‌ای به اشتراک گذاشته می‌شوند، که باعث افزایش کارایی تجمع در لایه مرکزی می‌شود. کالین براون، محقق بلاک چین، این موضوع را توضیح می‌دهد.

این اختراع با بهینه‌سازی مدل‌های یادگیری فدرال، کاهش تلفات ارتباطی، و تضمین اشتراک‌گذاری و پردازش امن و مطمئن داده‌ها در محیط‌های پیچیده و ناهمگون شبکه، کارایی شبکه ۶G را افزایش می‌دهد.

برای بهینه‌سازی بیشتر مدل بهره‌وری یادگیری فدرال ۶G، راه‌حل‌های بهینه بسته برای استراتژی‌های به اشتراک گذاری مدل‌های مختلف به‌دست می‌آیند. این رویکرد با جمع‌آوری مدل‌های محلی در سطح خوشه قبل از انتقال آنها به لایه مرکزی، از دست دادن ارتباطات را کاهش می‌دهد و کارایی یادگیرفدرال را افزایش می‌دهد.


منبع: crypto-news-flash.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده