آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

معرفی بهترین سایت‌های تحلیل ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳

59935273-0b45-4d86-a9ca-ef97cff05e49

خرید و فروش ارز دیجیتال مستلزم دانش و آگاهی کامل از این بازار است. بخش تحلیل ارزها یکی از مهم ترین مباحث این صنعت است که نیاز به تخصص ویژه ای دارد. به همین دلیل شناخت بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال برای سرمایه گذاران این بازار اهمیت زیادی دارد. اگر بخواهیم به صورت شخصی به بهترین تحلیلگران کریپتو بپردازیم، باید افرادی همچون آنتونی پمپلیانو و آلسیو راستانی را نام ببریم که در این بین آنتونی را می‌توانیم از محبوب ترین و نمادین ترین تحلیلگران حال حاضر در دنیا بدانیم. اما در ادامه به معرفی سایت‌های داخلی و خارجی تحلیلی در این زمینه خواهیم پرداخت.

خرید ارز دیجیتال به کمک سایت‌های تحلیل

به نظر شما چرا بعضی از معامله گران بازار ارزهای دیجیتال از سایرین موفق تر عمل می‌کنند؟ راز این موفقیت به درک عمیق آن‌ها از بازار برمی‌گردد. آن‌ها می‌توانند به کمک دانش و تحلیل‌های خود در کنار سرمایه لازم، به پیش بینی‌های آگاهانه ای دست بزنند که در نهایت منجر به سوددهی شوند. در واقع یک تریدر موفق برای خرید ارز دیجیتال ، صرفاً به کپی کردن ایده‌های معاملاتی دیگران متکی نیست و در کنار کمک گرفتن از سایرین، خود داده‌ها را تحلیل و بررسی می‌کند. اگر شما هم دوست دارید ببینید که چه اتفاقی در این بازار در حال رخ دادن است و کدام رویدادها می‌توانند به رشد سبد ارزهای دیجیتال شما کمک کنند، استفاده از اطلاعات سایت‌هایی که در حوزه کریپتو به صورت تحلیلی فعالیت می‌کنند بسیار می

بهترین سایت های تحلیل ارز دیجیتال خارجی کدام است؟

بخش زیادی از موفقیت یک معامله گر ارز دیجیتال، به ویژه کسانی که به طور مرتب در حال معامله هستند، توانایی ارزیابی الگوهای موجود در داده‌های معاملاتی است. به همین دلیل آشنایی و انتخاب بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند. از بهترین سایت های تحلیل ارز دیجیتال خارجی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

بهترین سایت های تحلیل ارز دیجیتال خارجی کدام است؟

سایت (CoinLobster)

این سایت به دلیل سادگی و استفاده آسان از داده‌های ترکیبی موجود در بازار به عنوان بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال محسوب می‌شود. شما در این وب‌سایت به یک دفترچه سفارشات ترکیبی زنده رایگان در کنار داده‌های معاملاتی گوناگون دسترسی خواهید داشت. در واقع رایگان بودن خدمات این سایت، عاملی برای محبوبیت آن در بین تریدرهاست.

شما در این سایت به راحتی می‌توانید نمودارها را بخوانید و در مواقع لزوم آن‌ها را فیلتر کنید. ضمن اینکه زمان تأخیر در آن پایین است، به طوری که می‌توانید فعالیت مربوط به ارزهای دیجیتال گوناگون را در زمان واقعی مشاهده کنید. در کنار مزایا، عدم وجود توابع نمودار پیشرفته را می‌توان نقطه ضعف (CoinLobster) برشمرد.

سایت (Glassnode)

گلس نود یکی از انتخاب‌های خوب برای تحلیل بیت کوین و اتریوم محسوب می‌شود. وجود داشبورد رایگان با اطلاعات مختلف مانند عرضه در گردش، حجم معاملات، تعداد تراکنش‌ها و کارمزد هر تراکنش از برجسته ترین نقاط قوت این سایت محسوب می‌شود. وجود نمودارها و شاخص‌های نوآورانه در کنار سفارشی کردن نمودارها از مزایای (Glassnode) به شمار می‌آیند. در حالی که برای بهره مندی از بهترین ویژگی‌های آن باید هزینه پرداخت کنید.

سایت (CoinGecko)

در انتخاب بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال نام (CoinGecko) نیز به چشم می‌خورد. شما می‌توانید به کمک این پلتفرم، به یک تجزیه و تحلیل اساسی از بازار ارزهای دیجیتال در فضایی ساده دست پیدا کنید. این سایت علاوه بر ردیابی قیمت‌ ارزهای مختلف، به ارزش بازار، دنبال کردن رویدادهای مختلف، توسعه کد منبع باز و همچنین ابزارهای مدیریت سبد رمزنگاری نیز توجه می‌کند.

ضمن اینکه شما می‌توانید به راحتی نمودارهای موجود در آن را بخوانید و بسته به نیاز خود بخش‌های گوناگون را فیلتر کنید. البته نقطه ضعف این سایت عدم وجود توابع پیشرفته برای تحلیل است.

سایت (TradingView)

(TradingView) را می‌توانیم محبوب ترین و بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال بنامیم. وجود نمودارهای انعطاف پذیر در کنار ابزارها و شاخص‌های نموداری عالی، این سایت را به یکی از گزینه‌های حرفه ای برای تحلیل تریدرها تبدیل کرده است. نکته جالب توجه در خدمات این سایت، ارائه رایگان ابزارهای آنلاین آن است، اگرچه استفاده از سه شاخص فنی آن نیاز به پرداخت هزینه دارند. این در حالی است که ویژگی‌های حرفه ای این سایت هم نیاز به یادگیری بیشتر دارند و کار با آن‌ها چندان ساده نیست.

بهترین سایت های تحلیل ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟

برای بسیاری از افراد کار با سایت‌های خارجی کمی دشوار است. این سری از معامله گران برای شروع می‌توانند روی تحلیل‌های سایت‌های داخلی هم حساب باز کنند. از جمله این سایت‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

بهترین سایت های تحلیل ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟

سایت اکسکوینو

اکسکوینو به عنوان بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال در داخل محسوب می‌شود که علاوه بر وجود مقالات آموزشی مختلف برای افراد تازه کار و حتی حرفه ای، امکانات تحلیلی مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما در این سایت می‌توانید از بخش دسته بندی به ابزارهای تحلیلی گوناگون از جمله تحلیل روزانه و تحلیل تکنیکال و فاندامنتال دسترسی داشته باشید.

سایت او ام پی فینکس

او ام پی فینکس نیز از دیگر گزینه‌های مورد قبول داخلی برای تحلیل ارز دیجیتال محسوب می‌شود. شما در این سایت می‌توانید به ابزارهای مختلفی برای تشخیص میزان سود و زیان و ربات تریدر دسترسی داشته باشید.

ایران بروکر

ایران بروکر از دیگر سایت‌های داخلی مناسب برای ارزهای دیجیتال است که ابزارهای تحلیلی گوناگونی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما در این سایت علاوه بر ابزارهای تحلیل، به ابزارهای معاملاتی گوناگون مانند مقایسه نرخ ارزها در سایت‌های مختلف دسترسی خواهید داشت.

بهترین سایت‌های تحلیل تکنیکال و فاندامنتال ارز دیجیتال

علاوه بر سایت‌های ایرانی و خارجی معرفی شده در بخش قبل، به صورت جداگانه لیستی را برای شما آماده کرده ایم که در زمینه تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال می‌توانند مؤثر عمل کنند. از این موارد می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره کنیم.

  • (CoinMarketCap)
  • (Defi Llama)
  • (CryptoMiso)
  • (Santiment)
  • (CoinMarketCal)
  • (Messari)

جمع بندی

به عنوان یک سرمایه گذار در بازار ارزهای دیجتال شما نیاز به یادگیری چیزهای زیادی دارید که تجزیه و تحلیل یکی از این موارد محسوب می‌شود. کمک گرفتن از بهترین سایت تحلیل ارز دیجیتال باعث می‌شود که بتوانید با آگاهی بیشتری نسبت به خرید و فروش ارزهای مختلف در این بازار اقدام کنید. برای بهره وری بیشتر حتماً باید وقت و زمان کافی را برای درک نحوه خواندن نمودارها و تجزیه و تحلیل آن‌ها در چند سایت مختلف قرار دهید. توجه داشته باشید که هر یک از منابع معرفی شده در این مطلب ارزش پیشنهادی متفاوتی دارند، بنابراین با تحقیقات بیشتر هنگام سرمایه گذاری روی یک یا چند ارز دیجیتال خاص از آن‌ها استفاده کنید.

واحد تبلیغات
واحد تبلیغات
واحد تبلیغات پایگاه خبری زوم ارز

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده